|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
По што ќе ја паметиме годината која изминува?

image
/21


Prikazna za naseto semejstvo

 

 

 

 

 

Заедно бевме цела година, се радувавме на шеесет и трите  родени бебенца, ги

сплотивме сите корисници на Рингераја на Балканот и го дадовме својот глас за Јања да

стане мајка,собиравме училишен прибор за децата од домот без родители, собиравме

средства за лекување на Марко, Јован и Кристијан, ги прераскажавме своите породилни

искуства, започнавме да одделуваме парче од својата душа и да го пишуваме својот

виртуелен дневник, игравме на свадбата на амелбебе, добивме 6900 обожаватели на

нашата страница на фејсбук, другарувавме во Скопје, Битола, Прилеп и Дојран.


Се радувавме на секое ново запче, се радувавме на првиот збор, првата насмевка на

нашите дечиња, громогласно навивавме за рингерајките кои очекуваат две цртички,

бевме поткрепа на рингерајките кои раѓаат, се смеевме на секој бисер на нашите

свекрви, плачевме за секое неуспешно ин-витро, се радувавме на секоја нова бременост

добивме многу нови корисници и го зголемивме нашето семејство, бевме сплотени како

една во годината која минува, заеднички ни беа и тагата и среќата и радоста и маката...

 


Да, тоа сме ние, жителите на прекрасната земја Рингераја !!!

 

 

 


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
3
СРЕЌЕН 5-ТИ РОДЕНДЕН РИНГЕРАЈА.МК!
Оваа година ставаме 5 свеќички на твојата роденденска торта, дуваме најсилно и најдлабоко од градите и ти посакуваме- ДА...
2
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Анкета

najubavo zensko ime
piko

Glasajte za najubavo zensko ime

Lana (23%)

Hani (1%)

Dajana (6%)

Dina (17%)

Katja (17%)

Jana (36%)


Број на сите гласови: 145

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!