|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.


Од зборови на дело

Како да предложите нова акција?

Вашето барање за помош во пишана форма испратете го на адресата filantropija@danu.biz. Притоа колку е можно поопширно опишете ја акцијата која ја предлагате. Исто така може да предложите или да понудите помош на оние кои имаат потреба од помош, притоа треба да добиете согласност од личност за кого е наменета акцијата.
Во предлогот треба да наведете точен и детален опис на ситуацијата, по потреба може да приложите и фотографии. Исто така приложете и податоци на личноста/семејството, на кого е наменета помошта и податоци на предлагачот: име, презиме, адреса и контакт телефон.
Управниот одбор на Дану Филантропија ЈИЕ предлог акцијата ќе ја обработи во најкратко можно време. Притоа управниот одбор ќе донесе одлука дали дадената акција ќе ја поддржи или не.
Управниот одбор има право:
- сам да одлучи за приоритетот на добротворните акции;
- да ги одбие акциите или да ги одложи за друг период;
- своите одлуки за изборот или за одбивање на акциите да не ги аргументира.

Кој може да предложи нова акција?

Нова акција може да предложи поединец на кого му е потребна помош, сам или наместо него тоа да го направи трето лице. Здруженија или организации може да потражат помош за своите активности, за помош на поедини нивни членови или за некоја трета личност. За помош на здруженија или организации помош може да побараат исто така и трети личности.


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?