|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  88 89 [90] 91 92   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 13:40:35   
kik@
Zdravo na site.Vcera mi pravea punkcija mi izvadija 9 jajce kletki od koi 2 se oplodile i utre mi gi vrakaat.Za celiot personal od Sistina a na celo so Dr.Popovic nemam zborovi prezadovolna sum tolku pozitivna energija ti davaat sto ne ni cuvstvuvas deka si vo bolnica.Mozam da vi kazam deka stomakot ama ic ne me boli ni koga se razbudiv a ni denes sto mi e olesnitelna okolnost.Mi dadoa samo folna kiselina da pijam i cepcinja sto treba da gi stavam pred transver.Se nadevam na pozitiven rezultat drzete mi sreka konecno da gi vidam user posted image .Pozdrav do site i na site vi posakuvam sto pobrzo da gi vidimeuser posted image . user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот pile)
Непосредна врска до пораките: 2226
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 13:42:01   
kik@
Go zaboraviv i utrogestanot go stavam vaginalno.Pozdrav.

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 2227
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 13:51:16   
arh_diz
user posted image kika@ cekame pozitiven rezultat

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 2228
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 13:57:39   
Bogdancanka
Кика мила ти посакувам да си ги дочекаш user posted image ајде мила дај боже нередниот месец заедно да се радуваме,user posted image user posted image user posted image среќно за сите што чекаме user posted image стискаме палци

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 2229
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 15:15:22   
diti
Kik@ mila ti posakuvam da gi vidis user posted image  user posted image  i za devet meseca da gi guskas user posted image user posted image .
Dali ti se razvivija samo 9 folikuli pred punkcijata? Jas vcera bev na pregled i imam razvieno 7 folikuli i mnogu se razocarav zosto kako sto citam kaj nekoi rr ima po 20-30 a kaj mene samo 7. Daj boze da docekame site da gi vidime user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2230
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 15:49:07   
wannna baby
kik@ seta sreka da te sledi i da si vidis user posted image [sm=rozacrtici.gif samo napred,
p.s. za dr.Popovik imam slusano mnogu pozitivni i ubavi rabotiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Don''''''''t look back in anger.

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 2231
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 15:50:34   
mareto
zdr iki82
jas koga bev na 13 den endomertiumot mi bese bas kako tebe 4 i pol i mi vika doktorkata nisto mnogu e tanok drugiot mesec ke ti dam apcinja estrofem i da go zdebelime pa ke odime na e.t.a tebe ne ti prepisaja nikakvi apcinja.so ke pravis ti isto kako mene so zamrznati embrioni ili?jas kako so citam trebalo da bidi 11mm debel.no koga doktorot taka ti rece znaci ne treba da se plasam.neznam zsto mene taka mi rece.i jas jadam cveklo oti nekoj se zadovolni imalo debellenje na endometriumot.pozzzzzzzzzzzuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 2232
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 16:05:30   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: diti

Kik@ mila ti posakuvam da gi vidis user posted image  user posted image  i za devet meseca da gi guskas user posted image user posted image .
Dali ti se razvivija samo 9 folikuli pred punkcijata? Jas vcera bev na pregled i imam razvieno 7 folikuli i mnogu se razocarav zosto kako sto citam kaj nekoi rr ima po 20-30 a kaj mene samo 7. Daj boze da docekame site da gi vidime user posted image


diti mila nema zasto da se razocaruvas kaj sekoj razlicno se razviva brojot na jajce kletki dovolno ti se i tie 7 sto gi imas kaj mene bea 14 ama samo 10 bea zdreli pozz ti posakuvam mnogu uspeh


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот diti)
Непосредна врска до пораките: 2233
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 16:16:22   
cece81
kik@, diti vi posakuvam uspesen e.t. samo opustete se ajde site rr da ne radubate so user posted image user posted image user posted image .....

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2234
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 16:32:46   
cece81
Bi sakala site rr sto pravele IVF kaj Tase i sto nemale problemi te. problemot bil slab spermogram da me posovetuvate koga da pocnam so ivf dali dekemvri ili vo januari posle praznici, neznam kolku vreme ke bide bockanjeto strav mi e da ne se pogodat punkcijata, transverot za vreme na novogodisna euforij ????      Pisete Kolku mesec Januri (ladnoto vreme) e pogodno za IVF!
Pisete sovet!

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 2235
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 16:37:21   
pile
Nemoj da se merite so drugite zeni, sekoj organizam e poseben i reagira na terapijata na svoj nacin, ne e merilo deka od 30 folekuli site vo niv imaat jajce kletki, i ne e merilo deka ako ima nekoj 30 jajce kletki deka definitivno ke ostane bremena, znaci super za tie sto imaat mnogu, ama ponekogas i 1 e sosema dovolna, za da se dobijat user posted image .    Inaku jas imav 7  folekuli, izvadija 6 jajce kletki, 2 embriona se oplodija i ostanav bremena, e sega druga prikazna e sto na 3 nedela prokrvarev.  zatoa ke probuvame pak
Sega se vrativ od pregledot, toa sto bese vo matkata veke go nema, SI OTISLO :)  haha  nema potreba od kiretaza, doktorot rece sega se e super i samo SEX na EKS :)  se dodeka ne pominat 6 meseci od invitroto pa posle ke vidime ! 


