|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СРЕЌЕН 5-ТИ РОДЕНДЕН РИНГЕРАЈА.МК!

Барбара, Редакција Рингераја, 5.3.2014
Оваа година ставаме 5 свеќички на твојата роденденска торта, дуваме најсилно и најдлабоко од градите и ти посакуваме- ДА НИ ЖИВЕЕШ ВЕЧНО, да ни останеш секогаш така весела, разиграна, трпелива, пријателска и топла!

image
/11


 

 

А ние ветуваме – Ќе продолжиме секојдневно да ги вртиме твоите страници, ќе продолжиме да се радуваме, да плачеме и да тагуваме тука...Ќе продолжиме да те радуваме, да те растажуваме, да ги дочекуваме заедно со тебе двете цртички, да го бележиме секое растење на нашето стомаче, тука да ги дочекаме нашите најмили...Ти милион пати си ни докажала дека за тоа си тука, за да бидеш рамо за плачење, дланка на која солзата ќе капне, пространа колку небесната шир, топол дом во кој со радост се враќаме, каде најубаво се чувствуваме, каде сакаме и каде сме сакани.

 

Драги наши,


Велат дека првите пет години се најважни во развојот на детето, во стабилизирање на бракот, во конституција на семејството. За Рингераја.мк можеме да кажеме дека е напредно дете, дете со неверојатни скокови во развојот, дете кое брзо прерасна во човек, единка која брзо прерасна во семејство, стреа од која брзо направивме стабилен дом.


Градба која е непокорна пред силните ветрови, снежните бури, поројните дождови, стабилна градба која не напукнува од силното сонце, дом кој собрал 38.521 членови, 125.000 месечни посетители, 35.000 обожаватели.

 

Велат, твоето богатство се цени според тоа колку пријатели имаш.

Рингераја.мк е богата.

Рингераја.мк е НАШЕТО ГОЛЕМО СЕМЕЈСТВО!

 

 

1

 

5.3.2010 година 

7055 регистрирани членови

24.880 месечни посетители

Без фан страница на ФБ

 

 

2


5.3.2011 година

13.490  регистрирани членови

48.300 месечни посетители

Без фан страница на ФБ

 

 

3


5.3.2012 година

21.980  регистрирани членови

96.992 месечни посетители

17.436 обожаватели на ФБ

 

 

4


5.3.2013 година

29.360  регистрирани членови

110.000 месечни посети

27.194 обожаватели на ФБ

 

 

5

 

5.3.2014 година

38.521 регистрирани членови

125.000 месечни посети

35.000 обожаватели на ФБ

 

 

ВИ БЛАГОДАРИМЕ што ја сакате Рингераја.мк

НАЈсилни прегратки!

 

1

  


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Да и помогнеме на Елеонора која има генетс...
Борбата на 5-годишната Елеонора е и наша борба: Да му помогнеме на девојчето со ретка генетска болест
3
Известување до добитниците на награди ЛИНО
Каде да ги испратат своите податоци добитниците на награди ЛИНО?
3
Америка официјално доби нов претседател
Претседателот Џо Бајден положи заклетва како 46-ти претседател на Соединетите држави во воведувајќи нова ера на смирено...
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?