|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  98 99 100 101 [102]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување
3.12.2010 18:48:19   
betti
stankav mila dali beae zadovlna vo turcija kolku papi imas napraveno ivf te molam odgovorimi

(Одговор на членот wannna baby)
Непосредна врска до пораките: 2526
   RE: Вештачко оплодување
3.12.2010 18:51:07   
Natasa981
Богданчанка мила многу ме растревожи ,немам зборови да опишам како ми е и мене во моментов..искрено се надевав дека  ке успееш овојпат! и лазаревски е супер ,стварно  верувам во него,а зошто немаат одговор која е причината..? незнам што да пишам друго освен да ја кренеш главата и да  се надеваш на успех следниот пат.јас ке се молам за тебе и за сите оние што нетрпеливо се обидуваат да станатuser posted image мамички. оф леле колку е тешко,незнаев дека вака ке биде

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2527
   RE: Вештачко оплодување
3.12.2010 19:47:59   
diti
Stanka mnogu sreka i daj boze ovaa ivf da ti bide uspesno pa mnogu posrekni da si ja docekame novata 2011 godina. Pozdrav mila

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 2528
   RE: Вештачко оплодување
3.12.2010 20:30:55   
Contesa
Cao Wanna Baby, Vi prakam aber PP, blagodaram.

(Одговор на членот wannna baby)
Непосредна врска до пораките: 2529
   RE: Вештачко оплодување
3.12.2010 20:36:13   
betti
diti kako si mila kao se osekas jas imam mnogu dobar predosecaj deka si bremena uzivaj draga 

(Одговор на членот Contesa)
Непосредна врска до пораките: 2530
   RE: Вештачко оплодување
3.12.2010 22:56:29   
Bogdancanka
Станка мила ти посакувам многууууууу среќа дај боже што побрзо да си ги дочекашuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот stanka)
Непосредна врска до пораките: 2531
   RE: Вештачко оплодување
3.12.2010 23:14:33   
diti
Betti daj boze tvojot predosecaj da bide realnost, fala ti mila, jas sum dobro no ne mi se lezi po celi denovi pa se razdvizuvam i taka pobrzo mi minuvaat denovite i ne razmisluvam tolku, sto e moe ke si dojde. Pozdrav duso

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2532
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 0:22:41   
Olivia
lele devojki jas se izvadiv od pamet..vecerva zavrsiv so krvarenje..neznam sto ke bide se javiv i kaj doktorot go izvadiv i nego od pamet, bev do bolnica primiv inekcija..i utre sabajle pak na bHCG, se plasam deka nesto se slucuva vo mesevo mi e strav da ne se raduvav za dzabe...a eho trbase tek drugata nedela za srceva reakcija...u pm mnogu se skrsiv...

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот diti)
Непосредна врска до пораките: 2533
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 0:32:32   
veckasr
olivia mila nemoj da se sekiras  ke se sluci toa sto treba da se sluci bidi hrabra misli pozitivno imaj verba i se ke  bide kako sto treba toa krvarenje moze da e implantacisko 

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2534
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 0:34:49   
diti
Smiri se Olivija se ke bide vo red, neka denot ti donese mnogu radost i sreka user posted image user posted image user posted image Leka nok mila user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2535
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 10:08:48   
Eli2010
Stanka ,ti posakuvam da uspeesuser posted image .Mislam deka si na prav pat.Isto kako mene gledam deka ti vleal doverba dr.Tase,ostanuva i rezultatot da bide istuser posted image user posted image pa da se raduvame zaedno tuka na forumotuser posted image

(Одговор на членот stanka)
Непосредна врска до пораките: 2536
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 10:16:09   
malata mo
Betti nemav zmrznati embr.,sega imam ama nedaj boze da gi iskoristam.
Ti nemas poveke zamrznati?Sto e problemot kaj vas?
Ne se sekiraj ke se sredi samo trpenieuser posted image

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2537
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 11:46:08   
mareto
olivia ne se razocaruvaj mozebi ne e nisto opasno pisini so ke napravis pozzzzzzzzzzzzuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2538
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 12:21:18   
Bogdancanka
Оливиа мила не се секирај ќе биде во ред дај боже да не е ништо ајде мила во мислите си ми ти прајкам многуууу среќа user posted image user posted image user posted image пиши што си направила

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2539
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 13:12:48   
dezdemona
Ne se nerviraj Olivija opusti se znam deka e tesko ama toa e site sme vo ista situacija sakame user posted image , odmaraj poveke.
Mozda od inekcijata ke se sredi se, doktorot so rece za krvarenjeto i kakva inekcija ti stavija?
pozdravce

