|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 11:11:36   
arh_diz
Ajde Bogdancanka cekame da ne izraduvas user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 2426
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 11:14:31   
Zmej
user posted image user posted image user posted image Ja pustam celata sreka za Bogdancanka, denes rece deka ke pravi test.Olivija ti posakuvam lesna i najubava bremenost.....user posted image .Mnogu se raduvam na srekni prikazni ama onaka cisto i iskreno,a koga se raduvas za nekoj, taa energija ti se vraka i na tebe samiot, ajde naskoro site da se izraduvame..user posted image

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 2427
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 11:14:53   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  цела позитивна енергија нека оди кај неа

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 2428
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 11:29:00   
Eli2010
zdravo betti
jas sum edna od bremenite rr,sto imav problem so postojano mislenje na makata so koja do pred 3 meseci se soocuvav.me pouci edna prijatelka psiholog:da si isplaniram sekojdnevno odredeno vreme za griza(na pocetok toa bese 1 saat,stignav do 15 min.Site grizi okolu bebe gi ostavav za togas.Pocnav da pravam se podobro i da se osekam podobrouser posted image Znam deka toa mi pomogna da se opustam i da zabremenamuser posted image
Obidi se,ako ova ti se dopadne,ke ti kazam uste nesto.
So srekauser posted image

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2429
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 11:30:52   
Olivia
Zmej srcka fala na cestitkite i na tebe da cestitame pobrzo...jas eve denes cela moja sreka i ja prakam na Bogdancanka...kako se izraduvav jas taka i ona da se raduva...
Bogdancanaka so tebe sme....Srekno mila...


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2430
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 11:32:43   
Eli2010
Draga zmej,vo pravo si ako se raduvas za drugite radosta ke cukne i na tvoja vrata.
Im cestitam na site trudni rr,a na site drugi im posakuvam mnooooogu uspeh i da se raduvame site,ajde najbrzo za bogdancankauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Zmej)
Непосредна врска до пораките: 2431
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 12:48:42   
betti
eli mila da bi skalla da mi pognote kako mozam da ne mislam i da se opustam sto znaes pisimi ke mo pomognes ti blagodaram

(Одговор на членот Eli2010)
Непосредна врска до пораките: 2432
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 12:50:32   
betti
bogdancanka ajjde da ne izraduvas so user posted image i dve user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2433
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 13:27:51   
dezdemona
Bogdanicka mila so napraj te mislam cela nedela bese na bolnica.user posted image
Jas odamna nemam pisano samo citam so se slucuva imame i novi rr mnogu sreka do niv vo nivnoto patesestvie do bebce.
pozdravce

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2434
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 14:22:44   
babydoll
ajde bogdancanka mila cekame dobri vesti  da se izraduvame  ti ja prakam ovaa user posted image user posted image user posted image user posted image i mnoguuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dezdemona)
Непосредна врска до пораките: 2435
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 15:34:34   
betti
dragi moi sto koristite posle transfer mene mi dadoja aspirin i progesteron no vaginalno da go koristam progesteronot dali ima nekoja od vas sto koristi aspirin ad napret blagodarram

(Одговор на членот babydoll)
Непосредна врска до пораките: 2436
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 15:47:03   
wannna baby
Ne voopsto ne lezev vo bolnica. Vaka bese za site inseminacii:mm odese okolu 8h da ostavi materijal, jas odev okolu 10-10.30, od koga ke zavrsese inseminacijata polezuvam edno 30 min. i potoa si odam doma e toj den ne odam na rabota, odmaram doma. pozdrav i da si vidis naskoro user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: veckasr

wana baby ti lezese li vo bolnica dodeka ti gi pravea inseminaciite jas moite koga mi gi prave lezev eden den





_____________________________

Don''''''''t look back in anger.

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 2437
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 15:51:00   
bozin
Jas od punkcija pijam: Dexason (vkupno 7 dena treba da go pijam), Utrogestan (mi naglasija do ET isklucivo da go pijam 3x2), Dexicilin (ne sum sigurna za imevo, doma mi e lekot i treba 3 dena da go pijam), Aspirin i Tifol.

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2438
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 15:53:31   
wannna baby
Draga Contesa site inseminacii gi pravev kaj dr.Tofoski ama ne starito (koj za nasa zal e vo penzija) tuku kaj negoviot sin koj isto taka e odlicen lekar i gi sledi stapkite na negoviot tatko, barem taka kazuvaat i personalot od GAK koi rabotele so stariot dr. Tofoski. Mozebi na zapad uspesnosta na IUI e poveke i toa mnogu poveke od 4% no statisticki vo Makedonija e tolku postotna uspesnost. Sekogas koga pravev IUI prvo mm ostavase materijal a posle 2-3 casa odev za primanje na materijalot, obraboten, iako negoviot spermogram e znacitelno dobar. Pa da se nadevame na user posted image user posted image naskoro.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Contesa

