|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  98 99 [100] 101 102   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 14:59:10   
Bogdancanka
Dafne mila so HSG moze da se vidi dali kanalite se proodni ili neproodni zatoa ako si dobila dve razlicni mislenja od dvajca doktori mozebi treba da pobaras uste edno mislenje za da bides sigurna sto e tocno...inaku za tocnite ceni nemozam da ti odgovoram ama kolku sto procitav pred nekoj den na stranata na sv.Lazar kaj niv invitroto na privatno e 73 000 iljadi denari,vo Sistina ednas prasav mislam mi rekoa 80 000 iljadi denari a vo Plodnost 1200 evra,ako planiras za invitro na privatno mozes da si prasas vo klinikite za da si ja znaes tocnata cena....inaku zasto na privatno koga veke imame sansi za preku fondot?pozzz mila

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот dafne1)
Непосредна врска до пораките: 2476
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 15:34:17   
Maca25
Мила моја, нема откажување! Ако ти е тешко плачи, исплачи се, па крени глава и гледај позитивно. Низ животот ќе имаме многу разочарувања, но мора да ги пребродиме. Ти ја праќам целата моја позитивна енергија! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2477
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 15:42:00   
betti
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dragi pred nekolku casa me izvestija od klinikata deka moite user posted image user posted image ne prziveaja od zamerznuvaanjeto nema transfer nama da odam mi beja poledni embrioncinja ke ve molam za pomos sakam da dojdam vo mk kazetemi kaj koj dr da se obratam pomognetemi mnogu sum razocarana mislam i za turcija dajtemi ideja kade da se obratam

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2478
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 15:43:19   
betti
ili vo bitolla kade ima poveke uspeh

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2479
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 15:44:50   
betti
mnogu sum razocarana pomagajte sesri zllatni jas imam slusano za dr zoranco koe mislenje imate vie i koj znae neka mi kaze kolku kosta privatno koski me bolat od rabota ne zallam pari no da bide uspesno

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2480
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 16:14:24   
betti
koi analizi gi praat vi skopje me interesira za tecnosta kaj kanalite jas imam zapuseni kanali se sega na tos mislam ze neuspeh od predhodnite ivf sakam vo skopje taja analiza da ja npram sto ke me pousite molam za pomos od napred plagodaram

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2481
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 16:33:04   
Eli2010
Betti kade si,dali si vo Makedonija?
Kade pravis ivf ovojpat?Ti posakuvam mnogu sreka.user posted image

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2482
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 16:41:08   
Eli2010
Bogdancanka,ti si pametna i hrabra devojkauser posted image ,toa go gledam od postovite.Mislam deka posle ovoj udar,dobro bi bilo ubavo da se odmoris,oporavis da si pominis ubavo za praznicite da mislis i da planiras ubavi raboti vo tvojot zivot a potoa so nova energija kon user posted image
Ti posakuvam mnogu uspeh ponatamuuser posted image


(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2483
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 16:43:41   
betti
eli2010 jas pravam ivf vo svajcarija tuka ziveam no sakam da dojdam vo makedonija sakam da mi kazete kade da se obratam mila

(Одговор на членот Eli2010)
Непосредна врска до пораките: 2484
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 16:47:32   
Eli2010
Betti,dojdi kaj dr.Tase za mene bese prav pogodok.Gi citam na forumov ima dosta bremeni.Tamu imam cuvstvo kako doma da sum,na sestra Sneska stalno i se javuvam,dusa e od covek.
Ti posakuvam barem ednouser posted image

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2485
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 16:49:39   
Eli2010
Ve pozdravuvam site rr sto ste vo ocekuvanje na punkcija,transfer rezultati.
Da ja zavrsime so poveke user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image 2010


(Одговор на членот Eli2010)
Непосредна врска до пораките: 2486
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 17:19:01   
wannna baby
Draga betti mnogu mi e zal za sto ne uspeal tvoite embrioncinja, no nema otkazuvanje mora da se prodolzi. Bi sakala da te prasam dali ti kazaa zoto ne preziveale embrionite? I kolku vreme bea zamrznati. Luge od ovde odat vo Svajcarija za ivf poradi napredokot na medicinata tamu i sekako na nekoj nacin Svajcarija e srzta na modernata medicina vo Evropa pa i svetot. No mozebi srekata ti e ovde vo Makedonija user posted image Pred odredeno vreme na forumov imam procitano nekolku storii, luge sto pravele ivf po 2 pa i 3 vo stramstvo no ne uspeale a vo Makedonija koga pravele bilo uspesno. Zatoa ne se obeshrabruvaj i samo napred user posted image user posted image user posted image Ke si gi vidis i ti user posted image user posted image

_____________________________

Don''''''''t look back in anger.

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2487
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 17:30:18   
betti
wannna baby mila moite user posted image user posted image 2 godini beja zamerznati pred edna godina odmernaa 2 samo edno uspea da prozivee i dr mi rece edno vredno mnogu kvaliteten embrion no koga mi napravija test na bremenost testot negativen a pred godina i pol uspea so zamernati embrioni no vanmatericno 

(Одговор на членот wannna baby)
Непосредна врска до пораките: 2488
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 17:33:17   
betti
wannn baby edna od svajcarija dojde vo skopje i uspea a vo svajcarija neznam kolku neuspesni ivf tamu neznam sto e lecele nekoja infekcija a ovde vio scajcarija ne ni videle deka od taja infekcija mislam deka na kanalite nesum sigurna ne usppealoivf

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2489
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 20:14:41   
sesilija
od utre pocnuvam da pijam klomifen a kaj mm ima 30 procenti podvizni spermatozidi ima li nekoj iskusvo so vakov slucaj kolkava e moznosta da nastane bremenost

