|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најголем бисер на дотичната
6.1.2011 23:47:05   
veckasr
i mojata ponekogas gi mie ciniite so prasok no mnogu retko ednas mi vika zatoa mienje so prasok deka oni nekogas se gi miele ciniite so prasok koga nemalo sjaj uste 

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Најголем бисер на дотичната
7.1.2011 16:02:04   
strelec 8
denes so mm vidovme sonce i pravo generalka vo sobata.i toa svekorot ni veli aj majkavi (za svekrvata)da vi pokaze kako se redat alista zimni i letni.a nie sme vo brak 4 godini.

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Најголем бисер на дотичната
8.1.2011 10:41:47   
Палешка РР
Мајка му на мм испратила колетче за Миа во кое имаше 1 кгр. еурокрем, едно пакетче соленки и едно чоколадо со лешници user posted image  user posted image  user posted image
Бисер над бисерите! user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Најголем бисер на дотичната
8.1.2011 10:45:40   
Viktori
1 кгр. еурокрем,
хахахаха и канта поликолор можела да стави user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Најголем бисер на дотичната
8.1.2011 10:47:25   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

1 кгр. еурокрем,
хахахаха и канта поликолор можела да стави user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Најголем бисер на дотичната
8.1.2011 10:47:39   
Палешка РР
А Марио вели, мамо овај еурокремов сто посто е домашен, тееешко дека го купила user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Најголем бисер на дотичната
10.1.2011 0:36:28   
nadica
мојава има невиден бисер user posted image  колешките од работа играле ИГРА која таа не ја разбирала добро па за продолжениот викенд интензивно тренираше за да не заостанува user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Најголем бисер на дотичната
10.1.2011 0:39:08   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

мојава има невиден бисер user posted image  колешките од работа играле ИГРА која таа не ја разбирала добро па за продолжениот викенд интензивно тренираше за да не заостанува user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


WOW!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image за свекиuser posted image user posted image user posted image и до каде стаса? се навежба???user posted image user posted image user posted image user posted image
ме пресмеа пред спиење надицаuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Најголем бисер на дотичната
10.1.2011 0:41:53   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

мојава има невиден бисер user posted image  колешките од работа играле ИГРА која таа не ја разбирала добро па за продолжениот викенд интензивно тренираше за да не заостанува user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Hahahahahha lele ova bese dobro za leka nok! Ke si legnam so nasmevka na liceto user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Најголем бисер на дотичната
10.1.2011 0:43:34   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

мојава има невиден бисер user posted image  колешките од работа играле ИГРА која таа не ја разбирала добро па за продолжениот викенд интензивно тренираше за да не заостанува user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


WOW!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image за свекиuser posted image user posted image user posted image и до каде стаса? се навежба???user posted image user posted image user posted image user posted image
ме пресмеа пред спиење надицаuser posted image user posted image user posted image user posted image



па доволно за да ја зтвори играта неколку пати user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Најголем бисер на дотичната
11.1.2011 23:26:29   
Nadezna
Еден ден јас мијам садови ,а таа ми вика,, миј ги убаво, плакни ги, да не не отруеш?!,, ееее ова ви е бисер.


Mene majka mi taka mi vikase user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Најголем бисер на дотичната
11.1.2011 23:31:18   
kikicka
user posted image user posted image user posted image user posted image ZA SADEVITE user posted image user posted image user posted image
SE IMAAuser posted image

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Најголем бисер на дотичната
11.1.2011 23:41:01   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Ако ме нема мене кој ќе ми го гледа детето? А таа како од пушка: Па, јас !!!
И викам: Може ти ќе умреш пред мене, не се знае и таа: Е, како не...Зошто јас да умрам пред тебе
Да и се смеам или да ја жалам, стварно не знам

Sto se mislis ti , ejjjjjjjjuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Најголем бисер на дотичната
11.1.2011 23:43:18   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Надица, си требала да ја прашаш: Дали ти е познат филмот Непристоен предлог? user posted image user posted image user posted image
ако и е познат кажи и: е па нит си ти милионерот, нит сум јас Деми мур, ај шетај
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Најголем бисер на дотичната
18.1.2011 15:58:20   
AnnaMolly RR
Прееска ставив да се вари месо, компир и карфиол за да му направам на Филип да јаде и се качив горе зашто ми дојде старосватицата на гости.
По некое време се симнувам доле да видам до каде е, а таа гледам го блендира.
И викам зошто го блендира кога јас знае дека ситно го сечкам за да се научи да џвака? А таа вика дека многу било разварено и затоа го изблендирала.
И чепкам со лажичката гледам грутчиња ориз. И викам да не стави нешто друго во кашата? Ми вика, да ориз. Ама не ти кажав за да не ме караш!

Мислам дека ми чадеше од ушите од што се изнервирав! А тука ми се прави дека му давала да јаде само тоа јас што ќе сум и рекла пред да одам на работа. Којзнае што прави мене кога ме нема!

Едвај чекам да почне Филип во градинка, па тогаш по цел ден нема ни да го гледа.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Најголем бисер на дотичната
18.1.2011 18:09:41   
misticia
најголем бисер

бев 9 дена во Козле со бебето на болница во меѓувреме големата дома и таа болна

свекрва ми и било страв без мене да и дава далерон (не пишело парацетамол значи не било), и рекла специјалистката во Козле да и дава сируп некој помек за мешето што ја болеше - ама таа вика не и рекла па не и дала, детето 39 со 5 една вечер до сабајле ме лажеше дека далерон и дава на телефон. Ладно било в соба за да ја избања. и буквално се и било страв да и прави само не и било страв да ја гледа како крева температура, како има пролив, како не јаде и ништо да не презема само да ја шета кај матичната и дома без да слуша ни од доктор совет ни мој!!!