Do Wanna Baby,
Bravo za inseminacijata (IUI), ako e stariot Dr. Tofovski, toj e klasa, stara garda i e osnovopoloznik na reproduktivnata medicina vo GAK, za Dr. Jadranka imam slusnato mnogu dobri mislenja, iako mnogu dolgo bila vo senka na dr.Dimitrov, koj cinam e sega vo Remedika, ako ne se lazam.........
Samo edna zabeleska, 4% uspeh samo na IUI, toa voopsto ne e tocno, inseminacite se jako uspesni na Zapad, kako i ET, so zaledeni embrioni, toa se polesni tehniki, koi se pomalku agresivni i se prilicno pomalku zahtevni i jako pomalku bolni, generalno gledano. Sakam samo da posocam, deka postoi razlika izmedju klasicna inseminacija (IUI) i promivanje na spermata, i nejzino povtorno vrakanje vo uterusot na zenata. Ova vtorovo se praktikuva, koga postoi inkopatibilnost medju spermata, i eventualnata pH na vaginata i/ili koga e potrebna jaka obrabotka na spermata na mazot-pri maska neplodnost na primer. Uste ednas srekno na site koi ocekuvaat pozitivni rezultati na Forumot. Blagodaram



_____________________________

Don''''''''t look back in anger.

(Одговор на членот Contesa)
Непосредна врска до пораките: 2439
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 16:21:51   
betti
bozin draga i jas pijam aspirin den pocnav da pijam znaci dva dena pred transfer utre ke se javam na klinika da zakazam za cetvertok koga treba da odam za da mi gi vratat moite user posted image user posted image

(Одговор на членот wannna baby)
Непосредна врска до пораките: 2440
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 16:55:42   
bozin
vo mojata lista za Aspirin mi stoi deka treba da go pijam podolgo vreme, doma ke proveram i ke ti pisam kolku dolgo. A utrogestanot, najverojatno po ET ke treba vaginalno da go stavame (taka barem bese po inseminaciite, nautro go piev, a navecer vaginalno)

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2441
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 17:32:03   
betti
draga bozin aspirin pijam dena pred transfer i itaka dalje pijam aspirin ednas dnevna a pisto taka gel vaginalen crinone progesteron nisto drugo ne zemam jas pravam ivf  vo stranstvo

(Одговор на членот bozin)
Непосредна врска до пораките: 2442
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 20:21:52   
Bogdancanka
Еве ме мене само што се вратив од Скопје направивме тест по крвта за жал негативен user posted image user posted image user posted image ...добив уште еден удар на разочарување али што е тоа е некако бев спремна на се....не се одкажувам одиме понатаму ќе направам пауза и ќе продолжам повторно со подготовки за инвитро ми рекоа дека треба да правам пауза од 6 месеци како што е наведено од фондот,разговарав со докторот и барав причина зашто и овој пат неуспеа а бев толку сигурна дека ќе успеам али не ми било пишано....докторот беше толку позитивен и задоволна сум од него и ми рече да не барам причина во мене дека нема виновник за неуспехот...едноставно така требало да биде....поззз

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2443
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 20:26:06   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  само надез и наредниот пат ќе има успех

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2444
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 20:28:26   
cika
bogdancanka mila cel den cekam da pisis i sega se nasekirav mnogu ocekuvav daka ke bide kaj tebe ovaj pat sigurno ,ali toa e mila nema otkazuvanje samo napred i belkim ke si docekame i nie po edno bebence pozz mila i bez nervozi   se sto e nase ke  si dojdi  pozdravce i guski od mene

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2445
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 20:34:30   
betti
bogdancanka nemoj mila da se razocaruvas znam kako ti je no bidi jaka i nemoj da se otkazvas

(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 2446
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 20:54:12   
Olivia
Dremam cel den na komp da pises kako si pominala vo Sistina te mislev ama ne ocekuvav deka ke pises vaka, sega ti posakuvam samo hrabrost i glavata gore ... drugi zborovi sega ne se vredni...pozz Bogdancanka

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2447
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 20:55:27   
agnes77
Богданцанкаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

биди јака и позитивна, еден ден биде се во ред, не се откажувај, еден ден дочекаш user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2448
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 21:00:37   
lilita
betti,me prasadali triteneuspesni ivf gi pravevme vo Plodnost ,ne site tri na razlicni mesta:sistina,Remedika,Solun
Vo Plodnost bila nasata sreka,go poslusav sovetot na prijatelki od rr i sum mnogu blagodarna

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2449
   RE: Вештачко оплодување
30.11.2010 21:01:53   
biljana16
Bogdancanka i jas mnogu se rastaziv koga go procitav tvojot post. Se nadevav deka ovoj pat sigurno ke ostanes bremena. Mozam da te razberam kolku ti e tesko. Sega treba da soberes sila za naredniot pat sigurno da gi vidis tvoite user posted image

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2450
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?