|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најголем бисер на дотичната
16.7.2010 23:53:06   
mama26
не ми се нервирај мартинс мам.стави му цуцле на бебето.или запеј му несто легни го о тебе.и дрзенјето е навика.за тебе си правис лосо.абе другарки немој сега да ме оставате со вакво писуванје.казете некои букви смесно изгледа вака.сакам озбилн да сум

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Најголем бисер на дотичната
16.7.2010 23:55:10   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Ако ме нема мене кој ќе ми го гледа детето? А таа како од пушка: Па, јас !!!
И викам: Може ти ќе умреш пред мене, не се знае и таа: Е, како не...Зошто јас да умрам пред тебеuser posted image user posted image user posted image
Да и се смеам или да ја жалам, стварно не знамuser posted image


user posted image
Да си стаиш тампончиња во ушите и да не ја слушаш, за да не мораш вакви дебилозни муабети да праиш со неа


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Најголем бисер на дотичната
16.7.2010 23:59:14   
Martins mom
Аааа готово...се отарасивме од неа...ни јас ни мм не збориме со неа...ама принудени сме да и ги слушаме монолозите...цел ден вика по улицаuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Најголем бисер на дотичната
17.7.2010 0:28:52   
Pregnant
Е нема што стварно ме изнасмеавте, а за бисери ехехехеее, требало да ја крстат Бисеркаuser posted image user posted image user posted image . Мојата свекрва по обичај малце касно пали, откако сите ќе се изнасмеат мора да и ја објасниш причината па и таа да се насмее, додуша понекогаш и намерно така прави за да привлече вниманиеuser posted image . Инаку брзо откако се зедовме со мм поживеавме таму во заедница поради околностите (свекор ми почина), и таа редовно му велеше на мм пред мене: -  Излези си ти сине, ти си машко, ќе прошеташ, знам дека ти е досадно дома.-
А колку примери има за „Чул, а не разбрал“ туку немам толку време да пишувам. Среќа што не сме заедно веќе, а и мм не ја трпи кога зборува глупости, па во очи и кажува, јас не сум и рекла ништо, само си се смеам под мустаќ.
Може и за нас еден ден вака ќе пишуваатuser posted image .

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Најголем бисер на дотичната
17.7.2010 12:12:55   
Дебора
Останала трудна снаата на едни пријатели на свекор ми ама многу бргу после првото породување.Седнале свеки моја и свеки на трудницава и коментираат како многу брзо,па мала разлика помеѓу децата и вели свекрва и па и она не сакала ама матката сама и повлекла!Леле зајдовме од смеење!Што феномен матка беше?
п.с Внимавајте да не случајно и вашата матка е од наведениот вид!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Најголем бисер на дотичната
17.7.2010 12:21:44   
Палешка РР
user posted image user posted image  user posted image

Досега не сум чула за ваква вшмукувачка матка...феномен! user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Дебора)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Најголем бисер на дотичната
17.7.2010 12:27:33   
Bitolcanka
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Дебора)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Најголем бисер на дотичната
17.7.2010 12:50:53   
Martins mom
user posted image user posted image user posted image user posted image Матка ала правошмукалкаuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Најголем бисер на дотичната
17.7.2010 14:06:52   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Дебора

Останала трудна снаата на едни пријатели на свекор ми ама многу бргу после првото породување.Седнале свеки моја и свеки на трудницава и коментираат како многу брзо,па мала разлика помеѓу децата и вели свекрва и па и она не сакала ама матката сама и повлекла!Леле зајдовме од смеење!Што феномен матка беше?
п.с Внимавајте да не случајно и вашата матка е од наведениот вид!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image хахаха таа нека не искача од дома.со ваква матка да не се изнашмука надвор нема да знаеме чиво е дететоuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Дебора)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Најголем бисер на дотичната
17.7.2010 15:17:29   
niki
Леле Дебора и Мама 26 ќе се помuser posted image мuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Најголем бисер на дотичната
17.7.2010 15:24:17   
majka 79
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Најголем бисер на дотичната
18.7.2010 21:10:34   
Gari68
еве еден бисер и од мајка ми (свекрвата на бетпет,бидејќи она нели не смее да пишува против свекрвата user posted image user posted image user posted image user posted image ).
Се враќаме ние од Бугарија и раскажуваме како сите во Бугарија ја нарекуваат "krasavica",е сега кога отишла во комшии на комшивката и рекла дека Бугарите ја викале "краставица" од милост демек. Е арно ама комшиката е учена жена која и рекла дека  кажале красавица што значи убавка,слатка.
Дури тогаш мајка ми сватила што е работава.хехе


