|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 27 недели


Колку чудесно е вашето големо тело. Употребете ги заводничките фантазии на бременоста.

Добредојдовте во последното тромесечје. Влегувате во период на брзо добивање на тежина. Во неа припаѓа тежината на матката, плодовата вода, зголемено количество на крв во телото и секако плодот, а понекогаш некој грам и вишок маснотии (ваши, не на плодот).

Не заборавајте на здрава и разновидна исхрана.

Мама во 27. недела


Добредојдовте во третото, последно тромесечје. Да, сега е се посериозно. Одбројувањето веќе почна. Но, не брзајте, плодот нека остане во вашето тело уште некоја недела. <
Повеќе


Плод во 27. недела


Фетусот сега изгледа потполно исто како што ќе биде и на раѓањето. Секако, тоа ќе биде најубаво новороденче кое некогаш се родило, во тоа не се сомневаме. <
Повеќе


Тато во 27. недела


Можете да си честитате! Преживеавте две третини од бременоста. А сега напред во нови победи.
Повеќе


Мали слатки тајни


Одењето на забар не е баш интересно, но е препорачливо. Бременоста предизвикува омекнување на непцата кои стануваат подложни на воспаленија. Одењето на забар во бременоста и не е така страшно, бидејќи се работи за превентивен преглед (стоматологот ќе ви објасни дека многу третмани не можат да се прават за време на бременоста поради внесување на лекови во телото. За инекции против болки се одлучува посебно, бидејќи може и подобро е мајката да не трпи болка. Бидејќи храбро ги поднесовте чепкањето во устата и бушењето на забите, заслужувате награда. Веќе подолго сакате нов парфем, зар не?

Слична содржина


Претходна недела: 26. недела
Следна недела: 28. неделаСлични артикли:Анкета

Вода
Jana9

Каква вода пиете?

Од чешма (69%)

Флаширана (31%)

Друга (0%)


Број на сите гласови: 16

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!