|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   ПХД Биопирамида
10.9.2009 14:41:42   
mother 29
user posted image Kolku veruvate vo vakvi raboti?Dali ja imate vo domot i koe e vaseto iskustvo?

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:20:57 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: ПХД Биопирамида
10.9.2009 14:43:35   
big_mama817
spored mene toa e cista izmislica kaj nas na rabota edna koleska imase i rece deka ne e zadovolno a i licno ne veruvam vo tie raboti oa e moe licno mislenjeuser posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:21:52 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: ПХД Биопирамида
10.9.2009 14:45:02   
Enika
ova se gluposti...ne veruvam vo ova...majka mi na zalost sve kupuva...sekakvi gluposti sto mene uzasno me nervira.ja imavme doma i ja frli majka mi mislam!pa zivotot ni e ispolnet so nervozi zar ena vakva piramida ke mi pomogne.i sto bi rekol eden moj drugar"mene stanot mi e 70 kvadrati ako ja kupam ke treba i komshijata besplatno da go zashtiuvamuser posted image ne troshete pari na vakvi raboti

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:22:25 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE:ПХД Биопирамида
10.9.2009 14:47:44   
mother 29
I jas iskreno ne veruvam,ama najdov slucajno ,na internetot, pa se zainteresirav a i fazla so eden prijatel skoro pravevme muabet(demek otkako ja imale ,imale poveke mir i harmonija vo domot)..pa se poklopija rabotite...pa da ve prasam vas,moite ceneti internet prijatelki:)

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:22:39 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: ПХД Биопирамида
10.9.2009 14:53:30   
Enika
pa kaj mene si beshe se isto..a postoi i onoj placebo efekt...ja kupuvash zaso mislis deka ke ti stvori mir i harmonija i op..mislis deka imash:Dfinti se toa ama sepak toa e moe mislenje....kaj nas doma samo smetashe na pravosmukalkata i prashina plus za brishenje imavme:D

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:22:53 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: ПХД Биопирамида
10.9.2009 15:21:28   
Katuska
Мили мои, кога се работи за ПХД Биопирамидата имате вистински стручњак пред вас, бидејки таму работев скоро три години и можам да ви кажам ама баш се во врска со производите..
Е сега драга моја matrher 29 и сите други заинтересирани се што сакате прашајте ме ке ви доставам и литература ако сакате, што се однесува за плацебо ефектот Еника, 4 месеци беа правени испитувања на 24 семејства каде беше испитувана пирамидата и беше покажано дека без биочипот внатре во неа , таа нема никакво значење, така да веднаш да го изоставите тоа мислење за плацебо ефектот бидејки тоа е науцно докажано и потврдено дека не е така. Можам само да ви кажам дека три години слушнав такви искуства за пирамидата а и се докажаа дека се вистинити така да верувајте ми дека се е вистина.
Во моментов немам многу време, но ви ветувам дека најбрзо што можам ке ви напишам барем дел од искуствата што сум ги чула.верувајте ми ке се изненадите сто се може тоа чудо..Ако некој сака поконкретно да му објаснам несто повеке нека ми писе приватна порака ке се слушнеме и  се ке ви објаснам  најдобронамерно и најтопло ви посакувам секој да ја има.
Поздрав

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:23:09 >

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: ПХД Биопирамида
11.9.2009 10:21:20   
mother 29
tnk Katuska,pisi poveke...i cenata posto ja gledav na srpski sajt,tamu e 10 000  dinari,ovde kolku e?
pisi koga ke mozes

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:23:21 >

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: ПХД Биопирамида
11.9.2009 19:47:46   
Лејди
Јас сум сепак малку скептична кога се во прашање вакви работи.
Во денешно време човек прави се за да дојде до пари.
Можеби баш тоа ме прави скептична но не велам дека можеби и нема вистина во сево ова.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:23:34 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: ПХД Биопирамида
11.9.2009 20:53:01   
milijana
Majka mи имаше една колешка од работа која постојано беше болна.Се жалеше дека дома имаат три телевизори..техника еден куп..ком..и што ли не?Постојано одеше на лекар.Кажуваше дека кога ке влезе дома одма ја болело глава.Отиде кај нејзина пријателка во Црна Гора на море 6 месеци.Двете вдовици..и баш убаво си поминале.Кога се врати таа се цуствуваше многу убаво, здрава, насмеана, витална..(дури кажа дека очите и се избистриле и еден диоптер и се намалиле)Нон-стоп гледала во зеленило..и нон-стоп сетала. Нејзината пријателка зивеела таму во некое планинско место..а со кола понекогаш оделе до морето.Ни ТВ..ни нисшто..се природно..Така да жената се врати освежена 100%.Ми беше поентата за оваа приказна..дека шетање во природа, на воздух, планина..се тоа си влијае на здравје.Можеби оваа пирамида ги блокира тие зрачења од електрониката во куките??Можеби има лутге на кои им помогнала??Знаете моето мислење е природно си е природно..но, ако мозе да се блокира оноа штетно зрачење од домовите..зошто да не..светот оди напред..нели?Позз на сите..Извинете за долгиов пост..малку се чудев и јас самата..но..природата некогаш цуда прави..позз баш сакам да цујам мислење како му помогнала на некој..ако ја користел..позз и секое добро на сите..

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:23:46 >

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: ПХД Биопирамида
22.1.2010 22:20:15   
mother 29
jas ne ja kupiv...ama uste i se mislam..n ekoe novo iskustvo vo meguvremeuser posted image

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: ПХД Биопирамида
2.2.2010 23:32:32   
alex_mo
Мојата кума посојано пати од јаки главоболки и што не проба.И на крај со сигурност и гарантираа дека пирамидата ке и помогне.Ја купија и она супер  се чувствуваше..ни главоболки ни ништо...ама јас скептик сум...и така излезе ..значи самото суеверие и желбата дека е тука и дека ке ти помогне ти веке се чувствуваш ок.Но по 2-3 месеца...главоболките се вратија и не само тоа,закачи некој тумур на матка...висок крвен притисок  и капак на се ќерка и се омажи(избега) и сега немаат никаков контакт..се откажаа едни од други......Кажете ми сега каде е таа позитивна енергија......

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: ПХД Биопирамида
2.2.2010 23:40:14   
bambi
nie sme partneri na PXD ssistem, jas i soprugot, ne deka nesto mnogu prodavame,ne se angazirame okolu toa bidejki se zaclenivme poveke za nas a nekoj ako saka nudime i prodavame inaku imame cipovi za mobilni biocip i piramida, pa taa stiti od zracenje i toa e naucno dokazano, a ako ocekuvate da vi vrnat pari e toa taka ne odi, ne custvuvame kojznae sto ama barem znam deka nesto me stiti od zracenje. Informirajte se poveke pa posle sudete jas sum slusnala mnogu iskustva i mnogu im pomognale proizvodite na PXD, a cenata na piramidata e 7250, mobi cip e 1450... Proizvodite se trajni, ednas kupuvas cel zivot te sluzi.

< Поракaта ја уредил bambi -- 2.2.2010 23:41:40 >

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: ПХД Биопирамида
3.7.2024 10:13:34   
Boki77
Zdravo Katuska! Bi Vi bil blagodaren koga mi se odgovorilo na nekolku prasanja. Imeno, sakam da se zastitam od elektromagnetni zracenja, od bazni stanici, kako i od zracenja od mobilni telefoni. Vo toj kontest sakav da prasam, dali pxd piramidata ili nivnite cipovi ke mi go resat problemot. Blagodaram

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?