|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

КРЕАТОР СИ ТИ

Автор: Марија Симоноска | 4.12.2022
image

По повод 16 дена кампања насилство против жени и деца

Книгите на Наташа Малечка за прв пат на Саем за книга

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 27.4.2022
image

Во пресрет на годинешниот Саем на книга, со особено големо задоволство ви ги препорачуваме книгите на авторката Наташа Алексовска - Малечка

Хумана охриѓанка донира топол оброк #зготвииподари

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 7.4.2022
image

Во периодот кога започна пандемијата, покрај неминовниот хероизам на здравствените работници, во сета таа ситуација, блеснаа и друг вид херои. Една од нив е охриѓанката Весна Миленкоска, чии дела започнуваат во кујната на нејзиниот семеен дом

Допрва треба да успеам, а биолошкиот часовник отчукува

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 13.1.2022
image

Отворено, искрено, од срце - ви ја пренесуваме исповедта на Искра:

Хуманитарна акција #ИЈасСумДете

Автор: Редакција Рингераја | 25.11.2021
image

Хуманитарната акција #ИЈасСумДете продолжува и оваа година. Целта е јасна, сакаме да ги израдуваме сите деца од ранлива категорија бидејќи и тие заслужуваат пакетчиња и среќа за Нова Година

Хуманитарен проект ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ 3

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 25.11.2021
image

Со големо задоволство и годинава по трет пат, Елена Стојчевска @elenagagic и Симона Василевска @moe_dete ни го најавија нивниот традиционален хуманитарен проект кој го организираат заедно со хуманитарната организација Љубезност @ljubeznost

Да донираме за херојот Лука!

Автор: Редакција Рингераја | 5.5.2021
image

Потребни сме му на малиот борец Лука за поскоро да продолжи да се радува на животот

Да и помогнеме на Елеонора која има генетска болест

Автор: Редакција Рингераја | 12.3.2021
image

Борбата на 5-годишната Елеонора е и наша борба: Да му помогнеме на девојчето со ретка генетска болест

Наградени желби на Рингераја

Автор: Редакција Рингераја | 11.1.2021
image

Дојде моментот да ги објавиме најубавите Новогодишни желби на Рингераја, кои ги исполнија сите правила да добијат награда

Хуманитарна акција: И јас сум дете

Автор: Редакција Рингераја | 17.12.2020
image

Разговараме со Маргарита Kаранфилов, позната како @mamamegi на чија идеја беше организирана хуманитарната акција "И јас сум дете" во сите градови на Македонија

СТРАНА 1 ОД 15


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?