|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Натусана - 20 години присуство на македонскиот пазар

Редакција Рингераја, 30.4.2024
Оваа година се навршуваат 20 години од присуството на Натусана на македонскиот пазар. По тој повод се организира голема наградна игра на Рингераја.мк со многу вредни награди

image
/11


Натусана Македонија

Натусана Македонија на македонскиот пазар работи веќе 20 години, како партнер на Dr. Theiss Naturwaren, како еден од најпознатите светски производители на ОТЦ лекови и фармацевтски козметички препарати за нега на лице и тело, сите со врвен квалитет и направени од внимателно одбрани природни состојки.

Натусана работи по највисоки стандарди, дистрибуирајќи ги на македонскиот пазар производите на Dr. Theiss, кои покрај ОТЦ лековите и препаратите на матичниот бренд Dr. Theiss Naturwaren, ги опфаќаат и производите за нега на кожата на Medipharma cosmetics на база на маслиново масло, брендот Allgauer Latschenkiefer со палета на производи од природно масло од алгојскиот бор наменети за мускулни болки и вкочанетост, како и далеку познатите пасти за заби Lacalut за орална и дентална хигиена.

Филозофијата на Натусана е да ги приближи до македонските потрошувачи висококвалитетните производи кои содржат природни состојки – во хармонија со природните процеси кои ја регулираат работата на човечкото тело.

Здравјето е највредниот подарок, а градењето здрави навики – наша примарна цел!

Мисија

Мисијата на Натусана е висококвалитетните производи со строго селектирани природни состојки да ги приближат до македонскиот пазар и да инсистираат на континуирано едуцирање и креирање на здрави навики кај потрошувачите, ставајќи го на прво место нивното здравје, благосостојба и задоволство.

Други производи кои Натусана ги донесе во Македонија се:

Здровит

Интакт и

Ибутоп

Во соработка со најголемиот семеен портал Натусана организира наградна игра на Рингераја.мк со вредни награди од Лакалут. Повеќе за наградната игра може да дознаете ТУКА.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
7
НАГРАДНА ИГРА: Парови спои и Лакалут награ...
Ајде да играме Меморија и да освоиме награди! Натусана и Рингераја организираат наградна игра со спојување парови во кој...
7
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?