(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Најголем бисер на дотичната
18.7.2010 21:58:09   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gari68

еве еден бисер и од мајка ми (свекрвата на бетпет,бидејќи она нели не смее да пишува против свекрвата user posted image user posted image user posted image user posted image ).
Се враќаме ние од Бугарија и раскажуваме како сите во Бугарија ја нарекуваат "krasavica",е сега кога отишла во комшии на комшивката и рекла дека Бугарите ја викале "краставица" од милост демек. Е арно ама комшиката е учена жена која и рекла дека  кажале красавица што значи убавка,слатка.
Дури тогаш мајка ми сватила што е работава.хехе
user posted image user posted image user posted image user posted image за пофалба, сопствената мајка на столб на срамот user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Најголем бисер на дотичната
31.7.2010 0:47:39   
nadica
eве еден денешен од моја свеки user posted image  ова со нејзина дозвола ви го раскажувам user posted image user posted image user posted image
утрово жената пред да оди на работа се туширала и за да изгледа подобро сакала да се исфенира а јас секогаш ја советувам пред да се фенира да стави МАЛКУ пена а потоа и лак за коса
и така утрово по туширањето женава без очила (кои после случкава заклучивме дека и се неопходни) во купатило наместо пената го зела лакот и сакала да стави во рака ама било течно па си рекла го расипав арно ама оставајќи го лакот го здогледала другото шише и се насмеала дека погрешила па од таа пена ставила ама кога ја нанела на глава забележала дека не мириса како што треба па ги побарала очилата и има што да види ставила од на свекор ми пената за бричење user posted image  се измила повторно и така брзајќи без фризура отишла на работа user posted image user posted image user posted image
и ми вика ни господ не е каил јас да бидам убаваuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Најголем бисер на дотичната
31.7.2010 11:42:28   
Џесика
Хехехееее ова ме потсети кога имав ставено WICKS маст во кутивче од Quenty крема за очи... и свекрва ми незнаејќи си ставила на очите.... кутра жена, се изнаплака...


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Најголем бисер на дотичната
7.8.2010 12:54:54   
Acina
ne deka e ubavo vaka da zborime za doticnite no koj moze da garantira deka i tie ne zboruvat sesto za nas...ednostavno podobro e vaka da se nasmeeme nego li da kazeme na nekoja poznata i taa moze da prekaze ili da i "izleta"...socna e temata i ne mozam da i odoleam...eve od mojata nekolku patem e mlada znae se i sovremena e :
"sto e toa mleko za telo za sto go koristis?"
"jas dosega vakvo ne sum videla toa nesto sega e izlezeno novo..." (vosok za depilacija e najnovo nesto 2010 go izmislia user posted image )
"a ko ke go stavis tamponot posle toj sam pajga ko ke se napolni ili kako?"
"jas ko imav inVekcija svekor ti nemase samo jas imav lutez dolu"(zosto i sin i treba pie tableti koga toa e samo kaj zenata?)
"kako moze na internet sliki tvoi site da gledat ko tie se vo tvojot kompjuter a ne se vo nivniot?"- ova i na majka mi i go objansuvav eden mesec pa zatoa na dvete im se smeam ednakvo user posted image za sveki user posted image za majka mi
"kakvi se tie vaginaleti sto gi kazuvas so se tie?"- koga i gi pokazav taa mi vika "ami ti kako gi kazuvas kazi ko so se veli apcinja za dolu i jas takvi imam upotrebuvano " user posted image user posted image user posted image

