|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти
27.3.2011 1:27:33   
humana
nema simptomi nikakviuser posted image user posted image ,uste ja nemauser posted image user posted image ,ranoe za test,neka mi kasni bare edna nedela,se nadevam deka sumuser posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2326
   RE: Сакаме две црти
27.3.2011 3:14:23   
Luci
Честитки и од мене Кристијана, имај лесна бременост
user posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2327
   RE: Сакаме две црти
27.3.2011 8:58:12   
porcelina
fala Kristijana na nadezta sto mi ja dade. jas planiram utre da napravam test i da vidam shto ke pokaze. stiskajte palci da bidat user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2328
   RE: Сакаме две црти
27.3.2011 19:03:13   
KRISTIJANA*
fala Vi na site Olivia Luckygirl Humana Luci vi posakuvam se najubavooooooo

(Одговор на членот porcelina)
Непосредна врска до пораките: 2329
   RE: Сакаме две црти
27.3.2011 21:34:36   
Just baby
Kristijana cestitki i imaj lesna bremenost user posted image . Jas za prv pat kupiv testovi za ovulacija. mislev deka plodnite denovi mis e vikendov, no dvete ubavo crveni linii se pojavija vo cetvrtokot. Posle to testovite celo vreme bea negativni, neznam dali treba da se ceka da se nasobere urina. na testot pisuvase od 10 nautro do 8 navecer da se pravi. se nadevam deka vo cetvrtokot nesto se fatilo user posted image .Ima nekoj iskustvo so tie testovi?

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 2330
   RE: Сакаме две црти
27.3.2011 21:38:44   
babyhope
ИЗВОРНА ПОРАКА: KRISTIJANA*

Dragi moi RR-ki :) vi posakuvam na site koi ocekuvate sm=modricrtici.gif]user posted image da go doziveete denov kako sto go doziveav jas ::)))) posle neznam kolku testovi za ovie nekolku dena so bleda vtora crta , deneska bev na testiranje preku krv i testot bese POZITIVEN :) mnogu sum srekna i vi posakuvam na site da vi se ispolnat zelbite


ve guskam:)))


Честитки Kristijanauser posted image user posted image user posted image . Сега отварам после 4 дена и одма на твоите постови да видам што има ново. Браво, многу се радувам мила и ти посакувам леснаuser posted image и за 9 месеци да си се гушкате со вашето малечкоuser posted image
Уживај!!!

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 2331
   RE: Сакаме две црти
27.3.2011 22:24:48   
BabyPhat
zdravo zenskiii ... me nemase dolgo vreme gledam mnogu novosti na site trudnicki zeni im posakuvam lesna bremenost pa ajde i na nasi glavi neli :) se borime site za tie dve crtki... dali rozevi dali plavi se isto...
jas malku go zapostaviv sajtot poradi rabotni obvrski no imam edna radosna vest da vi soopstam...
se sekavate koga vi kazav deka doktorot mi kaza oti mozno e da imam policisticni jajnici
EPA ISPADNA DEKA SE E VO RED :))))))))) REZULTATITE OD ISPITUVANJATA NA HORMONITE MI ISPADNAA SUPER...
MNOGU SUM SREKNA...TOA NA MONITOROT POKAZUVALO DEKA NESTO NE  E VO RED, MI KAZAA DEKA I PRI RASIPAN ZAB POKAZUVALO DEKA NESTO NE E VO RED
NO JAS NEMAM RASIPAN ZAB ALI PAK ZATOA OVDE SE MOITE KAMENCINJA VO ZOLCKATA KOI POKAZALE DEKA NESTO NE E VO RED....
PREMNOGU SUM SREKNA... POCNAV SO MERENJE NA TEMPERATURATA I OTKAKO KE SI OTIDE user posted image SE ZALETUVAM I PRAVAM user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image :D HAHAHAHAHAHA
POZDRAV SE CITKAMEEE user posted image


_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 2332
   RE: Сакаме две црти
27.3.2011 22:41:22   
KRISTIJANA*
justbaby i babyhope fala vi , ete dojde i toj den mn sum srekna vi ja posakuvam celata sreka na svetov , mn mi pomognavte site ...sega treba da se preflam na dr forum ve guskam

p.s babypath frli se na rabota :)

