|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Соработка со Рингераја

Редакција Рингераја, 23.12.2010
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.

image
/11


САКАШ ДА НИ СЕ ПРИДРУЖИШ ВО ОДДЕЛОТ ЗА МАРКЕТИНГ И ПРОДАЖБА?

Од тебе очекуваме:

 • амбициозност,
 • самоиницијатива,
 • способност за поставување и достигнување на високи цели,
 • генијалност
 • и иновативност.


Доколку веќе имаш искуство од областа на продажба на огласен простор, тоа ќе биде дополнителна предност за тебе!

САКАШ ДА НИ СЕ ПРИДРУЖИШ ВО ОДДЕЛОТ ЗА ПРОГРАМЕРСКИ РАЗВОЈ НА ИНТЕРНЕТ ПОРТАЛОТ?

Од тебе очекуваме:

 • амбициозност,
 • самоиницијатива,
 • способност
 • за поставување и достигнување на високи цели,
 • генијалност
 • и иновативност,
 • познавање
 • на Microsoft технологиите (ASP, ASP.net и SQL Server).


ШТО НУДИМЕ?

 • Соработка во разновиден, амбициозен и интернационален тим.
 • Динамична и разиграна работа (здодевно сигурно нема да ти биде).
 • Голема можност за лична и професионална надоградба.
 • Флексибилност, како часовна така и просторна. Работи тогаш кога ти одговара, тогаш кога имаш идеи и желба за работа. Сам постави си свој распоред.
 • Пред се, уживај во работата.


Повеќе за нашата филозофија на дејствување и визија прочитај на www.danu.biz. Доколку се пронаоѓаш во Дану, контактирај не. Ќе пронајдемеместо во нашето друштво.

На е-адресата info@ringeraja.mk испрати:

 • Кратко CV со опис на своите познавања,
 • Напиши една работа која те исполнува и те прави среќен во животот и
 • Наведи што би добила Дану во соработката со тебе.


ИМАТЕ ВИЗИЈА ЗА СОРАБОТКА СО НАС?

Отворени сме за соработка со сите компании, здрушенија, фондации и останати кои се занимаваат со области кои имаат допирни точки со нашата мисија и визија. Повеќе за нашето дејствување може да прочитате на www.danu.biz.

Доколку сакате да соработувате со нас ве молиме преставете ни ја областа на вашето работење и опишете ни ја визијата за соработка со нас.

Пораката пратете ја на електронска пошта info@ringeraja.mk.

Рингераја времеплов
По што ќе ја паметиме годината која изминува?
3
МИНУТА ОД ВАШЕТО ВРЕМЕ ЗА ВЕЧНА ЉУБОВ
Драги корисници на Рингераја.мк, Рингераја.ба, Рингераја.рс, Рингераја.хр, Рингараја.нет, Miobambino.it, луѓе со добра в...
3
За здравје и долг живот на Јован
Македонија почнува да го слуша гласот на мајките на Рингераја. Неколкуте успешни акции кои ги спроведовме со Ваша помош,...
3
Правила на користење
Последна верзија: 8. март 2010.
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

М-Ж Пријателство
predrag

Можат ли машките и женските да бидат најдобри пријатели?

Да но тоа прераснува во љубов (20%)

Да можат (42%)

Не можат, секогаш некој ќе се вљуби (25%)

Пријателство меѓу машки и женски не постои (13%)


Број на сите гласови: 109

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!