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2540
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 14:43:11   
Olivia
Jas epten sum katastrofa..nokeska po odjavuvanjeto od RR imav teski bolki proprateni so krvarenje koi prosledi so spontan na dvata emrioni  bese grozno i mnogu se isplasiv ...denes bev pak na lekar kade pravev beta hcg koi bese super seuste mnogu visok koi ukazuvase na bliznacinja koi poveke gi nema ostanale samo ostatoci koi ke gi cistam vo ponedelnik...razocaruvacki znam no ovaa igra nema pravila...samo da ne dojde do drugi komplikacii ..se molam...mnogu mi e maka cel den duri se mislev dali da vi pisam ..zasto ova ne e ubava vest a sakam site namesto ova da se raduvame... ni ovoj pat ne bilo mojata sreka ...se nadevam ke ja ocustvuvam naskoro pak se dodeka ne soberam novi sili...

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот dezdemona)
Непосредна врска до пораките: 2541
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 14:53:26   
sesilija
so tebe sme olivija pisuvaj ni se sto ke posakas i site socuvstvuvame imas podrska od mene prodolzi ponatamu i ne dozvoluvaj stresot da ti vlijae premnogu tebe tei sledat uste obidi taka da razvedri a kolku debel ti e endometriumot

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2542
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 14:54:13   
Bogdancanka
Olivia mila neznam kako bi mozela da te utesam,znam deka sto i da kazam nemoze da pomogneuser posted image user posted image user posted image neznam kako da ti opisam kolku mi e zal...samo moze da prodolzam so prasanjata zostouser posted image zosto taka da bideuser posted image zosto i pokraj celata maka da pominuvame i niz vakvi bolkiuser posted image user posted image user posted image
mnogu mi e zal,mozam samo da ti posakam da bides hrabra i da prodolzis ponatamu da se boris...so tebe sme milauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2543
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 15:00:55   
diti
mnogu mi e zal Olivija za tvojot neuspeh user posted image no taka trebalo da bide, ne se nerviraj i hrabro prodolzi ponatamu kon posakuvanata cel

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 2544
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 15:26:26   
dezdemona
Mnogu mi e zal Olivija so taka ispadnaa rabotite, ne se nerviraj ne misli.
ke bide samo pozitivno tuka sme za tebe
pozdravce

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2545
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 15:29:15   
wannna baby
Draga Olivia, nadezta posledna umira, mozebi ovaa zvuci kako klise no navistina e taka. Nemozam ni da zamislam kako ti e vo ovie momenti. I navistina ova e igra vo koja nema pravila. No nikogas nemoj da se otkazes, koga tolku si uporna i sekogas optimist nema otkazuvanje. Zivotot navistina znae da bide tezok no i mnogu ubav. Polesno da gi prebrodis ovie denovi i se da bide ok, pa so novi sili vo novi pobediuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Don''''''''t look back in anger.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2546
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 15:35:04   
Summer
Olivia dusicke, sto i da ti kazam nema da ti pomogne, zosto znam niz sto pominuvas. uteha nema a silata za da se izboris mozes da ja najdes samo dlaboko vo sebe. forumov e za ubavi i za neubavi raboti, slobodno pisi si se sto ti lezi na dusa. samo tie sto pominale niz istata maka mozat da te svatat. site nie si imame razlicni nacini za da se spravime so problemot, jas na primer si pijam malku apcenca za smiruvanje, normalno vo konsultacija so dokor. ako ti pomaga zemi nekoe cajce, na primer od matocina-toa smiruva, ili izlezi setaj, druzi se so luge. jas momentalno izbegnuvam da se druzam so prijateli koi imaat deca, taka mi e uste potesko da gledam deca.no toa, zivotot prodolzuva ponatamu ima i postrasni raboti, iako na nas ova ni e najstrasnata rabota na svetot. bidi silna,ti posakuvam se najubavo.

(Одговор на членот dezdemona)
Непосредна врска до пораките: 2547
   RE: Вештачко оплодување
4.12.2010 15:47:01   
Julie1
Темата има повеќе од 100 страници, дискусиите за Вештачко оплодување нека продолжат на истата тема но II дел КЛИК, а оваа ќе биде заклучена.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Summer)
Непосредна врска до пораките: 2548
Страница:   <<   < Претходна страница  98 99 100 101 [102]
Страница: <<   < Претходна страница  98 99 100 101 [102]
Оди на:


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?