|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 26 недели


Уф, повтoрно ме удри! Слободно удирај, колку што можеш посилно. Така барем знам дека си добро.

Braxton-Hicks контракциите се сосема безопасни грчења на матката кои се појавуваат во нередовни интервали, а со нив матката се подготвува за породување. Од време на време ги чувствувате како краткотрајно стегање на мускулите на матката. Доколку контракциите почнат да се јавуваат во редовни интервали, итно морате на преглед.

Мама во 26. недела


На што ве потсетува вашиот стомак? Некои мамички велат дека исто како да изеле фудбалска топка, а некои лубеница, накратко, секоја има свои споредби. Можете малку да си играте и да барате свои асоцијации. <
Повеќе


Плод во 26. недела


Прво податоците за тежина и висина: приближно 800 грама и над 32 см. Во овој период се развиваат пред се белите дробови. Минатата недела кажавме за развој на жилите во белите дробови, а сега им се приклучуваат и воздушни меурчиња. На внатрешната страна на меурчињата се излачува материја која овозможува плуќата при дишењето да се шири на начин кој одговара. <
Повеќе


Тато во 26. недела


Идната мама понекогаш тешко наоѓа положба која и одговара за спиење. Можете да и помогнете ако и донесете повеќе перници кои ќе ги стави под стомакот и нозете. Посоветувајте ја една перница да стави меѓу колениците. На некои татковци при крај на бременоста им останува многу малку простор во креветот. Во него царува мама, потоа нејзиниот стомак и многуте перници. И знаете што, ни случајно не смеете да се пожалите! <
Повеќе


Мали слатки тајни


Во брзиот ритам на живот најчесто забораваме на малите радости кои ни го разубавуваат денот. Одвојте еден ден за купување на цвеќе. Убав букет ќе ја разубави домашната маса и масата на работа. Или можеби повеќе сакате цвеќе во саксија? Можеби сакате кактус? Влезете во првата цвеќара или во онаа која ви ја препорачале другарките и дозовлете и на идната мама најубав цвет.

Слична содржина


Претходна недела: 25. недела
Следна недела: 27. неделаСлични артикли:Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?