|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Најголем бисер на дотичната
24.9.2009 11:18:28   
kiki_riki
pa eve nova tema za biserite na svekrivite pisete barem da se iznasmeeme ako nemozeme drugo da napravime

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 11:44:43 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Најголем бисер на дотичната
24.9.2009 11:19:57   
kiki_riki
P.s. moderatorot neka ja prfrli temata vo kirilca (nemam kirilicna poddrska na pc)

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 11:46:28 >

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Најголем бисер на дотичната
24.9.2009 14:28:55   
Anushka
prvata vikase deka sum i bila vtora kerka (mislam, hellooo) a bese mnogu licemerna.
Ovaa vtorata redovno, ama mslam redovno me vika so imeto na jatrva mi.

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Најголем бисер на дотичната
26.9.2009 8:49:24   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

prvata vikase deka sum i bila vtora kerka (mislam, hellooo) a bese mnogu licemerna.
Ovaa vtorata redovno, ama mslam redovno me vika so imeto na jatrva mi.


Ne sum i vtora bidejki ima samo sinovi, ama me saka ko kerka... uf ... uf.... imam sinovi ama sekogas sum od strana na zenata.....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Најголем бисер на дотичната
26.9.2009 12:42:14   
mina_m
mojata svekrvica e mnogu"inteligentna",duri stalno vikam koga gospod delel mozok mojava svekrvica bila sokriena vo bureuser posted image koga dojdov vo avstralija i deka ziveevme vo zaednica uste vo prvite denovi grabnala ke pravi skara cela familija ja sobrala i na mene pred site mi vika:ami vaka nema jadenje meso vo makedonija i se smee ko kojznae sto pametno kazala babava,a jas i vikam:da be vidis nie site vo makedonija glodeme koskiuser posted image neznaeme sto e meso(e glupaca),drugot biser sto go kaza na mm koga bevme vise so svekrvicava i zolva mi na ratna noga t.e bas koga se selevme od kaj taa vracarka,posto neznaese od zloba sto da kaze, sveki mu vika na mm:more sinko znaes zenati kaj idese so sestrati na oga i mm:kadeuser posted image sveki:na oga sinko resila taa da te ostava eve sestrati prasaj ja,a mm i vika:ti si stvarno luda do beskraj prvo zena mi ovde vrska nema koj e oga koj e pop,vtoro nesto ako zena mi saka da me ostavi glupaco edna ke odi na advokat ako si slusnala za advokat i treto nesto bas so sestra mi ke odi da mi pravi mene magii user posted image .i ima uste mnogu vakvi glupi biseri od mojata svekrvica.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Најголем бисер на дотичната
26.9.2009 17:57:54   
mami
убедливо најголем  заради кој никогаш нема да бидам мирна кога таа го чува Лука е - носете го детево на лекар, нее нормално толку многу пати во денот да кака (тоа кога Лука имаше 10-20 дена и какаше по 4-5 пати во денот) како да немала деца

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Најголем бисер на дотичната
26.9.2009 18:14:22   
JULCE
HAHA e toa skoro se takvi svekrvite katastrofa bez mozocni samo pleskat muabeti koi nemart vrska ali mora da kazat tie posto samo tie znat i nikoj drug..zamislete prajme ajvar jas i svekrvami od isti piperki sve isto i koga zavrsivme so przenje probuvame site jadime od ajvarot i velime jas i mazotmi deka e ubav a taa veli ne bre sine jas lani poubav go naprajv sama ovaj necini mmnogu e solen i zenati neznaj da praj,,hahahah se inzasmeav vo surat ,,i so da pram so takva prosta masa ,,,nema fajde tuku iznasmejse i taka

_____________________________

koj saka neka mi pisi .

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Најголем бисер на дотичната
26.9.2009 18:34:50   
ripce
ќе ми се заглават копчињата на тастатурата ако земам да ги пишувам сите нејзините бисери, а и немам намера да се замарам со неа имам попаметни работи во животот

(Одговор на членот JULCE)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Најголем бисер на дотичната
3.10.2009 23:35:18   
Mila na mama
user posted image user posted image user posted image  Еј ме изнасмеа. Лудница е свекрва ти. Среќа што мажот ти се погодил инаку со ваква кај ќе ти беше крајот.
поздрав

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Најголем бисер на дотичната
3.10.2009 23:46:36   
milijana
Еден ден јас мијам садови ,а таа ми вика,, миј ги убаво, плакни ги, да не не отруеш?!,, ееее ова ви е бисер.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Најголем бисер на дотичната
3.10.2009 23:56:28   
milijana
Ами..муабет од типот ,,ке си одиш од мама..ама ке бидеш и гладен и жеден..ке те видам тогаш..само излези од кукава, уште другиот ден ке дотрчаш да јадеш кај мене,,
она кутрата како да не знаеше дека одевме 4 год..и за тоа време јас и мм си ги знаевме навиките, вкусовите, јадењата..си готвевме дома кај мене.И..ете тој излезе со мене..не и се врати...а таа пустата верувајте ми..после 15 год..едвај се смири дури на смртна постела(нека и е лесна земја) инаку се беше болна и страдна оти ,,СИНОТ ЈА ОСТАВИЛ,,замислете..синот ја оставил.И тоа јавно го кажуваше ,,ааааа..од кога он си отиде..ја се разболев и еве сеусте сум болна.Ке се смирам ако ја остави..таа не е за него,, и си призна барем дека и по бајачки одела, само да се оставиме..ама не и се исполни желбата.затоа и многу у нив не верувам.позз..женски..раат тргам ..и да ви кажам се секавам на тие бисери..ама свекор што имам уШте да запееше кога почина жена му..толку убав живот што имаа..ееее..сега бил рајот..белки сите 3 ке проживееме..позз..најдобри сте...user posted image