Бисерот: Те чекав ти да си ја видиш незнам јас со тие работи!!!


ете тоа ти е бисер, не стигнав ни да се избањам бев на разговор кај матичната и сега ја чекам ќерка ми да ја однесам да ја прегледа и не ми изгледа како да ќе лежам и со неа по болници ама за секој случај....

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Најголем бисер на дотичната
25.1.2011 10:13:31   
Felly RR
Леле, кога ги читам бисериве, си велам јас сега за сега имам среќа со мојава свеки. Никогаш без прашање не и дава нешто на Матеа, дури и за чајче ме прашува  дали да и даде или да не треба нешто друго да јаде, и секогаш гледа да ни помогне и за чување и за ручек правење, некогаш дури и толку од што помага ме нервира. Еднаш јас сум ги собрала алиштата од сушење и така ми стојат, немав време да ги пеглам, и зела таа ми ги пегла гаќите, три пати и реков остави ги, таа не, не. И дури му реков и на мм да интервенира, дека па и не ни треба толку помош.
Дури и мм е така научен, знае дека свеки е дома, и јас излегувам на работа, го разбудувам 5 пати, а тој си спие, и се качува свеки, мм и бебушот спијат во едната соба, а таа во другата соба, до нив, „ги чува“ е тоа ме збеснуваuser posted image како да има дома две деца



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Најголем бисер на дотичната
25.1.2011 12:02:47   
Martins mom
Добро е Фели, ги чува барем кога ти не си таму, не си присутна, не гледаш и не се нервирајuser posted image
Мојава секој пат кога имаме потреба за да го чува детето за да не го носиме со нас кога нема услови за тоа, прифаќа да го поварди на саат-два, ама за возврат си бара да и купиме кутија цигари. Кога почина баба ми и моравме да одиме со мм во мојот град, го оставивме дома скоро цел ден и јасно и гласно ни нагласи дека тоа ќе не кошта една штекаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Најголем бисер на дотичната
25.1.2011 12:42:01   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

и јасно и гласно ни нагласи дека тоа ќе не кошта една штекаuser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  да се подзамислиш дали на неа или на трета особа која не пуши да го оставиш детето

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Најголем бисер на дотичната
25.1.2011 14:20:38   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: misticia

Бисерот: Те чекав ти да си ја видиш незнам јас со тие работи!!!



Ова го слушам секој ден кога треба да се наредат садови во машина... не знаела да реди, додуше, права е, не знам како може да нема осет во редење, све на криво и се, два право, три накосо... „не знам јас да редам, ти најубаво знаеш“... а така??? и одма имаш „мамо ја си немам шанси со тебе во готвење, какви ручеци правиш, алал да ти е...“  што би рекла една пријателка на мајка ми- „pofali budalu da vidis cudo“


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Најголем бисер на дотичната
26.1.2011 9:26:10   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Добро е Фели, ги чува барем кога ти не си таму, не си присутна, не гледаш и не се нервирајuser posted image



Мене повеќе ме нервира мм, што насабајле е многу терсене за разбудување, и аларм да си намести, ќе звони 5 пати, а тој си спие, гајле нема.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Најголем бисер на дотичната
26.1.2011 12:25:11   
misticia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly

, мм и бебушот спијат во едната соба, а таа во другата соба, до нив, „ги чува“ е тоа ме збеснуваuser posted image како да има дома две деца




оффтопик за милото на мама

а мм вика денес јас ќе сварам кафе и оди во кујна и вика нејзе - ај стави ни кафе

така тој вари кафе самостојно :) без мама

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Најголем бисер на дотичната
26.1.2011 12:47:02   
Pepelaska *
i mm taka pravi ako mu recam da mi svari kafe user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Најголем бисер на дотичната
26.1.2011 15:04:20   
Lokica1
ccc znaci stvarno me nerviraat nekoj raboti koga se pravi "na toso"... svekrvami ja cuva malata i pred izvesno vreme se vrakam od rabota i mi vika cuclata na siseto ne i tece ubavo treba da ja prosirite, demek deteto se maci nemoze ubavo da pie..kako ne, i velam nema potreba dobro si e vaka i e taman. Posle nekolku dena gledam koga kerkami saka da se napie mleko celata lom se pravi se prska dodeka da go stavi siseto vo usta i sto da vidam napravila dupka na cuclata alooo. Nisto ne i rekov kupiv nova cucla i mm i vika da ne ti tekne pak da i napravis dupka i na novata cucla na siseto i taa sto pa jas ne sum pravela nisto kakva dupka prv pat slusam user posted image jas i mm se pogledanavme i pocnavme da se smeeme i toj i znaeme deka si ti zatoa te predupreduvam da ne go napravis istoto pak. :)

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Најголем бисер на дотичната
2.3.2011 17:18:58   
misticia
најголемиот бисер падна од мене денес

се договараме за крштевка на бебето и свеки вика масата да ни биде спремна  за од ГРОБИШТА кога ќе дојдат луѓето

а јас
„не секирајте се вие двајца - кога ќе идеме од гробишта јас ќе му ја мислам :))))“

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?