|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 19:28:31   
Just baby
Humana cim se pojavila crtkata znaci deka si user posted image cestitkiiiii user posted image user posted image user posted image .
Jas sakav da ve prasam kolku vreme posle oploduvanjeto najrano moze da se napravi test? mojot test za ovulacija gi pokaza ubavite crtki vo cetvrtokot. cela nedela imam bolki vo stomakot kako za dobivanje i navecer osekam nekoe gadenje. A imam gust bel iscedok koj ne e lepliv. znam deka e rano za tie simptomi, i drug pat mi se slucilo da mi se gadi i da me boli stopakot a povtorno nisto...
Se nadevam deka ovoj mesec ge gi vidam moite user posted image i ovaa godina ke si imame bebence user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2401
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 19:48:13   
rozalinda
SO SREKA NA SITE STO CEKAAT user posted image CRTKI...HUMANA SE NADEVAM DEKA KE SE IZRADUVAS OVOJ PAT...MNOGU MNOGU SREKAAAAA

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 2402
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 19:57:05   
humana
fala vi na ubavite misli koga ke procitam deka nekoj mi pisal stom se pojavila i vtora crtka mi se podobruva raspolozenieto,inace i mene me bolese celo vreme stomakot od koga pocna da svrsuva vo mene posle ovulacijata,ama ne me bolea gradite ic,sega pocnuvaat po malce,daj Boze da se istite simtomi ikaj tebe i zaedno da bideme trudnicki.pozz

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 2403
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 21:45:45   
luckygirl
Leleeeee Ana daj Boze da ne dobieme,duri i simptomite ni se isti srcka....user posted image .A testot ne go pravam dodeka ne vidam deka mi kasni barem 5,6 dena.pozdravce te guskam i da stiskame palci zauser posted image .

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2404
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 22:02:35   
ana33
da srcka ako imas nekoj simptom  odma mi kazuvaj i od koga ke ni kasne ke se dogovorime vo isti den da napravime test i da vidimeuser posted image .

(Одговор на членот luckygirl)
Непосредна врска до пораките: 2405
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 22:11:17   
luckygirl
obavezno mila samo da ni kasni na dvete i zaedno pravime test i POZITIVEN se razbira.......hahah ubavo e da se nadevas neli nadezta posledna umirauser posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2406
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 23:58:05   
Sajna
Dali ima sansi mojov slucaj??? Doktorot pred 15 dena mi rece deka folikulot mi se napravil vo cista i deka nema sansi za bremenost, ama mene mi kasni i gradive me bolat...dali e mozno da sum zabremenila?

(Одговор на членот luckygirl)
Непосредна врска до пораките: 2407
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 9:21:30   
ana33
taka e duso uste nesto da dodadam sto vcera go pocuvstvuvav cel den si placev na sekoja scena od film na sekoja pomisla odma mi naviraat solzi i bev nervozna poveke  a za denes ke vidime cekame user posted image crtici duso mora da gi vidime 

(Одговор на членот luckygirl)
Непосредна врска до пораките: 2408
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 9:28:04   
humana
Samo sto go povtoriv testot i konecno pokazauser posted image ,neznaete kolku sum srekna,mislev deka nikogas nema da gi vidam,malku e bledicka crtkata ama vtora crta e vtorauser posted image ,ajde ana necla sanja i site sto si cekaat da si gi vididte pobrzo,sega uste zdravje da mu go slusnam srcenecto i ke se potsmiram malku

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2409
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 9:30:38   
arh_diz
Cestitki humana imaj si ubava bremenostuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2410
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 9:32:47   
ana33
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bravooo nemozam da ti opisam kolku se izraduvav kako jas da gi vidov user posted image ti cestitam od srce i ti posakuvam lesna i prijata bremenost od sega pa natamu da mi veruvas samo se sekirase za bezvrska superrrr 

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2411
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 9:44:35   
humana
Vi balagodaram mnogu se nadevam deka site ke si gi vidat i ke se raduvaat kako mene,ve guskam site silni i ve vlecam za nos da ve fati majata user posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2412
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 9:54:19   
rina13
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image cestitkiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2413
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 9:55:04   
Sajna
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image CESTITAAAAM humana pustaj sega sreka i kaj nas *** ti posakuvam najlesna bremenost

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2414
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 10:11:44   
ana33
sajna kolku vreme ti kasni? 

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2415
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 10:14:03   
*mika*
Humanaaaaaaaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image  !!!!!! Cestitkiiiiiiii!!!! Nemas pretstava kolku si me izraduvala od sabajlevo !!! nemozam da ja soberam ustava od smeenje user posted image  konecno i ti mila da ne izraduvas so tie skapoceni user posted image  user posted image
Sega samo opusteno, poleka, sto poskoro da mu go cues maleckoto srcence kako jako cuka user posted image  i da uzivas ceeeli 9 meseci.. od se srce ti posakuvam najlesna bremenost ma svet user posted image  
izguskaj go i mt od mene user posted image  mi ide da skokam od radost user posted image  
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2416
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 10:15:35   
penelopa
user posted image user posted image user posted image за новата трудница...ајде множете сеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 2417
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 10:33:00   
Maca25
Хумана честито!!!! Имај лесна бременост! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2418
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 10:37:38   
mama26
cestitki humana uzivaj si sega user posted image user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2419
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 10:37:59   
veckasr
humana cestitki imaj si lesna bremenost user posted image i dve zdravi i zivi user posted image user posted image bebcinja 

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2420
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 10:42:49   
Martins mom
Прекрасна вест user posted image user posted image user posted image Хумана имај лесна бременост и чувај се!!!

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 2421
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 11:02:20   
rozalinda
So sreka neka ti e Humana....imaj lesna i blagoslovena bremenost,ti posakuvam se najdobro,veruvaj i mene me izraduva od sabajle,edvaj cekav da vidam novost kaj tebe,vredese da se ceka neli?...pozzz i uzivaj vo bremenosta...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 2422
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 11:11:14   
belabela
Cestitki Humana imaj si lesna bremenost user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 2423
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 11:12:42   
fila
CESTITKI I OD MENE imaj si lesna i ubava bremenost

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 2424
   RE: Сакаме две црти
31.3.2011 11:15:19   
vodickata
humana cestitki imaj si lesna bremenost i dobre dojde vo klubot :)))) aj ve molam kazete mi kaj da odam za srceva reakcij dr lazareski mi rekoja deka nema da mi e tuka do 11 april a jas sega sum 6 nedela i 6 dena bi trebalo :) vo ponedelnik treba da odam na eho kazete mi kaj da odam nekako 2500 da platama a da ne mi e mojot doktor ne mi se sviga imate li vie nekoj doktor so e dobar i sto si raboti so ubava tehnologija vo ordinacija a da ne e vo privatnive bolnici i sekako e pomalku od 2500 den :))) ne mislam deka se najvazni parite da ne sum svatena pogrsno ama ne mozam da si dozvolam skoja 2ra nedela po 2500 :((


_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 2425
Страница:   <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?