|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најголем бисер на дотичната
8.9.2011 22:27:38   
strelec 8
deneska otide svekrvami so moeto dete (3 godini)do prodavnica.i koga se vratija mu veli deka nema poveke da go nosi oti ja brukala po patot.i kazala babo drug pat nema da dojdam so tebe oti se so ovaa bluza si i ne si ubava a baba....(mojata majka)se nosi razlicni bluzi i poubava.jas ja davam glavata deka ova ona go izmisli,deka moeto dete ne razbita bas sto e ubava a sto neubava bluza.i sto e najbitno na site ke kazuva.

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Најголем бисер на дотичната
16.9.2011 20:52:07   
blond
Ги знаете оние на навивање што се ставаат над креветчињата на бебињата? Што свират приспивни песни.
Е ја оставив свекрвата да го почува малиот т.е да го погледа додека си лежи тој во креветчето и си гледа во тоа што му свире и да му го навива пак. Кога ете ти ја по 2 минути иде и ми вика: Еееее ама кај се пушта тоа пак? На тоа железното долу? (на она кај што се закачени тропките)
Се воздржав да не и се изнасмеам у фаца user posted image и покажав, ама битно цел ден потоа си се смеев user posted image

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Најголем бисер на дотичната
2.7.2013 17:58:20   
Anonimen
Моја свеки нема многу бисери, ама морав да го пишам ова. Пред некој ден, имав извадено едни стари фармерки, кои ми се ептен тесни, што не ми се згодни да ги носам. Таа се сетила дека ќе идат во канта или нешто сл и ми ги побара ако не ги носам, да и ги дадам таа да ги носи. Стварно не знам од каде и дојде идејава, таа ги видела, ама зарем не видела колку се тесни / цевка и со низок струк. Мислам, јес да е модерна свеки моја, ама па до толку не.user posted image Јас ги носев овие кога бев на факултет, сега и мене не ми одговараат, а не па нејзе.

(Одговор на членот blond)
  Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Најголем бисер на дотичната
3.7.2013 16:51:50   
emaaaa
kako mojata sto ima biseri mislam deka nikoja nema koga ke odam na frizer da se feniram taa veli :ke odis li kosa da ceslas ??user posted image user posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Најголем бисер на дотичната
4.7.2013 7:55:24   
bucko mal
Nie nemame mnogu biseri,ama eve neshto shto mnogu mi e smeshno I mnogu se smeam,sekoja cest na zenava shto se trudi na stari godini da se uci na kompjuter samo da ne vidi, ama barem da ne slusha koga ja ucime.Se uklucuvame na skajp I slushame vikanje :

Mali ste ne ve gledam,vcera pogolemi bevte(saka da ne gleda na cel ekran)
Nie:cekaj,slushaj,najdi gi ikonite pod slikata nasha
Taa:ma kakvi ikoni I niv gi nema denes,mali ste ne ve gledam celi,nishto ne prajme vaka
Nie:slushaj,mrdni so strelkata
Taa:evegi gi ikonite,sega ke probam.(I na slushalka ne isklucuva)
Aj pak se uklucuva I vika:majstorite ic ne mi go namestija ubo internetov samo mi se isklucuvauser posted image
I taka po nekolku obidi ke se vidimeuser posted image
Jas samo se smeam I si vikam daj boze I jas da ostaram pa I so mene neka se smeatuser posted image

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Најголем бисер на дотичната
4.7.2013 8:22:47   
kapina
'otidesveki vo otpisanitevoopsto ne komunicirame

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Најголем бисер на дотичната
15.7.2013 20:48:34   
mommy_angels RR
не и е најголем,ама последен и е ,па на него се сетив сега-нели правиме куќа и си правиме муабет со мм дека со пари сме при крај и дека ќе се средуваме внатрешно,а фасада понатаму и тука се вмешува мојава госпожа и вика -----ееееееее,па како без фасада ,кога ќе ја видат луѓето поубава ќе изгледа со фасада--- е сега мислам дека ми ја свативте поентата,ние ќе седиме уште под кирија дека ќе немаме пари да се средиме внатре,ама фасада ќе направиме,дека е битно што ќе речат луѓето,а како ни е на нас па и не е до толку....цццц до кога бе со оваа малограѓанштина

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Најголем бисер на дотичната
15.7.2013 23:06:45   
elenak
Biser od vcera,ne najgolem ama najtaze.Napravila blago,onaa mrsna torta sigurno ja znaete site,taa I e specijalitet user posted image I namesto sekjer vo prav odozgora ja posipala so gustinuser posted image Pa I si jadela I ne primetila.A koga I kazav mi vika pa zosto gustin ima vo kese od sekjer vo pravuser posted image I ne procitala sto pisuva na keseto so tolkavi bukvi.Se iznasmeavme so mm.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Најголем бисер на дотичната
16.7.2013 9:01:27   
Yummy Mammy
Mojata nema mnogu biseri, se trudi da bide vo tek so se... ali ima edno nesto sto mislam cel zivot ke me zasmejuva...

