|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најголем бисер на дотичната
13.5.2010 0:26:35   
Snowhite RR
А да кажевте некој бисер од вашите мајки, сигурна сум дека ги има? Мислам не сакам да ви ја расипам темата и смеата, ама не ми е јасно зошто во Македонија како по некое непишано правило важи дека снаата и свекрвата не треба да се сакаат?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Најголем бисер на дотичната
13.5.2010 0:27:59   
Тања РР
Кога се вработив, првите два месеца земав многу мала плата, 13000. Одиме ние кај свеки и она прво за платата се фати. Кога и кажав колку ќе ми даваат ми вели:
„Ех, џабе факултетот, јас со виша земам поголема плата од тебе“user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Најголем бисер на дотичната
13.5.2010 1:22:13   
Rossana
svekrva i snajka

< Поракaта ја уредил Rossana -- 13.5.2010 1:24:09 >

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Најголем бисер на дотичната
13.5.2010 2:45:47   
sweety***
мојата пак секој ден само за умрени ми зборува кој како од што да се изнаслушаш user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Најголем бисер на дотичната
13.5.2010 23:32:00   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

А да кажевте некој бисер од вашите мајки, сигурна сум дека ги има? Мислам не сакам да ви ја расипам темата и смеата, ама не ми е јасно зошто во Македонија како по некое непишано правило важи дека снаата и свекрвата не треба да се сакаат?



E ova e originalno user posted image user posted image user posted image user posted image

Ko mm da  ti go ima diktirano user posted image user posted image user posted image

Ama i vo pravo si...ete jas "utre" treba da bidam 2xSVEKRIVAuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Најголем бисер на дотичната
13.5.2010 23:36:28   
Палешка РР
Леле кога ќе и кажам на снаа ти какви бисери правеше кога го раѓаше маж и user posted image
ц, ц, ц...јас крофни зафатив таа абер си нема user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Најголем бисер на дотичната
13.5.2010 23:39:53   
ananikol
Lele lele uste ne roden jas veke SVEKRIVICA po site tocki ...ziva me fati user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Најголем бисер на дотичната
16.5.2010 19:31:49   
fila
i kazuvam  nekni vic na jatrva mi za cak noris kako samo cak noris mozel da i napravi masko dete na fusun   i ete ti ja svekrva mi od tamu vika   E KAKO DA NE MOZEL TIKVI   NELI FUSUN SE OPERIRASE OD RAK NA MATKATA I NEMOZE DA IMA POVEKE DECA    abe jas umrev od smea 

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Најголем бисер на дотичната
24.5.2010 22:33:56   
lb81
mojata sveki vo nekolku navrati se ima pofaleno deka site nejzini tri deca od 3 meseci gi izdrzuvala vo klozet i voopsto ne kakale vo peleniteste cule li dosega takva glupost? ili deka prethodniot tepison sto go imale vo stanot 20 godini go nemale isprano i bil precist pa vi se veruva li toa?A za likovite od 1001 nok da ne zboruvam,serijata ke zavrsi a taa site iminja odnopaku gi kazva.Na pr. nadidan e nazire, kerem e kenan,onur e omer itn.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Најголем бисер на дотичната
24.5.2010 22:36:46   
Палешка РР
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Најголем бисер на дотичната
24.5.2010 23:51:11   
vale*

voopsto ne ja sakam svekrvata ama vakvi niski raboti i ogovaranja ne se ubavi. pust balkanski mentalitet.vo idnina ke delam mislenja samo kade sto ke mozam da doprinesam nesto dobro.uste ednas i prasajte se sto e sustinata na rr da si pomagame ili da ogovarame

< Поракaта ја уредил Julie -- 25.5.2010 0:09:55 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Најголем бисер на дотичната
25.5.2010 0:03:58   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: vale*


voopsto ne ja sakam svekrvata ama vakvi niski raboti i ogovaranja ne se ubavi. pust balkanski mentalitet.vo idnina ke delam mislenja samo kade sto ke mozam da doprinesam nesto dobro.uste ednas i prasajte se sto e sustinata na rr da si pomagame ili da ogovarame


Ako ne ti se dopaga ne moras ni da komentiras. Sto tolku te pogodi temava neznam...


