|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 14:30:45   
negla
jas za mene sum nekako pesimist.ne sakam da se nadevam oti potoa ako ne bidne nisto ke se razocaram!!!inaku ovie 2-3 dena custvuvam kako blagi grcevi vo matkata ,sinoka me skina polovinata i po cel 'rbet imav bolki.,a pred ova za ovulacija i po nea nekolku dena imav grcevi vo jajnicite. a sto velite ke bide ili ne?

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 2276
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 14:31:34   
KRISTIJANA*
lele mimo znam kako ti e , koga treba da cekas ama sigurna sum deka ke se raduvas pozz

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2277
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 14:34:22   
mimo
zdravo baram pomos za sovet , posledna menstruacija imav vo 15 februari,i 3 dena kaj sto pram test no negativen otidov dense kaj ginekolog i mi rece ne te gledam denes posto e rano pa vikam kako e rano i taa mi vika deka ako sum user posted image  mozno e da sum mnogu mala i treba da pocekam uste nedela dena pa da znaeme tocno zatoa sto jas nemam redoven ciklus na menstruaci od 30-37 dena gi dobivam poslednite gi dobif na 37 dena pa ete sega cekam veke denes e 38-ot den i uste gi nemauser posted image  pa ne znam sto da pram

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 2278
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 14:36:59   
KRISTIJANA*
negla i mimo ke se raduvame zaedno ke vidite ,
mimo pocekaj ako taka veli ginekologot sigurno e taka ....

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2279
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 14:41:24   
mimo
daj boze da e taka a i neka dade gospot site da se raduvame ama mnogu sum zbuneta ne znam ne sum strpliva sakam da zam veke mnogu kasnaaa aznam deka od prviot den na kasnene moses da doznaes a jas eve cekam i uste 1 nedela treba da cekam ako ne me inenaduvaatuser posted image

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 2280
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 14:48:38   
negla
vo vtornik ke ve izvestam dali ima nesto ili  user posted image

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2281
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 14:50:52   
KRISTIJANA*
jas utre iliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ili user posted image

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 2282
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 14:53:59   
negla
ke bide user posted image   user posted image   user posted image   1000% imam custvo!!! a i plus ke me baras da me castis!user posted image   oti ti pogodiv

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 2283
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 14:55:43   
mimo
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 2284
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 15:09:22   
ana33
zdravo na site jas sum nova ,premnogu sakam user posted image crtici da vidam od januari mesec pokusavame zauser posted image ali ovoj mesec mi dojde user posted image na 3 mart i od 10 mart pa na tuka sekoj dvtori den imame sex pa mislam oti ke uspeeme da gi vidam konecno tie user posted image crti simptomi i imam i nemam pred nekoj den osetiv jaka bolka vo dolniot del na stomakot levata strana i se osekam umorno gradite pocnaa da me cesaat i placliva i nervozna stanav ako moze nekoj da mi kaze poveke nesto okolu ova

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2285
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 15:14:25   
ana33
mimo nemoj da se grizis i jas imam neredovni kako ti isto vo januari mesec voopsto ne dobiv toa se desava na sekoja zene mi kaza dr deka e normalen ciklus do 36 dena a ti imas li nekoi simptomi posto ne sum upatena nova sum na forumot kako se osekas po moe mislam deka si user posted image i samo pozitivni misli imaj ke ti se ostvarat veruvaj mi pozdrav i srekno

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2286
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 15:31:14   
KRISTIJANA*
negla vetuvam deka ke ima castenje ....... user posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2287
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 19:21:52   
mimo
fala ana33 i jas ti osakuvam na tebe da gi vidis sto poskorouser posted image  crti a za simtomi me pras jas nea nikakvi simtomi

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 2288
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 19:23:47   
mimo
ve molam da mi objasnite za sto se pie DABROSTON  i kakvi efekti ima sto znaete objanete mi
nemam pojma a  mi ece doktor da zemam da pijam

