|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.
 • 1. недела
  Денес е првиот ден од вашата последна менструација, барем што се однесува на следните девет месеци!
 • 2. недела
  Сакате да забремените? Сексот и покрај тоа нека биде забавен.
 • 3. недела
  Во вашиот стомак во овој момент се случува заведување на јајце клетките и сперматозоидите.
 • 4. недела
  Единствено вашето тело знае дека сте бремени.
 • 5. недела
  Асоцијација на бременост? Во оваа недела мачнини, секако.
 • 6. недела
  Се чувствувате поинаку? Време е да направите тест за потврдување на бременоста.
 • 7. недела
  Вашето дете е големо колку зрно ориз. Голем човек!
 • 8. недела
  Во бременоста нормално е да се загуби расположението, а да се добие во тежина. Ниту едното, ниту другото не е баш пријатно, нели?
 • 9. недела
  Дали конечно сфативте што се случува со Вас?
 • 10. недела
  Уште една позитивна страна на бременоста: желбата за секс е незапирлива!
 • 11. недела
  Сеуште имате мачнини? Поради бременоста или поради тежината што ја покажува вагата?
 • 12. недела
  Мачнината ја чувствувате се помалку. Да, секако... Добро, барем така би требало да биде.
 • 13. недела
  Дали на своите родители и пријатели веќе им кажавте за бременоста? Па време е ...
 • 14. недела
  Што имаат заедничко трудница и средношколка? Полудени хормони.
 • 15. недела
  Не преоптеретувајте се со претерано чистење. Имате одличен изговор!
 • 16. недела
  Која е таа пеперутка која ми лета во стомакот?
 • 17. недела
  Една стара изрека вели: секоја бременост чини еден заб. Затоа подобро посете забар.
 • 18. недела
  Заборавеноста е вообичаена во бременоста. Единствена работа која не смеете да ја заборавите е дека сте бремени.


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?