Sedime cela familija sobrani vo dvor i gospoza kako i sekogas kazuva koj kaj iskocil sinoka, koj so koj bil, vo koe disko, sto nosel... i jas vikam:
- Dobro kako gi znaes ovie raboti? Jas ne znam se ova...
Zolva mi vika: - Mi sednuva na kompjuter i mi cepka tamu niz mojot facebook, se otvara i spiunira.
A ona: - Auuu, kako ne, pa tvoj da ne e facebook da ne smeam da vidam?!
Nie pocinjame da se smeeme, a zolva mi vika:
- Pa moj e, kako ne e, civ e ako ne e moj?!
- Pa sto znam jas civ e, na internetot, opsto na site, za cel svet da gleda, ne e tvoj....
Lele kako sme se iznasmeale, i uste si se smeeme, posto zenata ocigledno ne sfaka kako funkcionira FB.
I da, uste si nacekuva otvoren kompjuter i si sednuva, posto toj FB e "opsto na site" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Најголем бисер на дотичната
16.7.2013 11:54:20   
Anonimen
E moram ova da vo go pisaam..Moja sveki dobi na podarok mobilen i neli so mobilniot odi CD za instalacija vo pc..Taa mislela deka cd-to e za dvd ,nekoe upatstvo za telefonot i go stavila vo dvd i ceka da pocne..Koga dojdovme ni vike - abe ova ne pocnuva cd - vo..Umrevme od smea so mm i den denes i go kazuvame i vika - deeee pa ne razbirame site user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
  Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Најголем бисер на дотичната
27.6.2015 18:25:39   
lukajana RR
Жени ајде кажете некој гаф на свекрвите да се посмееме малку.
Мојата одамна не е меѓу нас ама има еден гаф кога и да ни текне дома се смееме.
Јас уште не бев мажена и дојдов кај мм на гости а таа се качила на стол и мести завеса во дневна и ајде викам дали ти треба помош и ми вика е таман дојде на време треба да се поместам натака па да не се симнувам јас ке подрипнам а ти тргни го столот понатака.
Прво се подразмислив што ми кажува некако нејасно ми дојде ама кога ми текна ме фати една смеа а истовремено и неа и текна што кажа па двете слатко се посмеавме и завесата остана да ја мести мм

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 27.6.2015 18:27:00 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Најголем бисер на дотичната
23.9.2015 16:53:35   
tincule
Ние веќе некое време не сме со свекор и свекрвица ама читајќи ми текна на една случка од пред летото.
Свекорот е куварот по дома со став по можност да не ми се мешаш у кујна ама буквално. И еден ден си ја тера човек рутината во 11 саат на пазар, се враќа после, како сте што правите и онака низ муабет го прашува насмеан маж ми - абе ја пробавте тортата. Ние се гледаме двајцата збунка поима неаме дека воопшто има торта и дека човекот правел торта. И му текнува иде до тераса и се враќа со тава во раце и се дере, а свекрвица спие како и обично.
Сега го прашуваме што е работа- пред да излезе и рекол пошто ќе идам до пазар стави прахшеќер врз тортата одозгора и стави ја во фрижидер, децава ако сакаат нека си земат кажи им дека има торта. Жена да ти стави сол и тоа налупала ама ептен, си ја оставила на тераса као па свежо е надвор што има врска(bdw за нејзе секогаш ништо нема врска најупотребуван збор од нејзина страна)не ни кажа ништо за тортата си изела едно парче и си легнала мирно да си спие. Свекор ми збудале ај што потрошил саати да ја направи ама не се јаде, и она станува од таму ајде де ништо не е и зема ќе ја струга абе јас во кого душа од смеење луѓе еј еден памет ама и тој кога ќе ни отиде малце лошо е user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Најголем бисер на дотичната
28.11.2015 16:18:52   
Sunshine88
Од свекрва ми немам бисер, Ама од баба колку сакаш. Не јадела еклери, дека со компир го праеле филот, го пасирале..не знам таму што а не требало така да се прави. Иначе компир во секоја форма го јаде.

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 188
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?