|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 18:36:55   
Olivia
Ah moite maki..tesko stignav do ovde Llita...ti blagodaram na cestitkite....ajde i na tebe da se raduvame...pozz

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот lilita)
Непосредна врска до пораките: 2376
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 18:41:50   
mama26
bogdancanka cekam i od tebe nesto novo da me izraduvas...ne sum zaboravila na tebe.ti pustam sreka i najbrzo user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2377
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 19:16:57   
biljana16
Cestitki Olivia i imaj lesna bremenost.

Bogdancanka ajde ti ja pustam sreka za konecno da si gi vidis i tvoite user posted image i user posted image .

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2378
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 19:38:12   
betti
lilita
blagodaram za soveta znaci ne e do toa samo da se lezi
lele dragi moi prijatelki psihicki ke se obolam samo na bebence mislam neznam sto da pravam malce da mi se tergni od glava


(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 2379
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 19:47:56   
betti
imam edni orasanje imat nekolku meseci mi se pojaveni hemoroidi mnogu se plasam da ne mi smeta za bremenost odgovoretemi koj znae ve molam blagodaram od napred

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2380
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 20:02:27   
betti
lilita so pervo ivf uuspeavte user posted image user posted image objasnimi molimte

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2381
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 20:04:19   
lilicka
betti mila ne se sekiraj nisto ne e strasno i jas go imam istiot problem odkoga sum trudna ne smeta nisto na bebenceto mislam deka sekoja vtora trudnica ima hemoroidi....konsultiraj se so svojot lekar ke ti dade mast ili nesto drugo......uzivajjj i ne se zamarajj

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2382
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 20:07:21   
biljana16
Betti daj boze da ostanes bremena a za drugite raboti vo tekot na bremenosta togas ke mu ja mislis. I jas pred bremenosta razamisluvav kolku ke me bolat nozete poradi toa sto na ednata noga imam flevit pa nisto ne se sluci. Zatoa nemoj od sega da se zamaras so toa. Ti posakuvam sto pobrzo da gi vidis user posted image . Pozdrav.

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2383
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 20:07:43   
betti
lilicka o ti blagodaramm jas nemas so kogo da ja spodelam mojava situazija bidejki nikoj neznae deka jas pravam ivf so masmi tajno si derzime  lilicka mila koj mesec si trudna user posted image user posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 2384
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 20:11:33   
betti
biljana ti blagodaram jas stvarno mnogu se zamaram oti mnogu maki imam videno najteski mi se ovi den dedeli vo cetvertok  imam transfer

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2385
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 20:12:26   
lilicka
6 nedela sum mila na pocetok.....opusti se i ke vidis deka se ke bide vo red i jass go pominav seto ova znam kako ti ee...ti prakamm mnogu pozitivna energija i daj boze da bide uspesno od prva kako kaj nas...te gushkamuser posted image

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2386
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 20:32:52   
betti
lilicka da imas lesna user posted image mnogu mi e milo koga citam vakvi ubavi zborovi mi davate pogolema nadez user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 2387
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 20:37:19   
betti
lilicka ti plagodaram za pozitivna energija i jas te giskam

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2388
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 20:46:42   
taci1
da  veckasr vo pravo si toa zavisi od proodnosta na kanalite ako se zapuseni togas moze da e bolno moite bea proodni i ne osetiv nikakva bolka a nemav ni krvarenje,ama morame da izdrzime se raboti za bebence user posted image so gospod napred.

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 2389
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 23:19:16   
stanka
beti mnogi sreka za ET
olivija po vtor pat cestitki za tebe  imaj si lesna bremenost
bograncanka jas tri pati ne dobivav menstruacija po 15 dena od ET testost bese negativen po prestanokot na utrogestanot po 2 dena dobivav menstr.Napravi Napravi si test posle 10 dena od ET ako si bremena toj e poz i posle 7 dena od ET ne mora da cekas 14 dena toa e dolg period No sto i da se sluci don t worry toa e zivotot imame uste tri pati ovaj pat  besplatno barem zatoa sto i jas kako tebe tri pati bev na privatno

