|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  97 98 [99] 100 101   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 21:03:57   
lilita
Bogdancanka,ako ti e tesko,vo red e,ke pomine.Ne dozvoluvaj molim te da se obeshrabris.Odmori se ubavo i gledaj kon idninata.
Te guskam,so tebe sumuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2451
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 21:06:29   
betti
lilita draga srekata bila i pisano za sega da zabremnenes jas 3 ivf gi imam napraveno vo svajcarija a edno vo amerikanska klinika no tamu bef nogu zadovolna kako doma se osekaf a vo svajcarija draga neznam sto da kazam daj boze sega da uspeam 

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 2452
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 21:09:02   
betti
vo ch kaj ova doktot sto pravam jas ivf mi davaat aspirini i gell gi citam vasive postovi mislam deka vo makedonija davvat poveke medikamenti

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2453
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 21:35:47   
taci1
betti aspirin i progesteron se primat do 12 nedela posle sekakva terapija se prekratuva osven mamavit ili pregnakare tie se pijat do kraj .so sreka na site so cekat dve crticki/

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2454
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 21:46:41   
mareto
bogdancanka imaj nadez i verba bidi hrabra znam kao ti e.to so e za nas samo ke si dojde.taka trebalo da bide.
eve jas cekam da mi dojdi pa odam na vtoro inv no zamisli mi kasni eden den pa ke vidime mozi ke bidni rabotata na prirodno.nisto ne se znaj zato ti velam so e za nas ke si dojde.pozzzzzzuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2455
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 21:57:20   
AnnaMolly RR
Богданчанка, мила, не се разочарувај.
Знам дека е потешко да се каже отколку да се направи, ама јас сум сигурна дека среќата на сите ќе ви се насмевне. Сите тоа го заслужувате, особено ти, Агнес и Наташа981. Вие три сте ми постојано во мислите и целата моја среќа ја пуштам за вас.

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 2456
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 21:58:15   
taci1
mila bozin sme imale ista dijagnoza i jas pravev laparoskopija za endometrioza imav nizok AMH visok FSH samo bez insemenacii  i prvo IVF i sega sum 20 nedela ti pozeluvam mnogu uspeh user posted image /

(Одговор на членот bozin)
Непосредна врска до пораките: 2457
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 22:19:12   
chery33
Bogdancanka zal mi e...znam kako ti e sum bila vo takva situacija 4 pati i jas znam deka ti e mnogu tesko no moras da se sozemes i da mislis za ponataka ke te prasam samo imase li karvarenje ili samo negativen test i po prekuvanjeto sega na terapijata ke prokrvaris ?
uf mora li da se maci covek tolku mnogu :((((

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 2458
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 22:25:19   
puze
jove mnogu me natazi vesta se prisetiv na samata sebe zatoa te molam glavata gore so e nase ke si dojde samo pozitivnite misli ke ne odnesat do nasiteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image denes isplacise a od utre glavata gore nema poveke da te ostavime da places so tebe sme vo ovie teski migovi.

(Одговор на членот taci1)
Непосредна врска до пораките: 2459
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 22:28:27   
veckasr
bogdancanka mila zal mi e sto ne ti uspea ivf no bidi hrabra soberi sila ne se razocaruvaj i prodolzi ponatamu so si e nase ke si dojde 

(Одговор на членот lilita)
Непосредна врска до пораките: 2460
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 23:08:24   
cleo
Mila Bogdancanka, znam deka nema zborovi koi ke te utesat, znam tocno kako se custvuvas, vsusnost i posle celi tri meseci od moeto neuspesno ivf jas seuste lecam rani. user posted image user posted image user posted image  Se budam i legnuvam so edna ista misla, nikako da se pomiram so ona sto me snajde. No, nema nazad, samo napred kon idninata zasto sigurno tamu nekade ne ceka edna svetla tocka koja tolku silno ja posakuvame. Te gushkam silnooooooo i da se bodrime edna so druga vo ovie teski migovi.

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 2461
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 23:17:19   
cleo
Prijatelki, imam edno prasanje. Od pred 20-tina dena otkako mi sopre konecno 35-dnevnoto krvarenje posle ivf imam postojani bolki vo jajnicite i matkata. Ponekogas se blagi, no ima denovi koga poluduvam od bolki. Isto i stomakot mi se duva nekoi denovi i imam bolki vo polovinata. Mene pred toa nikogas ne me bolele nitu jajnici nitu matka, epeten epten retko. Dali nekoja od vas go imala ova loso iskustvo posle ivf. Jas inaku sum mnogu preplasena da ne mi se povredeni jajnicite pri punkcijata, pa sega da reagiraat na vakov nacin. I druga rabota pocna mnogu pritisokot da mi paga - 90 so 60, edvaj izdrzuvam da ne zaspijam na rabota. Imam i glavobolki... Sovet dragi moi

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 2462
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 23:44:51   
veckasr
cleo mila prasaj si go lekarot zosto ti se slucuva toa  on najdobro ke ti kaze so kako 

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 2463
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 0:04:56   
pinokio2010
Bogdancanka mila koga go procitav tvojot post ,tolku se nasekirav sto mi se sobra dusata i me zaboli stomakot. Ne znam kako da te utesam, vremeto ke ti pomogne, no od tvojot post pocuvstvuvav mnogu hrabrost i resitelnost deka nema da se otkazes duri ne uspees. Jas mozam samo da te bodram i da ti ja posakam cela sreka da stignes do celta.
Ne se molam mnogu, nemam takva navika, no vecerva ke se pomolam za site rr-jki Bog da im gi skrati makite i da ja pocuvstvuvaat radosta sto ja zasluzuvaat.

