|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 13:00:03   
mimo
humana user posted image user posted image  prodolzi taka zatoa sto koga najmalku se nadevas togaz se inenaduvas pa mislam deka ke ima inenaduvane za tebe a ako ne ovoj msec ke ima drugi toa e tocno

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2351
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 13:02:14   
mimo
a jas uste cekamuser posted image user posted image  a neznam ute kolku ke cekam neznam deka  i se slucilo na neko od vas ova sto mi se slucva mene bas mi e cudno

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2352
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 13:18:40   
porcelina
humana fala na ubavite zborovi, se nadevam deka barem nekoi od nas ke slavat ovoj mesec so user posted image a drugite sto nemavme user posted image ke im se pridruzime sledniot user posted image
iznenadete ne i ti i mimo so ubavi vesti za user posted image na patot user posted image

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2353
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 13:47:03   
ana33
sunshine nemoj da se sekiras nekoe hormonalno poremetuvanje e mozebi ke se normalizira kaj mene sekoj mesec mi ide mada na 32 ili 33 dena ama redovno pa vo januari ovoj mesec nemi dojde ic trebase na 10 i nisto sledniot mesec mi dojde ma 1 fevruari posle tocno na 3 mart se upravi i jas se sekirav dali sum ili ne sum user posted image opusti se nemoj da mislis premnogu na user posted image a za sekoj slucaj idi na pregled se nadevam deka se e ok cmok i ti posakuvam user posted image crti vo skoru


(Одговор на членот sunshine0704)
Непосредна врска до пораките: 2354
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 20:12:35   
humana
Sega go napraviv testot i pokaza edna cratuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2355
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 20:27:43   
ana33
humana duso nemoj da se sekiras mozda e rano uste pokasno ti e bila ovulacijata ne bidi razocarana za tri cetiri dena pak go povtori nema da dobies do togas nadevam se user posted image bidi pozitivna i veruvaj deka si user posted image i ke bides veruvaj mi samo pozitivna . a kolku dena ti kasne?


(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2356
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 20:31:42   
humana
5 dena,lele mnogu se custvuvam nikakouser posted image user posted image ,ovulacija imav na 14 mart,neznam sto da mislam vise

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2357
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 21:17:54   
misla
humana ti si bremena samo rano e da ti pokazi testot i plus od kade znajs deka bila tocno na 14 mart :)) ajde bez solzi ke vidis za dva dena dve crti..

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2358
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 21:22:59   
ana33
duso nemoj da ocajuvas razvedri se se ke bide ok znam oti si user posted image imam osekaj ne se sekiraj povtori go za dva dena i ke vidis drzam ti sreka i navivam za tebe user posted image ke bide veruvaj

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2359
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 21:43:26   
*mika*
Draga Humana, pocekaj, ne e seuste se izgubeno.. pocekaj ako mozes uste nekoj den, i povtori go testot, i toa nautro po moznost. I se nadevam deka togas ke izlezat tvoite user posted image ..user posted image  drzam srekicka...user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2360
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 22:59:43   
porcelina
ajde humana mila glavata gore, mozebi e rano, uzivaj vo sekoj den so mm i ne se sekiraj. se sto e tvoe ke si dojde. pa taka i user posted image
navivam za tebe i tvoite user posted image

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 2361
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 23:04:08   
humana
uste utre pravam test,ama nasabajle pa ke vidime sto ke pokaze se nadevam deka ovoj gresi

(Одговор на членот porcelina)
Непосредна врска до пораките: 2362
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 23:13:05   
ana33
draga te sovetuvambarem dva dena da pocekas i veruvam oti ke ima user posted image i glavata gore kako sto ti vika porcelina nemoj da ocajuvas toa nisto ne nosi bidi hrabra ke bide ajde user posted image mislam oti siuser posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2363
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 23:30:52   
humana
Abe jas mislam i se ufilmav deneska deka sum,ama posle si poplakav malce,sega mi pomina,pa ke go napravam sabajle pa ako ne posle dve dena pak:))nema da izdrzam da ne go napravam sabajle,inace si kupiv dva testa deneska,kako da znaev deka ovoj ke bide edna crta

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2364
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 23:31:47   
ana33
e zenicki da ve prasam nesto do sega ne sum merila temperatura pa za 5 dena treba da NEdobijamuser posted image kolku treba da mi bide temperaturata za da sum user posted image sega si meriv i e 37ve molam za odgovor koj znae user posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2365
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 23:39:23   
humana
ana jas poima nemam nikogas ne sum merela,zal mie sto nemozam da ti pomognm

