|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

На Кристијан му е потребна итна операција!

Редакција Рингераја, 10.11.2010
До редакцијата на Рингераја.мк пристигна барање за помош за операција на Кристијан. Рингераја подава раце за помош и ги повикува сите корисници да се вклучат и да помогнат.

/11


 

Мајката Жанета и таткото Томе Ваевски од Битола, се обраќаат до целото Рингераја семејство со следната молба за помош за операција на нивното болно дете Кристијан:

Ние родителите на Кристијан, 13 години, бараме финансиска помош за операција на нашето дете, која неможеме да ја обезбедиме. Вработен е само еден родител, татко, а сме четиричлено семејство.


Нашиот син еднаш беше опериран на Скопската клиника за неврологија, но сега се предлага втора операција за која се потребни 7.000 EU , кај Д-р. Угриновски. За истата операција во странство побарани ни се и многу повеке со што  одлучивме нашиот син да биде опериран во Македонија, но повторно средствата се многу големи за нашите можности.


Затоа , Ве молиме, доколку сте во можност да ни помогнете со Ваша финансиска помош да го спасиме животот на нашиот син.

                              Отворена е трансакциона сметка на име Ваевски Кристијан :

                                                                ТТК банка АД Скопје

                                                                    290500011686586

                                               Ви благодариме на Вашата хуманост.

 

Се со цел да се помогне за собирање средства за операцијата на Криститјан, на 18 ти Ноември во спортската сала Младост во Битола со почеток од 19 часот ќе се одржи хуманитарен концерт за помош на Кристијан. Износот на влезен билет ќе биде 50 ден, а намената на сите собрани парични средства ќе биде операцијата на Кристијан.

На  хуманитарниот концерт ќе учествуваат голем број од нашите естрадни звезди како што се: Димитар Андоновски, Бојан Стојков, Ламбе Алабакоски, Александар Тарабунов, Деана Николовска, Влатко Лозановски, Дарко Илиевски,Паркети, Некст Тајм, Магдалена Цветковска, Били Звер, Орхидеја Дуковска...

Донација од 100 денари, за операцијата на Кристијан може да се направи и преку телефонскиот број: 070 143 - 193.

Најлошите нешта кои може да им ги кажете н...
Сите сме кажале несоодветни зборови на роднините, пријателите, колегите. Сме ги навредиле случајно или намерно, оставајќ...
39
Игри за поттик на интелегенцијата кај децата
Општо познато е дека периодот од раѓањето до седмата година е период на најинтензивен раст и развој на детето, како во ф...
3
Знаци за паразитска инфекција кај децата
Типични паразити се: пантличара, глиста, нематоди и едноклеточни протозои. Симптомите варираат од еден до друг паразит, ...
3
Причина за упорна кашлица во зимските месеци
Поврзаноста на воспалението на горниот респираторен систем и долните дишни патишта е одамна позната и денеска се именува...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Дали ви се одпаѓа името Бисера?
*Daniela*Го обожавам тоа име (11%)

Многу ми се допаѓа (11%)

Да (33%)

Не (24%)

Не ми се допаѓа (8%)

Воопшто не ми се допаѓа (14%)


Број на сите гласови: 95

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!