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2289
   RE: Сакаме две црти
24.3.2011 23:35:16   
*mika*
Mimo eve tuka na linkov imas za dabroston i utrogestan, tie se slicni, pa procitaj. klik



< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 24.3.2011 23:41:28 >

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2290
   RE: Сакаме две црти
25.3.2011 10:27:58   
mimo
denes be kaj doktorkata i vik denes mi e 10- ti den kaj sto mi kasnt
i vikam pram test negativen i taaa mi vikaj aj da te gleam na eho i nisto vika ne si user posted image  ama vikat i ne izgleat deka ke ti dojat ustvari nema nikakvi znac deka ke dobis pa vikam kako e mozno ne znam mi kaza i sega neznam sto ke e ova dali znaete ije sto moze da bidepa

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 2291
   RE: Сакаме две црти
25.3.2011 10:31:38   
ana33
mimo sto naprai ti ima li novosti kako se osekas pies li dabroston? jas mislam ovie gi davaat na trudnici . mislam oti si user posted image i ti posakuvam od user posted image da taka bide 

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2292
   RE: Сакаме две црти
25.3.2011 10:34:59   
mimo
fala ana33 ama nisto jas bef denes ne sum user posted image  ama i nema da dobija sega za sega mi rece pa neznam sto e ova rabota

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2293
   RE: Сакаме две црти
25.3.2011 10:42:58   
*mika*
A mimo gi pies li dabrostonot??? deka tie znaat da ja odlozat menstruacijata

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2294
   RE: Сакаме две црти
25.3.2011 10:44:23   
ana33
mislam deka ovulacijata ti e pokasno bila i uste ne se gleda ama si user posted image nemoj da se grizis jas vo prvata bremenost trebase da dobijam na 5 maj a jas ostanav user posted image na 2 maj so sigurnost znam zosto samo togas imavme sex i mazot mi zamina vo ch posle mesec dena jas otidov i mi docnese na 17 juni napraviv test bese negativen duri na 22 testot bese pozitiven 


(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2295
   RE: Сакаме две црти
25.3.2011 10:50:02   
*mika*
Bravo be Ana 33 user posted image  koj bi rekol user posted image  eve zatoa site nie koi se obiduvame za nasite user posted image , ne treba da broime do tolku plodni i neplodni denovi. Ana e primer za toa user posted image  tuku treba da se "raboti" na slucajot do posleden den user posted image  
pozdrav do tebe :))
p.s. i jas treba da NE dobijam na 5ti april user posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2296
   RE: Сакаме две црти
25.3.2011 10:53:29   
mimo
se nadevm taka da e  zasto i jas vo prvata bremenost takof slucaj slicen imaf 13 juli imaf menstua i vo 20 avgustaprajf  test bese negativen pa vo 25 avgust i togas bese pozitiven. a za dabrostonot me prasa dali pocnaf pa denes pocnaf ot doktorot mi kaza ako sum bremena dabostonot ke pomogne za pothranuvane a ako ne sum togas mora za 4 ili 5 dena da dobijam user posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2297
   RE: Сакаме две црти
25.3.2011 10:56:04   
mimo
mika sega gleam deka ti si me prasala za dabroston pa eve uste ednas k ti kazam deka denes pocnaf pa sega neznam sto ke bide

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2298
   RE: Сакаме две црти
25.3.2011 11:30:19   
ana33
e togas zaedno da napravime test na 5 ako ne dojde taa gadurauser posted image do togas neka ni e so sreka

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 2299
   RE: Сакаме две црти
25.3.2011 11:33:33   
ana33
e pa togas opusti se i uzivaj ne se zamaraj ti sto e do tebe napravi sega cekaj i trudi se da misles pozitivno na pr. deka si user posted image kako ke se izraduva tvoeto since koga ke mu kazes i se sto te pravi srekna ne ocajuvaj ke vides oti ke bide

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2300
Страница:   <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?