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2490
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 20:31:01   
sesilija
betti ti si prisutna na forumov dali ti imase stimulacija so klomifen

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 2491
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 20:33:41   
zorana
zdravo rr nemam pisano 4 meseci ja teram 25 nedela redovno ve citam
Na site sreka i uspeh Bogdancanka ti mi ostavi najmnogu vpecatok  zalam no glavata gore neznam dali najsrekno ti e izbran dr za ivf (kaj nego dr lazarevski3 pati imav 0 rezultat za da na krajot mi kze deka treba donor jajna kletka za da  vo plodnost uspeam)Smeni go doktorot Mnogu zavisi  o nacinot na koj se vrakat embrionite za Toa treba zlatni race Toa e nauka Ako na pravo mesto se stavat embrionite ima uspeh
Bidete strplivi site site ke zbremenite jas sum najlosiot slucaj za ivf  no koja zabremeni tesete se so mene Vi stiskam palci na site Nekoi prasuvat za aspirinot jas seuste go zemam po 0,75 mg ili tri cetvrtini drTase mi sugerira da zemam do 35 nedela

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2492
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 20:39:03   
betti
zorana draga falla sto ni davas nades jas koga citam vakvi zborovi se nadevam poveke od 4 pat uspeafte pisimi ako mozis uzivaj draga user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот zorana)
Непосредна врска до пораките: 2493
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 20:40:55   
stanka
eve i od mene podrska za Bogdancanka Znam kako e  koga si vo K nok aut pozicija tri pati go doziveav toa Bogdancanka ne se sekiraj zlato mora da uspees Bitno e sto imas jajni kletki Moja prijatelka po 9 ti pat uspea
Diti sreken ET jas vo Plodnost so kratka postapka od 2 den ke pocnam so stimulacija Ocekuvam na kraj na nedelata Kiki imaj ubavi misli do ET imisli na user posted image user posted image user posted image
Zorana imaj si lesna bremenost do kraj koski mi se tresat me obeshrabri bogdancanka nekako imase za arno trgnato ivf kaj rr rajki Olivia  congretulation i za tebe i ti imaj si lesna bremenost Sega e najpoveke potrebna podrskata posle procedurata e veke svrsen cin ako saka gospod i  dobrata raka na doktorot ke bide dobro ako ne  folling down nema drugo care

(Одговор на членот zorana)
Непосредна врска до пораките: 2494
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 22:23:51   
diti
Betti mnogu mi e zal sto tvoite embrioni ne preziveale ajde mila naredniot pat da si gi vidis user posted image

Bozin mnogu sreka na et, jas denes imav Et i mi vratija user posted image user posted image pa sega odmaram  se nadevam deka za 2 nedeli ke ve izraduvam so ubavi vesti i ke go zgolemam brojot na rr user posted image za 2010. Nadezda posledna umira.
Mnogu sreka Stanka i na site rr sto ja zapocnuvate postapkata na ivf

(Одговор на членот taci1)
Непосредна врска до пораките: 2495
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 22:45:53   
Bogdancanka
Beti mila bas mi e zal sto tvoite embrioni ne preziveale,ajde mila koga veke si se resila za vo Makedonija jas mislam deka vo privatnite kliniki kaj koj doktor i da si ke imas pozitivni rezultati,sepak site imame razlicni iskustva,normalno e toa da imame pozitivni i negativni mislenja za doktorite sekoj e so svoeto iskustvo...eve jas sum primer pred da pocnam so invitro bev vo Plodnost,remedika i sistina i na kraj se odluciv za dr.Lazarevki od Sistina za zal imav neuspesno invitro no sepak bev zadovolna od doktorot bese pozitiven i dade nadez e sega sto bidna nikoj nemoze da znae sepak i invitroto ne e 100% sigurno pozzzzz mila

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 2496
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 22:56:18   
adabejb
Ajde devojki ke bide dobro samo glavata gore i napred.Nikogas nisto ne se znae sto ke bide .
Mene malku me nervira faktot sto kaj nas sto nikoj ne reagira od doktorive za pricinata za neuspehot na IVF ,nikoj ne se naoga za pameten da go resi problemot...A koga ke prasas ti vikaat taka trebalo da bide ,ne ocekuvam takov odgovor od strucno lice no toa e...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2497
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 23:00:29   
veckasr
bogdancanka dali se zakazuva kaj dr lazarevski i dali  on  prave inseminacii ili ne oti jas sakam narednata inseminacija koga ke mi dozvolat da ja pravam  da odam da ja napravam vo sistina i dali se plakka na privatno ili ne 

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2498
   RE: Вештачко оплодување
1.12.2010 23:05:57   
Bogdancanka
Вецкаср мила да се закажува и прави инсеминации  др.Лазаревски инсеминациите се на приватно не се на товар на фондот поззз

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 2499
   RE: Вештачко оплодување
2.12.2010 9:10:55   
bozin
Super Ditti, milo mi e sto imas sansa za bliznacinja, supeeeer! Samo se da zavrsi kako sto treba i zaedno da se raduvame user posted image
Mene najverojatno ke mi vrakjaat samo ednouser posted image , no ako saka da bide, ke bide i so edno, neli?
Stanka ti posakuvam uspeh, i jas bev so kratok protokol, od prv den menz. so Suprefact a od 3 den so Puregon (4 apmuli).

(Одговор на членот diti)
Непосредна врска до пораките: 2500
Страница:   <<   < Претходна страница  98 99 [100] 101 102   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  98 99 [100] 101 102   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?