< Поракaта ја уредил Julie -- 25.5.2010 0:09:38 >

(Одговор на членот vale*)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Најголем бисер на дотичната
25.5.2010 0:09:15   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: vale*

voopsto ne ja sakam svekrvata ama vakvi niski raboti i ogovaranja ne se ubavi. pust balkanski mentalitet.vo idnina ke delam mislenja samo kade sto ke mozam da doprinesam nesto dobro.uste ednas i prasajte se sto e sustinata na rr da si pomagame ili da ogovarame


Драга Вале* од твојот пост се тргнати сите навреди, можеш да го кажеш своето мислење без да навредуваш некого!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот vale*)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Најголем бисер на дотичната
25.5.2010 0:22:56   
vale*
se izvinuvam za nedolicniot odnos od moja strana .samo sum iznenadena od komentarite.dali smee da se komentira samo ako se kritikuva svekrvata.uste ednas se izvinuvam ako navrediv nekogo.zgresiv i priznavam vo idnina nema da kritikuvam nisto i nikogo sori 

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.6.2010 12:36:41   
brineta88
Најголемиот бисер на свекрвата моја е дека филип нејзе повеќе ја сакалuser posted image  Мислам немам коментар.
А демек само неа ја бакнувал, а тоа многу знае нешто.
И сеа цело време му вика ај СИН бабин ај кажи и на мама како ја бакнуваш баба, а Филип не ја рецкаuser posted image .
Веќе досади со ова, само тоа збори.
А плус јас никогаш не сум видела дека ја бакнал, тоа се случува кога они двајца се самиuser posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот vale*)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Најголем бисер на дотичната
9.7.2010 23:10:50   
Martins mom
Со мм збориме дека треба да го носиме Мартин идната недела на ортопед, а таа се уфрла како и секогаш Кај ќе го носите детето бре?
Јас и кажувам на преглед за колкчињата и таа: Аааа, така ли се вика докторот..како рече отро...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Во кој душа да останеuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Најголем бисер на дотичната
9.7.2010 23:14:12   
Martins mom
Пред некое време вриштеше пиштеше низ цела улица колкава голема била сметката за струја...и тоа било од мојот компјутер што ми работел по цел ден...
Јас и велам Не е од него, тој работи на батерииuser posted image user posted image И ја слушам на комшивката и кажува: Леле и се испоразвикав на снаата, а компјутерот и работел на батерии...изгледа некој не крадеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Најголем бисер на дотичната
9.7.2010 23:19:50   
Viktori
мене не ми текнува. Има не да нема, ама јас сум од врата исклучена, буквално на стенд бај, па нишо не памтам user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Најголем бисер на дотичната
9.7.2010 23:19:53   
mama26
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image aaa taka li se vika doktorot..kako rece otro...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image otropeduser posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Најголем бисер на дотичната
9.7.2010 23:21:54   
mama26
ej znaci da ne se starive nema da se nasmeeme.kojznae nie kako ke zborime za 50 godini a do togas kojznae uste sto novo ke izleze.moze stvarno komjuter na baterii.i nie ke vikame na plin se breuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Најголем бисер на дотичната
9.7.2010 23:38:05   
biljanaM
Пред да се породам отидовме со свеки да купуваме облека за бебчето. ..купивме се што требеше...Кога сигнавме дома реков сега ке си ги исперам убавко да ми бидат чисти.....таман земав да се пресоблечам она више завршила со тоа...а толку многу сакав да си ги исперам првите рубички на бебенцето мое....

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Најголем бисер на дотичната
15.7.2010 23:53:02   
Martins mom
Има месец и повеќе како не комуницираме со дотичната, па така не го гледа Мартин многу често, единствено кога ќе и го дадам на золва ми да го однесе долу кај неа...Последно го немаше видено 5-6 дена и секој ден и викаше на золва ми  донеси го, донеси го (ама секогаш кога требаше да излегуваме или да го успивам или да му давам да јадеuser posted image ) и ете денес и го пуштив и таа одма на улица го изнесе (да ја видат сите) и на комшивката и кажува "Абе ти реков сестро дека не можат без мене...ете ако не сум јас да и го чувам, кој"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Леле како ми дојде да слезам и да и ја треснам еднаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Најголем бисер на дотичната
16.7.2010 0:08:49   
Палешка РР
Ништо...нема да има бисери user posted image
Ај Мартин`с мам смири и'' се еден ден user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 16.7.2010 0:10:15 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Најголем бисер на дотичната
16.7.2010 23:44:24   
Martins mom
Дечки, нели давате награда за снаата на свекрвата со најјаки бисери user posted image user posted image user posted image
Јас мислам дека од бисерите на мојата ланче од 10 метри може да се направиuser posted image

Еве еден постар бисер: Од кога се породив имав голема мака со грбот и половината, одев на физикална и ми беше речено да не кревам тешко.Дотичната како за инает идеше неколку пати на ден и ми го креваше Мартин во раце и ќе го подржеше пола саат и ќе си замине, а после детето плаче за во раце и ете ти беља...умирав од болки, на колена се влечев. Не се издржуваше повеќе, па и реков, т.е ја замолив да не ми прави така, дека болките ми се неподносливи, многу ми е тешко да ми е нон стоп во раце и и' велам: Ако ме нема мене кој ќе ми го гледа детето? А таа како од пушка: Па, јас !!!
И викам: Може ти ќе умреш пред мене, не се знае и таа: Е, како не...Зошто јас да умрам пред тебеuser posted image user posted image user posted image
Да и се смеам или да ја жалам, стварно не знамuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Најголем бисер на дотичната
16.7.2010 23:52:52   
ananikol
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?