|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Кејт Мидлтон објави дека има канцер

Редакција Рингераја, 22.3.2024
Принцезата од Велс (42) храбро објави дека се бори со болеста и оди на „превентивна хемотерапија“ - но ја уверува нацијата „Ќе бидам добро“ во многу емотивна и сеуште не прикажана јавно видео порака

image
/11


 

Принцезата од Велс вечерва објави дека и е дијагностициран рак на 42-годишна возраст и дека оди на „превентивна“ хемотерапија.
Во длабоко лична, невидена и емотивна видео-порака, снимена во Виндзор во средата, Кетрин откри дека веста била „огромен шок“ и дека таа и Вилијам „направиле се што можеме за да го обработиме и управуваме ова приватно заради на нашето младо семејство“.
Тоа се случи неколку дена откако беше видена како насмеана со принцот Вилијам додека ја напуштаа својата омилена продавница за фарми во близина на нивниот дом во Виндзор, а таа рече дека нејзиниот сопруг бил „голем извор на утеха и уверување“ за време на нејзината борба против ракот.
Зборувајќи од клупата опкружена со нарциси и пролетен цвет, идната кралица рече: „Ни требаше време да им објасниме сè на Џорџ, Шарлот и Луис на начин што е соодветен за нив и да ги увериме дека ќе бидам добро.
'Како што им реков; Јас сум добро и станувам се посилен секој ден со тоа што се фокусирам на работите што ќе ми помогнат да заздравам; во мојот ум, тело и духови. Да го имам Вилијам покрај мене е одличен извор на утеха и сигурност. Како што е љубовта, поддршката и љубезноста што ја покажаа многумина од вас. Нам двајцата ни значи многу.'
Ракот на Кетрин беше откриен дури откако таа беше подложена на голема операција на стомакот во Лондонската клиника во јануари. Палатата Кенсингтон соопшти дека нема да споделува детали за тоа каков вид на рак има принцезата или во која фаза на рак е и ги замоли луѓето да не шпекулираат.

Принцезата од Велс вечерва објави дека и е дијагностициран рак на 42-годишна возраст и дека оди на „превентивна“ хемотерапија.


Во длабоко лична, невидена и емотивна видео-порака, снимена во Виндзор во средата, Кетрин откри дека веста била „огромен шок“ и дека таа и Вилијам направиле се што можеле за да го обработат и управуваат ова приватно заради благосостојбата на семејството.


Тоа се случи неколку дена откако беше видена како насмеана со принцот Вилијам ја напуштаат омилената продавница во близина на нивниот дом во Виндзор, а таа рече дека нејзиниот сопруг бил „голем извор на утеха и уверување“ за време на нејзината борба против ракот.


Зборувајќи од клупата опкружена со нарциси и пролетен цвет, идната кралица рече: „Ни требаше време да им објасниме се на Џорџ, Шарлот и Луис на начин што е соодветен за нив и да ги увериме дека ќе бидам добро.


'Како што им реков; Јас сум добро и станувам се посилна секој ден со тоа што се фокусирам на работите што ќе ми помогнат да заздравам; во мојот ум, тело и дух. Да го имам Вилијам покрај мене е одличен извор на утеха и сигурност. Како што е љубовта, поддршката и љубезноста што ја покажаа многумина од вас. Нам двајцата ни значи многу.'


Ракот на Кетрин беше откриен дури откако таа беше подложена на голема операција на стомакот во Лондонската клиника во јануари. Палатата Кенсингтон соопшти дека нема да споделува детали за тоа каков вид на рак има принцезата или во која фаза на рак е и ги замоли луѓето да не шпекулираат.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

НАГРАДНА ИГРА: Парови спои и Лакалут награ...
Ајде да играме Меморија и да освоиме награди! Натусана и Рингераја организираат наградна игра со спојување парови во кој...
12
Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
9
Група: Хуманитарна помош за настраданите
Ве известуваме дека на социјалната мрежа „Фејсбук“ веќе активно и континуирано функционира групата Humanitarna pomos za ...
3
Матичен педијатар во Промедика
Почитувај го своето здравје, но пред се почитувај го здравјето на своето дете...
3
Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?