i red drugi smesni prasanja da ne kazam glupi i red drugi smesni izjavi ama ajde moze i jas betar ke bidam od nea ko ke dojde vreme samo sto umiram od smeenje vo sebe ne znam nekogas ke i se iznasmeam v lice ne ke izdrzam pa ke mi se naluti i mm i taa a i svekorot sega tuka barem se prisetuvam i naglas si se smeam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Најголем бисер на дотичната
7.8.2010 13:15:38   
Martins mom
Комшивката моја со детето биле на одмор за Дојран и и’ кажува на мојава „паметна“ свеки како алгите се добри за здравјето на децата, а дотичната и вика „Не знам што мајки сте вие, како се осудувате така детето да го носите низ водите, алгите да го искасаат“user posted image user posted image user posted image
Комшивката во смеа и одговара „Па не се тоа медузи, алги се“ , а оваа мојата упорно си стои на своето „А од кај знаеш дека медуза нема да го касне“user posted image user posted image „Млади сте, не знаете, никаква одговорност немате за децата...еее на времето ние како се тресевме над нашите...сега вие појма немате од гледање деца “user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.8.2010 5:30:20   
Libra
Temava Vi e urnebesna, stomak me zabole od smeenje! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Најголем бисер на дотичната
27.8.2010 15:37:38   
lukas
koga kazuva za nekoi luge objasnuva mislam,i mora da go spomni ona-MNOGU ME SAKAT...I najbitnoto od koga ke se smesa vo nekoja rabota,posle toa go koristi izrazot ,jas nekam da vi se mesam ama....i.t.n

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Најголем бисер на дотичната
14.9.2010 17:40:21   
prettygirl

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

koga kazuva za nekoi luge objasnuva mislam,i mora da go spomni ona-MNOGU ME SAKAT...I najbitnoto od koga ke se smesa vo nekoja rabota,posle toa go koristi izrazot ,jas nekam da vi se mesam ama....i.t.n

koga kazuva za nekoi luge objasnuva mislam,i mora da go spomni ona-MNOGU ME SAKAT...I najbitnoto od koga ke se smesa vo nekoja rabota,posle toa go koristi izrazot ,jas nekam da vi se mesam ama....i.t.n

hahah i mojata taka vika ne vi se mesam jas vie si znaete...i po neceli 30 sekundi vaka treba taka treba.A za biseri ne e od tie da kazi nekoj majtap ne prima majtapi saka samo da nereduva se da e po nejzino kako sho aa ke reci i najbitno i e sin i da ja slusa.Odvaj cekam da se ottarasam oti losho ke bidi

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Најголем бисер на дотичната
14.9.2010 19:52:12   
lukas
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

dobra e mojata mnogu mi pomaga ne velam ne,ne sme vo ista kuka vo ist dvor sme,ne mi smeta ama nekoi muabeti posebno toj MNOGU ME SAKAAT,od corapi me vadi...user posted image user posted image user posted image user posted image ,prettygirl me iznasmeja da ti kazam................


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Најголем бисер на дотичната
15.9.2010 10:05:58   
arh_diz
Mojata e sega kaj mene na gosti na pomos

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Најголем бисер на дотичната
15.9.2010 10:10:17   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Mojata e sega kaj mene na gosti na pomosпо заминувањето чекаме сочни бисери user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Најголем бисер на дотичната
15.9.2010 14:04:48   
prettygirl
хаха лукас абе ич не ми е мене смешно маки си имам јас user posted image туку тоа е шо да се прави ќе се трпи уште некое време дури не решиме кај ќе живееме.А сега ми текна еден мајтап со неа.... имасе еден другар на маж ми кај нас и вика можи да ја фрлам на земја цигарата? викам можи и онака е за метење ама денес не метам user posted image и свекрва ми ко од пушка '' во наша маала невестите секој ден метат'' а јас и викам во наша маала невестите на два дена метат user posted image и заќути кутрата нисто не речеuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Најголем бисер на дотичната
19.9.2010 10:57:37   
omorfo89
lele devojki me iznasmeavte user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali imate fobija od nesto?

Da (67%)

Ne (33%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!