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Најголем бисер на дотичната
4.10.2009 18:07:50   
ripce
Зарем има снаа што ја сака свекрвата? И уште да ја викам мамо...благодарам НЕ... знам јас која ми е мајка, ЕДНА и ЕДИНСТВЕНА е ТАА што ме родила, што ми ги менувала пелените, ме хранела, не спиела кога ми било добро... и да и викам мамо на некоја СТРАНЕЦ што штотуку се појавила во мојот живот, само заради фактот дека е мајка на мм

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Најголем бисер на дотичната
6.10.2009 10:14:38   
Mila na mama
Имам пријателка чија свекрва е жив удав. постојано ја убедува да роди второ дете и секој ден и кажува која комшика, роднина или пријателка е трудна. Еден ден другарка ми и свекрва и во Тинекс среќаваат комшика која не ја виделел одамна и женава со голем стомак, а свекрвата веднаш се истрчала: Леле што убаво си се решила за трето, еве јас Ана стално ја убедувам да роди второ виче време им е ама ..... А кој месец си?
Жената менува фаца и и вели: Ама не сум трудна, болна сум, имам тумор.
Свекрва и се замрзнала и следните 2 месеци не и прозбори за бебе ама сега пак по старо секој ден и досадува да затрудни зашто ако сега на 28 не родела второ немало да има време за трето, ќе престарела. user posted image user posted image user posted image
позз

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Најголем бисер на дотичната
6.10.2009 11:00:39   
elle
се бисер до бисер кој од кој по голем
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Најголем бисер на дотичната
25.10.2009 17:21:26   
mami
денешниот е најнов- е зошто јас да не му ја направам тортата, зошто па ти да му ја правиш (станува збор за торта за именденот на Лука) мислам хелоооу- мое дете- мои празници, мое спремањеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Најголем бисер на дотичната
30.10.2009 15:30:51   
JULCE
Hahahaaa me iznasmeavte abe ludilo se zimi sve :)))

_____________________________

koj saka neka mi pisi .

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Најголем бисер на дотичната
30.10.2009 16:40:55   
Tanjicka
koga e imenden za bebusce so ima Luka? i moeto since so 54 dena se vika Luka, pa neznaev deka mu e imenden.davajte brzo informacija

(Одговор на членот JULCE)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Најголем бисер на дотичната
30.10.2009 17:05:46   
elle
мами јас пред некој ден си купував за неродениот бебуш некои работи и она ми вика оти сум купувала значи не сум сакала таа ништо да ми купиuser posted image user posted image user posted image
па и јас имам мерак да си купам сигурно повеќе отколку онаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Најголем бисер на дотичната
18.11.2009 12:19:28   
mother 29
овој е од вчера.се јавува по грешка во пицеријата и бара да и се пушти а1(дека немаше вчера),да гледала шекерезад!?ллелел ние бевме таму ,се јави келнерот и не ја познал се зеза со неа..аааааа тетко сега ке ја пуштиме шекерезад хиихихихи после кога разбравме дека била таа ,го згрешила бројот,со мм ме скинавме!?user posted image

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Најголем бисер на дотичната
18.11.2009 12:50:41   
Mila na mama
hahahahuser posted image user posted image user posted image леле mother 29 многу да ми ја поздравиш свекрва ти. Како бев никако расположена ме изнасмеа.
Birthday Tickers


_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Најголем бисер на дотичната
18.11.2009 12:57:01   
mami
лелеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image мојана минатата недела вика- ај ке завршам со чистењето и во петок јас и Лука ке си се чуваме- а на големо се збореше секаде веќе дека петок ке е неработен...се гледа колку сака да го чува

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2009 6:34:12   
mina_m
bas sega mi tekna na mojata doticna vo vremeto dodeka ziveevme zaedno,zastanala i mu vika na mm aj vidi so fiksniov tel ne se slusa ubavo koga zvoni i mm go zima negoviot mob i i vika zemi go tel tuka vo kujna ,i taa go zima i stoi do telefonov ,a mm vika sega ke zazvonam od mob moj nemoj slucajno da si dignala slusalka posto pri kraj mi e kreditov ,a taa ne be ne,i stoime trojcava vo kujna i mm pocnuva da vrti i taa op slusalkata i ALO ALOuser posted image user posted image user posted image ,lele ko fativ da se smejam mislev ke puknev od smeenje a ovoj mojov ko pocna da i urla,i taa mu vika e pa dobro be ne mi vikaj mislev da ne se sestra ti ili brat tiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2009 7:41:50   
Anushka
леле девојќи, кај ги фативте свекрвици рано наутро? Еве едно бисерче од мојата (вчера):
демек таа била толку супер на абота, што кога заминала во пензија, колешките и` рекле дека ја зимаат за пример (репер). А таа ми  вика:
„леле, сите на работа ми викаат дека сум им била прав РАПЕР“
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2009 7:56:11   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image колку ти е модерна свекрвата Анушке...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2009 10:02:41   
nadica
„леле, сите на работа ми викаат дека сум им била прав РАПЕР“



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?