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 2333
   RE: Сакаме две црти
28.3.2011 8:08:36   
porcelina
ete bidna i mojot test i nemashe user posted image tuku samo edna crta. user posted image sega mi ostanuva da proveram kaj ginekolog i preku krv (bidejki se iznacitav ovdeka deka i pokraj negativen test moze pak da si user posted image ) tuku mene me maci neshto drugo, a ako neshto bidnalo so taa vodenata cista? do sega sum nemala nikakvi cisti (barem koga me pregleduvam ginekolog ili ne sum osekala bolki vo stomakot od niv, za razlika od ovaa koja bese 3cm i od koja imav bolki). ste imale li i vie nekoe tako iskustvo so cisti?

a inaku gradite mi se premnogu poddueni i malku osetlivi na dopir. mozebi e sepak user posted image
, a? neli pustoto nadezta posledna umira user posted image

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 2334
   RE: Сакаме две црти
28.3.2011 8:25:24   
veckasr
porcelina ne se sekiraj tie cisti sami od sebe pukat i jas na nekolku pati imav takvi cisti i sami od sebe si pukaa

(Одговор на членот porcelina)
Непосредна врска до пораките: 2335
   RE: Сакаме две црти
28.3.2011 10:29:18   
mimo
sega naprajf test negativen bese ne znam sto da pram mnogu  sum razocarana denes e 12 den sto mi kasni ne znam dali uste treba da cekam ili nema sanci da sum user posted image

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 2336
   RE: Сакаме две црти
28.3.2011 15:42:59   
sunshine0704
Cestitki KRISTIJANA* user posted image  imaj ubava i lesna bremenost, mnogu se raduvam koga ke procitam vakvi prekrasni vesti.
Pozdrav do site RR i posakuvam site sto pobrgu da izvestime sto sme vo iscekuvanje vakvi ubavi novosti. user posted image

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2337
   RE: Сакаме две црти
28.3.2011 15:48:23   
sunshine0704
mimo ne se razocaruvaj, mozebi testot ne pokazuva tocno, sepak testovite preku analiza na krv davaat najtocni rezultati. Ajde samo pozitivni misli i nadez i se ke bide vo red. Nema razocaruvanja-samo napred i so ubavi misli i ke imame site ona sto go posakuvame-prekrasno bebence sto ke ni go razubavuva sekojdnevieto user posted image .
Pozdrav

(Одговор на членот sunshine0704)
Непосредна врска до пораките: 2338
   RE: Сакаме две црти
28.3.2011 16:07:18   
mimo
sunshine0704 denes si kupi od poskapite testovi si mislef ke pokaze user posted image user posted image

(Одговор на членот sunshine0704)
Непосредна врска до пораките: 2339
   RE: Сакаме две црти
28.3.2011 17:06:33   
porcelina
samo sto se vrativ od doktor i mi kaza deka cistata puknala user posted image no ne se gleda nishto user posted image i mi rece da pocekam pa za edna nedela pak da odam za da vidime dali ima bepce user posted image .
epten ako nemam trpenie moze i da napravam test od krv.
a inaku mimo ne se razocaruvaj, sepak ostanuva testot preku krv, taka da i moj predlog ti e da ne si gubish vremeto so tie testovi odi preku krv ispitaj ja rabotata....ili zafati se so rabota i ne misli na toa, ke pomine uste nekoj den i definitivno ke zneash shto ima...mene mi mirisa na kasno fateno user posted image ...so sreka user posted image

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2340
   RE: Сакаме две црти
28.3.2011 17:54:58   
humana
Јас утре ке правам тест,незнам што мислите да не ми е раноuser posted image ,ми касни само неколку дена

(Одговор на членот porcelina)
Непосредна врска до пораките: 2341
   RE: Сакаме две црти
28.3.2011 18:04:39   
porcelina
ako ne mozesh da izdrzish napravi test, no ako nema user posted image ne se razocaruvaj. ostavi da pominat nekolku dena i proveri preku krv. stiskam palci za user posted image
izvesti ne ako ima neshto za slavenje user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2342
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 10:18:57   
sunshine0704
Jas mislam deka ne e rano bidejki na testovite pisuva posle eden den docnenje bi mozelo da pokaze user posted image , ajde vi pustam sreka i pozitivna energija da si vidite user posted image user posted image  site. Mimo daj boze da si user posted image . Jas mesecov ke trgnam vo uzivancija i pravenje user posted image  bidejki naskoro ke mi bide godisnica od brak pa da proslavime so bebence user posted image .
Pozdravce i imajte ubav den iako e tmurno vremeto user posted image  