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 2464
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 1:00:04   
diti
Bogdancanka samo sto ja procitav prvata recenica od tvojot post solzi mi navrea vo ocite user posted image user posted image user posted image ,mnogu se nadevav deka ke uspees i ke ne usrekis. Dusicke ti si mnogu hrabra zena ajde glavata gore i da se nadevame deka naredniot pat ke bide uspesno. Te guskam silnoooooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 2465
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 1:04:08   
diti
Betti i jas pijam aspirin i koristam utrogestan 200 (vaginalno 3x1) vo ponedelnik imav punkcija i ako pravilno se delat kletkite moze ke imame ET isti den do tebe i so Bozin. Vi posakuvam mnogu mnogu sreka. Pozdravce user posted image  

(Одговор на членот diti)
Непосредна врска до пораките: 2466
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 1:06:53   
diti
kik@ mila kako pominuvaat najteskite 2 nedeli  iscekuvanje?
Stanka sto napravi zapocna li so postapkata za ivf, se resi li konecno za plodnost?
Pozdrav mili moi user posted image

(Одговор на членот diti)
Непосредна врска до пораките: 2467
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 1:15:50   
betti
diti ti posakuvam uspesno ivf od se serce user posted image user posted image znaci zaedno ke gi cekame user posted image nogu mi se teski ovi dve nedeli jas utre treba da se javam da mi kazat za vo cetvertik transfer te pozdravuvam diti a koja ulloga ja igra aspirinot ako znaes odgovorimi

(Одговор на членот diti)
Непосредна врска до пораките: 2468
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 9:44:41   
bozin
Spored semata koja mi ja dadoa vo Remedika, aspirin (1x1 me sovetuvaa nautro na gladno da go pijam, taka bilo podobro) treba da pijam do srceva akcija (zdravje boze da dojde do toa user posted image ). Tifol (2x1) do 12 g.n. a Utrogestan od 100 (3x2), Dexocilinot (2x1)go zavrsiv denes i uste tri dena treba da pijam Dexason (3x1 do denes, utre (2x1) i zadutre(1x1)) i zeludnikov navistina mn.me boli, celo vreme sum so kiselini i tegobi, no sto se mora se mora.

Znaci i Diti i Betti i jas sme vo isti den so ET, super zaedno ke si broime 14 dena i se nadevam i trite ke vidime user posted image  i user posted image

Bogdancanka zal mi e za neuspesnoto IVF, sto i da ti piseme ke bide neutesno, samo soberi sili i glavata gore, sto e tvoe ke si dojde, samo verba i optimizam, nisto povekje.

(Одговор на членот diti)
Непосредна врска до пораките: 2469
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 10:48:35   
arh_diz
user posted image user posted image user posted image Bogdancanka tolku se nadevav i jas deka ovoj pat ke uspees .Nema razocaruvanje mila znam hrabra si ke go izdrzis ova.Odmori ovie 6 meseci i so novi sili napred

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот bozin)
Непосредна врска до пораките: 2470
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 11:04:19   
adabejb
Mnogu mi e zal Bogdancanka .... se nadevam deka sledniot ke bide pozitivnoto se nadevam ke se raduvame zaedno...zal mi e sto doktorive nemozat da ni kazat nikakov odgovor zosto se slucuva ova site neuspesni obidi a  bez objasnunanje-Sledniov moj pat ne zapocnivam so postapka dodeka ne gi ispitam rabotive  sto se slucuva,so embrionive koga gi transferiraat, barem da najdam nekoja pricina,zosto.

Mila,ostani pozitivna ne razmisluvaj za neuspehot misli samo na toa kako da uspees do pozitiven rezultat.

Te guskam i bidi silna:) 

(Одговор на членот bozin)
Непосредна врска до пораките: 2471
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 11:32:56   
dezdemona
Bogdanicka
Ne se nerviraj duso taka trebalo da bide, negubi nadez toa e najvazno ke vidis i tvojot son ke se ostvari samo hrabro
ti drzam sreka za naredniot pat d e posleden i da se izraduvas so user posted image
pozdravce

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2472
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 11:39:59   
mama26
bogdanci ovoj pat nisto ama utre denot ne znae nikoj sto nosi,zatoa glava gore i otkazuvanje nema user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот dezdemona)
Непосредна врска до пораките: 2473
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 13:52:56   
Bogdancanka
Vi blagodaram na site za utehata...vcera koga gi dobiv rezultatite od Sistina izlegov mnogu hrabro izdrzav i se vozdrzav od solzi no koga stignav doma ednostavno ne prestanuvaat da tecat...koga se vidov so dr.Lazarevski probav da pobaram pricina deka mene nesto mi fali barav da mi ispitat nesto da dobijam odgovor zostouser posted image No doktorot mi rece nema sto da barame taka trebalo da bide rece deka se mi bilo vo red ali ete toa e....tesko e boli,boli koga si sam i koga mislite ke ti se samo vo toa zasto i ovoj pat neuspeavuser posted image user posted image user posted image sega mislam da napravam histeroskopija ednas mi bese predlozeno od dr.Konstantina iako drugite doktori tvrdat deka nema potreba....neznam sto da mislam kako i da e zivotot prodolzuva ke se borime do kraj se nadevam nekogas i mene srekata ke mi se nasmevne...nema odkazuvanje pozzz

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2474
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 14:08:45   
dafne1
zdravo BOGDANCANKA moznolie slikite od HSG da pokazuvaat deka kanalite sa mi proodni no eden dr mi vika deka ne se elasticni i deka ne sproveduvaat do matkata i deka 80 posto nemozam da ostanam bremena po priroden pat pravena sum 4 insemenacii no nisto i znaesli kolku kosta na privatni in vitro celata procedura vo privatnite kliniki blagodaram

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2475
Страница:   <<   < Претходна страница  97 98 [99] 100 101   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  97 98 [99] 100 101   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?