_____________________________

Sakame nase malo pilence :)

(Одговор на членот diti)
Непосредна врска до пораките: 2236
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 16:55:19   
taci1
mila cece81 nisto ne ti menuva dali ke bide vo dekemvri ili vo januari jas pravev ivf kaj tase i punkcijata mi bese zakazana bas za 2 avgust na praznik neraboten den ,najubavo bi bilo ti da si se javis na doktorot toj ke ti kaze koga ke pocnete toj odlucuva a bockanjeto e kaj sekoj razlicno nemozes za toa da baras sovet od nikoj sekoj si e za sebe, site se so razlicni problemi. ladnoto vreme nemoze da ti preci dokolku si sedis doma na toplicko user posted image .

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 2237
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 17:12:27   
diti
fala vi na utesnite zborovi no tokmu toa me zagrizuva sto ne mora od sekoj folikul da ima jajce kletka a i da e zrela, no ajde da mislime pozitivno pa da gi vidime user posted image .
Cece dali dobi odgovor od fondot? i jas mislam deka najdobro e da se konsultiras so doktorot i so nego da odlucis od koga da pocnes so terapijata.

Im posakuvam sreka na site sto se vo postapka na ivf a na site idni mamicki lesna bremenost

(Одговор на членот taci1)
Непосредна врска до пораките: 2238
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 17:38:58   
babydoll
dragi ringerajki denes go dobiv odgovorot od fondot i e pozitiven sega samo treba da gi sredam dokumentite za dozvolata od ministerstvoto  za donor sto se nadevam deka ke bide vo najskoro vreme.mnogu sum srekna sto mi doaga da vreskam na cel glasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .site so cekaat odgovor neka go dobijat sto poskoro i site sto pobrzo da se raduvame na user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот diti)
Непосредна врска до пораките: 2239
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 18:15:29   
iki82
mareto jas ke pravam inseminacija. jas imam policisticni jajnici i doktorov misli deka radi toa ke imam pokasno ovulacija (inaku primav klomifen za ovulacija ovoj ciklus) i deka mozebi ke se zdebeli endometriumot do togas. izgleda zatoa ne mi dade estrofem. aj vo cetvrtok sum na kontrola ke vidime kako ke bide.

(Одговор на членот babydoll)
Непосредна врска до пораките: 2240
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 18:47:13   
kik@
Vi blagodaram na site isite da se raduvame sto pobrzo.
Mila Bogdancanka se nadevam deka zaedno ke se raduvame drzam palci za site nas i vi ja pustam seta sreka.
Pozdrav i se citame naskoro
user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 2241
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 20:13:50   
wannna baby
Diti, me zacudi eden podatok vo tvojot post, deka nekoi tazvivaat 20-30 folikuli? Mene mi e malku nevoobicaena ovaa brojka, jas rzavivam 8-10 folikuli ama najbitno e da ima sozrean folikul pa dovolno e i eden. Nemoj da se razocaruvas razgovaraj so doktorot i toj ke ti kaze deka dovolen e samo 1 dobar folikul. I bas prasaj dali navistina razvivat 20-30 folikuli. Samo napred i ke dojdat user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Don''''''''t look back in anger.

(Одговор на членот diti)
Непосредна врска до пораките: 2242
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 21:19:44   
cleo
Kik@, ti kazav mila za Dr. Popovik i personalot - tokmu taka e, celo vreme se seguva i kazuva smeski, vo nitu eden moment ne se pocustvuvav kako vo bolnica. Napravi se sto mozese da se custvuvam pozitivna i nasmeana uste od prviot moment od postapkata. Taka da tocno znam sto sakas da kazes. Ti posakuvam sreka i nabrzo da si gi visis user posted image

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 2243
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 22:49:59   
Shkorpija
Значи морав да ви пишам и да ви посакам на сите среќе што сте во процес на ИВФ,и да ви кажам да размислувате позитивно.Еве јас денес по 4 години брак и борба со неплодноста си ги видов user posted image на тестот.А бев во постапка на ИВФ,се боцкав со суперфакт и требаше да добијам за да продолжам со Пурегон.Но вештерката не ми дојде и денес направив тест кој беше позитивен.Значи забременев природно а имав пробано и темпирани односи,и кломифени,инсеминации.Ви посакувам многу среќа и сите да се израдувате како мене.

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 2244
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 22:53:30   
mama26
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

cestitki skorpijana,imaj lesna i ubava bremenost user posted image user posted image user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Shkorpija)
Непосредна врска до пораките: 2245
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 22:53:48   
AnnaMolly RR
Браво, шкорпија! user posted image user posted image user posted image

Нека ти е со лесно бременоста!

Уф, колку се радувам на вакви приказни!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Shkorpija)
Непосредна врска до пораките: 2246
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 22:59:27   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: pile


Sega se vrativ od pregledot, toa sto bese vo matkata veke go nema, SI OTISLO :)  haha  nema potreba od kiretaza, doktorot rece sega se e super i samo SEX na EKS :)  se dodeka ne pominat 6 meseci od invitroto pa posle ke vidime ! 

user posted image user posted image user posted image ne razbiram ova...


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот pile)
Непосредна врска до пораките: 2247
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 23:00:38   
veckasr
cestitki skorpija imaj si lesna i ubava bremenost  i edno zdravo bebce user posted image

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 2248
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 23:09:19   
veckasr
jas bev na lekar krvarenjeto bilo od  ovulacijata    i od apcinjata so gi pijam mozelo da bide dali na nekoj a od vas i se imasluceno toa da krvare  dodeka i nastapuva ovulacijata mene prv pat mi se sluci toa 

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 2249
   RE: Вештачко оплодување
23.11.2010 23:21:03   
agnes77
Шкорпија честиткиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 2250
Страница:   <<   < Претходна страница  88 89 [90] 91 92   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  88 89 [90] 91 92   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?