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2366
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 23:55:20   
porcelina
ana i jas ne meram temperatura, no od ona sto go citam po forumite i sto go znam mozam da ti kazam deka treba odreden period da ja merish temperaturata sekoj den i da belezis so cel da ja znaesh tvojata normalna temperatura, bidejki temperaturata koga ovulirash ili si bremena e pokacena za 0,2 (otprilika) sto znaci deka nema GOLEMA razlika od tvojata normalna temperatura, i znam deka dokolku si bremena temperaturata ti ostanuva pokacena.
mislam deka beshe taka, ajde popravajte ili dopolnuvajte, da ne zbunuvam nekoj user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2367
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 0:10:03   
ana33
avi blagodaram mnogu sega citav za bazalnata temperatura si pojasniv malku , ne mi se legnuva ama nikao stalno pocnuvam so mislata dali sum i ako sum i ako ne sum i stanuvam mi ostanuva da cekam do nedela pa zdravje ponedelnik ili vtornik da napraam test e zenicki vi posakuvam dobra nok i dobri sonista pa se citame utre a ti humana ako prais test da pisis odma cmok 

(Одговор на членот porcelina)
Непосредна врска до пораките: 2368
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 9:05:30   
mimo
dobro utro na site lele kolku sakam da spijam ama ete  ne mozam uste ne sum dobila  a test ponedelnikot naprajf nisto nema a mi ksni 14 dena user posted image user posted image .humana mila ne bidi razocarana mislam deka ti bilo rano za test se nadevam deka nema da dobies a sepak  ima drugi meseci i jas kako tebe nemam nikakvi znaci non stop si gi gleam gradive no nema nikakvi promeni ama toa ne znaci deka mora istite znaci da se kaj site zeni aj pisini ako napravis test pa i jas mislam deka utre ke napram ako ne i denes mozit

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2369
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 10:07:59   
sunshine0704
Mimo ne se rastazuvaj, se ke bide vo red, ne smees da se razocaruvas. Znaj deka sekogas ni se davaat sansi a veruvam sega deka ti ke ne izraduvas so user posted image user posted image  user posted image .
Inaku ana jas pocnav so merenje bazalna temperatura mi ja preporaca mojot d-r kako najsigurna metoda za ovulacija i znaci e tocna ja proveriv: mi bese pred ovilacija nekade 36.5 a od vcera mi se pokaci naednas na 37 i denes isto mi bese 37. Znaci daj boze da ostane istata i vo slednite 9 meseci zasto toa bi znacelo deka ke imam bebence. Koga ima ovulacija temperaturata se pokacuva otprilika za 0.5 stepeni i ako nastane oploduvanje na jacekletkata tepmeraturata bi trebalo da ostane ista do krajot na bremenosta. Ete, se nadevam deka malku pomognav so ovaa informacija za site sto gi interesira.
pozdrav pa daj boze site da se izraduvame mesecov. Ke ve izvestam za se sto ke ima novo okolu ova user posted image .
Imajte ubav den user posted image

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2370
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 10:59:54   
fila
Jas se nadevam deka ovoj mesec ke gi vidam dvete crtiuser posted image  konecno pocnavme vredno da rabotime na slucajot.  Treba da dobijam na 16-ti april ama se nadevam deka nema da dobijam.

(Одговор на членот sunshine0704)
Непосредна врска до пораките: 2371
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 11:35:18   
humana
fila daj Boze da ne dobies,i kaj mene nema dve crtki,ama ne se razocaruvam zdravje ima vreme

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 2372
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 11:37:36   
fila
ne smeeme da se razocarame ke se borime za toa sto go sakame   inaku mene ova ke mi bide (ako bide ) vtora bremenost

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2373
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 11:39:20   
fila
humanna dali pravese test preku krv za bremenost.IZVINI AKO NEKADE PREDHODNO IMA KAZANO NE SUM PROCITALA

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 2374
   RE: Сакаме две црти
30.3.2011 12:04:46   
humana
nemam praveno seuste,ke pocekam uste nekolku dena da vidam dali ke dobijam,ako ne ke napravam uste eden test,ako pokaze nedaj Boze i toj edna ke odam pravo na ginekolkog da ne e nesto drugo.Zdravje ako ne sega drugiot mesec,vaka si se tesam sekoj mesec a ustvari ke puknam u meneuser posted image

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 2375
Страница:   <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?