(Одговор на членот porcelina)
Непосредна врска до пораките: 2343
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 10:39:59   
ana33
dobro utro na site sega stanuvam cela nok nemozam da zaspijam , kako ste zenicki ima li nesto novo? ve nema humana cekam te so dusa se molev za tebe nemozev da spijam mislev na se i na site ajde nadevam se oti ke ne izraduvasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ke ima user posted image  user posted image pisi , a jas se osekam nekako neobicno bradavicite mi se osetlivi na dopir gi osekam gradive kako porasnati malku ili si umisluvam user posted image user posted image user posted image user posted image aovie 3 dena imam kiselini navecer koga legnam i mi se gadi ne sekoj pat ama pocesto toa e novo sto osekam a mozda se znaci i zauser posted image vesterkata pozdrav i sovet sto mislite vie za moeto stanje.

(Одговор на членот sunshine0704)
Непосредна врска до пораките: 2344
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 10:58:31   
Glück90
eve me nazad i mene.Kako prvo user posted image user posted image user posted image user posted image Kristijana za user posted image user posted image user posted image da bides dobra i primerna user posted image user posted image i da rodis zdravo i pravo ringerajce.I za mene da kazam ovoj mesec voopsto ne se ni trudevme samo 3 ili 4 pati a ovoj vikend treba i da dobijam,a toa ke se desi zaso imam bolki od vcera.Sto da se pravi sto e od Gospod ke si dojde samo nadez.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2345
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 11:10:50   
porcelina
e pa dobro utro i od mene
od sinoka osekav bolki kako za user posted image sabajlevo koga stanav bea pointenzivn i vednash pomisliv deka definitivno ke mi dojde. i DA se sluci i toa. inaku mi potece maku kafeavo no sigurna sum deka ke si istera do kraj, nema da ostane taka.
lele a kolku bev sigurna deka ima neshto. tuku me cudi zosto minatiot mesec mi podrani 3 dena (i dosta kratko traeshe - 3dena, shto ne e normalno za mene - obicno mi trae 5 dena), a ovoj mesec mi zadocni 7 dena. a bre ljuge me plashi da nema neshto strashno!
pozdrav do drugite koi ocekuvaat user posted image samo hrabro...ke dojdat....mozebi vas ve ocekuvaat tokmu ovoj mesec user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 2346
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 11:44:34   
sunshine0704
nema razocaruvanje, sekoj nareden obid za bilo sto ni gi otvara vratite za uspesi user posted image . Zatoa treba i sme silni da se borime a pred se da uzivame vo zivotot i da si gi pravime site momenti sto posrekni i ispolneti so ljubov. user posted image
Pozdrav i se ke bide ok user posted image

(Одговор на членот porcelina)
Непосредна врска до пораките: 2347
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 12:18:19   
humana
eve me i mene,ne napraviv test,go kupiv ama ne go pravam, ke go napravam zdravje Boze utre ako ne mi dojde neposakuvaniov gostinuser posted image ,inaku i na mene mi se gadi,me boli kicma,sega i gradive pocnaa da me bolata,ama nestam so ovoj moj negativen stav uste sum u neveruvanje,minatata bremenost rano go napraviv testo mi pokaza od odma,pa trci po ginekolozi po doktori i bebeto nemase srceva reakcija,sega odluciv da si pocekam,kako Gospod nikoj ne e,ane mila fala ti na ubavite zborovi i misli od site vas,i jas se molam za site gospod da im dade barem edno ako ne povose od prv patuser posted image ,pozdrav do site ve guskam i ve sakam mnogu,i si vetiv ako ne sum bremena nema da se nerviram samo ke si se nasmeam.Porcelina mila zdravje ako ne ovoj ke bide narednoit mesec nema razocaruvanja.glavata gore

< Поракaта ја уредил humana -- 29.3.2011 12:19:29 >

(Одговор на членот sunshine0704)
Непосредна врска до пораките: 2348
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 12:26:48   
AnnaMolly RR
Ти држам среќа, мила. Само позитивна остани се, се` друго ќе си дојде на место полека-полека.
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2349
   RE: Сакаме две црти
29.3.2011 12:35:56   
humana
Blagodaram user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2350
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?