|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2009 10:26:54   
biljana16
Mojava svekrva se pravi mnogu pametna a nema zavseno ni osnovno. Po celo vreme samo pamet soli i kazuva razni biseri na sekoj mulabet. Najgolemiot biser sto go imam slisnato e koga i kazav deka sum bremena i i pokazav slika od eho. A taa ja gleda slikava i prasuva Kako uspea da se sobleces gola i da se slikas so aparat sama?  Se umrevme so mm od smeenje.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2009 10:29:01   
arh_diz
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2009 10:30:30   
caci20
user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2009 10:33:18   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image и што и одговори на тоа?

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2009 10:39:08   
biljana16
Nisto se zgazivme od smeenje i mm i kaza deka toa go pravi genikologot i aparatot se vika eho.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2009 11:43:17   
Anushka
кога и` кажав на свекрва ми дека Мила кај ортопед поминала супер, рекол дека е како манекенка, без целулитче, со многу добро развини колкови, прави, таа ми рече:
„па што ти кажувам јас, целата е на мене, иста е убава како баба и`“!

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2009 15:28:27   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

леле девојќи, кај ги фативте свекрвици рано наутро? Еве едно бисерче од мојата (вчера):
демек таа била толку супер на абота, што кога заминала во пензија, колешките и` рекле дека ја зимаат за пример (репер). А таа ми  вика:
„леле, сите на работа ми викаат дека сум им била прав РАПЕР"
user posted image user posted image user posted image


user posted image која од која побетер... Ама Анушке твојава е без конкуренција user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2009 21:01:02   
penelopa
Lele me iznasmeavte...duri sega ja najdov temavauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Најголем бисер на дотичната
31.1.2010 22:24:39   
delfinka
ste me iznasmeale slatko devojki!

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Најголем бисер на дотичната
31.1.2010 22:25:21   
elle
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
biserive gerdan od 3 metra da nanizis

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Најголем бисер на дотичната
24.3.2010 9:12:57   
mother 29
моментално ова ми текнува......
се јавува една вечер во пицеријата,јас и мм бевме таму на вечера и бара да и ја пуштиле шекерезад(дека немало а1) хехе(господзата го збркала бројот и место во кабелската ,свртила во пицеријајата)хехе келнерот ја умре од зезање,без да знае дека е таа,ама ние после разбравме user posted image user posted image
и друго...

вчера ја слушам  со комшика зборат за трошоци и оваја и вика..мораше и горе (за нас,на 2 спрат)да стават интернет!
а ние сме со рутер(од долниот ком) и на истата понуда 15 гигаuser posted image

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Најголем бисер на дотичната
10.5.2010 17:42:29   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

ќе ми се заглават копчињата на тастатурата ако земам да ги пишувам сите нејзините бисери, а и немам намера да се замарам со неа имам попаметни работи во животот


hehe potpisuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 11:59:13   
Martins mom
Гледаме јас и мм а1 метео и коментирам:" Леле овие денови низ цела Европа ке врне" , таа: "Нека им врне на нив колку сака, важно на нас тука сонце да ни грее"user posted image user posted image Мм ја прашува: " Е ние на кој континент сме?", а таа:" Па што има тоа врска" user posted image user posted image user posted image
Ја прашува мм: " Кој е преседател на Македонија, а таа:" Е што бе ти мене за проста ме сметаш?!" Мм:" Е ај де кажи кој е" Таа:" Аман бре синко како ме испрашуваш, па не сум јас научник" user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 12:05:32   
Leonida
user posted image user posted image  user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 12:08:26   
arh_diz
Taka de Martinas mom ne e naucnik svekrva ti.Ama da ja prasal nezot soprugot da kaze za tebe sigurno bi kazala

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 12:23:07   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Taka de Martinas mom ne e naucnik svekrva ti.Ama da ja prasal nezot soprugot da kaze za tebe sigurno bi kazala


Ееее за мене нормално знае се, ама знае и за комшивката од спроти нас, за комшијата две улици под нас, за овој, оној...па што е битно кој ни е претседател или на кој континент живееме...глупостиuser posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 12:26:20   
amelbebe
hahaha luge otkaceni ste user posted image user posted image user posted image user posted image  se zgaziv od smeenje ,jas da pocnam da pisuvam...........................user posted image user posted image user posted image  ke se rasplacam od muka dodeka pisuvam

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 12:31:58   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Taka de Martinas mom ne e naucnik svekrva ti.Ama da ja prasal nezot soprugot da kaze za tebe sigurno bi kazala


Ееее за мене нормално знае се, ама знае и за комшивката од спроти нас, за комшијата две улици под нас, за овој, оној...па што е битно кој ни е претседател или на кој континент живееме...глупостиuser posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image Ова е за тема- најсмешен виц - виц н годината user posted image user posted image



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 14:01:01   
Martins mom
Ете една потазе анегдотаuser posted image user posted image Водиме дискусија со мм на една тема (не е битно) и му велам на шега уз муабет:" Оди купи си толеранција"  , а таа си наслушнува нели се што збориме и се придаде од некаде во нејзин стил по навика:" Колку пари е тоа море?? "user posted image user posted image
Секој ден по некој скеч...Среќа што ја најдов темава, па и јас како К-15, ќе ви пишувам дневна доза секој ден од мојот реален животuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 14:04:10   
matushka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Jaoo martins mon , pa tebe sekoj den ti e karneval

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 14:05:51   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

кога и` кажав на свекрва ми дека Мила кај ортопед поминала супер, рекол дека е како манекенка, без целулитче, со многу добро развини колкови, прави, таа ми рече:
„па што ти кажувам јас, целата е на мене, иста е убава како баба и`“!


hahahaha...puknav od smeenjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 14:20:32   
Rossana
user posted image user posted image user posted image user posted image bravo za svekrvata na Martins mom, mozes da ja prodades na K15 i da zarabotis na nea, jas pa ne mozam ni da zarabotam, poveke trosok mi pravi.user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 14:25:09   
amelbebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

user posted image user posted image user posted image user posted image bravo za svekrvata na Martins mom, mozes da ja prodades na K15 i da zarabotis na nea, jas pa ne mozam ni da zarabotam, poveke trosok mi pravi.user posted image
bravo bre rossana

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 19:00:39   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

user posted image user posted image user posted image user posted image bravo za svekrvata na Martins mom, mozes da ja prodades na K15 i da zarabotis na nea, jas pa ne mozam ni da zarabotam, poveke trosok mi pravi.user posted image



Ааааа...нема шанси, не ја продавам...што ќе правам после без неа, треба рает да си бидам, а јас не сум научена така, ќе треба комплетно навики да сменамuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Најголем бисер на дотичната
12.5.2010 20:10:42   
kiki_riki
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
me iznasmeavte - kako da citam vicotekauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?