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2390
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 23:19:43   
wannna baby
Draga betti, znam deka kolku i da ti kazuvaat deka treba da se opustis i da ne razmisluvas i da ne se optovaruvas, sepak ponekogas nemozes da si pomognes. Mozebi premnogu si optovarena zatoa sto tajno go pravite ivf i kako sto kazuvas nema so kogo da gi spodelis mislite. Jas vcera pravev 5-ta inseminacija i sega za sega sum dobro,ama 4-5 dena pred terminot za menzis mislam deka mi se najteski i premnogu sum optovarena, a ne pak da cekam za ivf ili rezultati od ivf. Zatoa vo potpolnost te razbiram i bez razlika sto ste reseni vo tajnost da go napravite ivf sepak treba da spodelis barem so najdobra drugarka/drugar bez razlika, nekoj koj ke te islusa i podrzi. I jas za insiminaciite ne kazuvam nikomu osven na moja drugarka samo edna i semejstvoto koe vo tie situacii e najgolema podrska. Te pozdravuvam i ti posakuvam naskoro da si vidis user posted image user posted image

_____________________________

Don''''''''t look back in anger.

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2391
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 23:24:05   
cleo
Wanna baby da te prasam nesto mila. Sto ti davaat kako terapija posle inseminacija - Utrogestan, Estrofem...? Kade ja pravese i kolku pari cini? Dali stimulacijata bese samo so Klomifen ili i so nekoja dopolnitelna terapija? Fala za odgovorite odnapred. Ti posakuvam usph, nabrzo da se izraduvas na user posted image

(Одговор на членот wannna baby)
Непосредна врска до пораките: 2392
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 23:30:52   
wannna baby
Draga Cleo, posle inseminacija ne primam nisto, a pred ins. me stimuliraa so klomifen.Site 5 ins. gi pravev vo GAK, i so plavo kartonce me cini 1.700 den. a pregnil inekcijata ja primav barem 36-40 casa pred insem. koja sma si ja kupuvam od apteka (380 den.), e sega moze edna ili dve da primis zavisi od goleminata i brojot na folikuli. Se nadevam deka ti pomognav so odgovorite ako imas uste nesto slobodno prasaj. Te pozdravuvam i naskoro da se raduvas na user posted image

_____________________________

Don''''''''t look back in anger.

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 2393
   RE: Вештачко оплодување
28.11.2010 23:43:26   
cleo
Wanna baby blagodaram za brziot odgovor. Citam za iskustvata na nekoi Ringerajki deka posle inseminacija zemaat Utrogestan, no verojatno kaj tebe procenile deka nema potreba. Ajde samo napred kon posakuvanite user posted image  velat ovoj period e ploden, pa daj Boze na site da ne donese radost i sreka

(Одговор на членот wannna baby)
Непосредна врска до пораките: 2394
   RE: Вештачко оплодување
29.11.2010 0:39:02   
betti
wanna baby nemozam da veruvam ni edna drugarka za ova rabota da se opustam i d a mu kazuvam srekna sum sto ve imam vas mnogu mi znacite site sto ste vo forumov mnogu mi znacite na naj tesk period za mene licno dve ne deli se kako dve godini ve guskam i daj boze da se raduvameuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 2395
   RE: Вештачко оплодување
29.11.2010 0:41:01   
betti
cleo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mislis deka ovoj period e ploden daj boze me raduvas so ovoj zbor

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2396
   RE: Вештачко оплодување
29.11.2010 0:46:07   
veckasr
utre vo ranoden na a1 televizija ke zboruva dr popovic od sistina za invitroto ke bide temata 

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2397
   RE: Вештачко оплодување
29.11.2010 0:49:25   
betti
veckasr vo kolku casot

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 2398
   RE: Вештачко оплодување
29.11.2010 0:49:50   
veckasr
jas imav slepuvanja athezii od slepoto crevo i zatoa imav bolki koga mi pravea hsg mi bese sosien desniot jajnik pri operacijata od slepocrevo 

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 2399
   RE: Вештачко оплодување
29.11.2010 0:52:07   
veckasr
vo 6 casot i 50 minuti pocnuva emisijata e sega vo kolku tocno ke zboruvat na taatema neznam ama mislam oti nekade vo 7 casot i 20 minuti ke da e

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 2400
Страница:   <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?