|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Плод во 35. неделаПлодот уште расте и добива на тежина. Во бројки: бебето има 2,3 до 2,6 килограми, а долго е скоро 46 см. Мораме да кажеме дека тежината на бебето во поодминатата бременост се разликува од плод до плод повеќе, отколку во минатите фази од бременоста. Тоа до породувањето во просек добива 200 – 300 грама неделно.

Како што веќе рековме, органите се воглавно развиени и зрели, се случуваат уште последните ситници, да речеме дека кај машкото бебе тестисите конечно се спуштаат во скротумот.


Прочитајте уште


>>  Мама во 35. недела
>>  Тато во 35. неделаАнкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?