|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најголем бисер на дотичната
11.12.2010 10:56:30   
Viktori
user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Најголем бисер на дотичната
11.12.2010 11:00:08   
Martins mom
Не се смеј Виктори, мислев мислев што да направам со неа и ми текна !!! Може од неа да направам профит, а и слава да стекнам...Ќе ги соберам сите бисери на мудроста (нејзини) на едно место и ќе објавам книга...Само немам идеја за насловот...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Најголем бисер на дотичната
11.12.2010 13:45:45   
mama26
martins mom ,ti mislis ako e svekrva pa necita.hahah

pa eve majka mi e pa koga istoto e i kaj mene..nema da procitam i mi vika jas samo sliki gledam hahaha

kojznae kaj im e pametotuser posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Најголем бисер на дотичната
11.12.2010 14:41:05   
Pepelaska *
moze ne e biser ama mu dade na Martin da lizne cips pa kolace i toa v usta mu go piknauser posted image  a ne e nekoja losa ama bozee ne go ostavam detevooo, a ednas mi go podsedna na 6 nedeli

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Најголем бисер на дотичната
11.12.2010 15:20:36   
Pepelaska *
user posted image user posted image user posted image

Јас би рекла е извинете не знаев јас си каснувам по малку од сјајот така да отсега вие миете  user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2010 23:07:22   
brineta88
Свеки моја има многу бисери. Многу зборови не ги изговара како што треба и многу ми е смешна баш пред некој ден ја зборевме со сестра ми и се згазивме од смеење
Дојран - Дорјан
Логопед - Лодопег
и најјакото
Мандарина - мандолинаuser posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2010 23:36:50   
mila mama
Martin's mom ja razbudiv user posted image od smeenje :-)
Mm samo me prasuva sto se smeam ama kako da mu kazam deka se smeema na svekrvite? user posted image Ipak nekoi temi se samo za zeni user posted image user posted image user posted image
Mn. e kreativna svekrva ti, patentiraj i gi biserite cas poskoro! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Најголем бисер на дотичната
21.12.2010 23:40:44   
lukas
Мандарина - мандолина


baba mi vaka gi vika i veli polesni i bilouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Најголем бисер на дотичната
22.12.2010 0:08:25   
mosa
lele zivi smeski ovie svekrivi kakvi bile ehehheheh.i mojana vika dorjan-dojranspanjak za spanak i uste pred da se porodam zaminaa za selo i mi voika aj tebe ne ti treba pomos ke si go izgledas detete sama.jas i rekov da jas mozam sama ne mi treba nikoj,i uste pred da zaminat za selo mi vika sega sto da pravam da odam li jas i rekov odi jas ke si go cuvam deteto sama.i polesno mi e bez nea ne se ni zamaram so nejze.ali moram da kazam eden lapsuz na majka mi.trebase na gosti na tatko mi da mu dojde eden negov prijatel i majkami stavilajajca da se varat za meze.otkako se svarija jajcata ja prasyvam mamo sto ke pravis so jajcava,a taa mi veli:AAAAAAAAAA OSTAVI GI JAJCATA SE NA TATKOTI I DZIMI-(prijatelot na tatko mi.)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hehehehheehhehehe lele koklu sum se smeela i den denes i se smam za toa.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Најголем бисер на дотичната
22.12.2010 12:01:40   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  еве еден од мојата
денес се мие глава во кујнатаuser posted image  ајде ако реков може мн и студи во купатилото АМА си го наполни легенот за нозе да се мие и водата ја истури во кујна user posted image user posted image user posted image  пукнав па уште и ми држи предавања дека таа не била крастава user posted image  реков добро значи мозе да пиеме вода и од шоља од wc

(Одговор на членот mosa)
  Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Најголем бисер на дотичната
22.12.2010 12:15:52   
misticia
најголем бисер

мајка му: „сваќе кај се најдоа двајцата исти user posted image не ми е јасно“
мајка ми: „сваќе да не требаше да се најдат различни“



(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Најголем бисер на дотичната
22.12.2010 13:56:37   
*miki mami*
 денес се мие глава во кујната  ајде ако реков може мн и студи во купатилото АМА си го наполни легенот за нозе да се мие и водата ја истури во кујна  пукнав па уште и ми држи предавања дека таа не била крастава  реков добро значи мозе да пиеме вода и од шоља од wc

Леле се мие во кујна глава user posted image
фуиј...овоа е врв јака ти душа Anonimen

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Најголем бисер на дотичната
22.12.2010 14:09:29   
lukas
AAAAAAAAAA OSTAVI GI JAJCATA SE NA TATKOTI I DZIMI-


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Најголем бисер на дотичната
22.12.2010 15:50:19   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

user posted image user posted image user posted image  еве еден од мојата
денес се мие глава во кујнатаuser posted image   user posted image  реков добро значи мозе да пиеме вода и од шоља од wc
anonimna na seta maka sto ja imas ova me nasmea poslednovouser posted image sto si i reklauser posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Најголем бисер на дотичната
23.12.2010 13:34:29   
AnnaMolly RR
Се вративме од детска хирургија, не прегледа шефот на одделот. Го најдовме преку пријатели и супер не прими, рече дека што и да треба може да му се јавиме.
И и кажувам на дотичнава, а таа кога запна да сме го носеле кај некој пријател на нејзин пријател што бил општ хирург. И викам не е исто дете да се носи кај ШЕФ на детска хирургија или кај обичен општ хирург. А бе, луѓе, кога ми запна дека е исто, немало разлика! Пет минути по телефон ме убедуваше да го носиме кај пријателов.
И сето тоа за после да може да се фали по луѓе дека таа нашла врски и таа средила работа.
Косава ми се крена на глава, на сета мака уште ми треба таа да ме вади од кожа!

#@$@#$$%$#%


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Најголем бисер на дотичната
5.1.2011 14:03:24   
Martins mom
Жени немојте да ми се смеетена мојата неупатеност, но пред малку ја видов дотичната како ги мие садовите со прашок за перење алиштаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Дали тоа е некој домаќински трик за кој не сум информирана или се работи за уште еден бисер на моево домашно „милениче“user posted image user posted image user posted image
Кога влегов и реков што ми мириса на прашок...ми рече така поубаво се миеле тенџерињатаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Најголем бисер на дотичната
5.1.2011 14:14:10   
bushavka
leleee martins mom nemoj da se cudis, ne e deka ne si upatena. i mojava e ista, koga gi miela so prasok za alista i svetele user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Најголем бисер на дотичната
5.1.2011 14:16:51   
Martins mom
user posted image user posted image user posted image Не ме цуди и да зготви со некој детергент...нема прв пат да и биде...user posted image user posted image
Ама кога слушнав дека побели биле тенџерињата од прашокот...
Ми се гади од јадење сега...кога ќе помислам...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Најголем бисер на дотичната
5.1.2011 14:21:35   
negla
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Најголем бисер на дотичната
5.1.2011 14:24:45   
bushavka
za greota sme, ke ne otrujat nekoj den user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Најголем бисер на дотичната
5.1.2011 14:47:09   
veckasr
pred nekolku dena na gosti ni dojdoa deverot jatrvata i devojceto im  i sveki svekorot   i dadoa pari na vnukata im i na nas so mm ni vikat neli vie nemate deca nema nisto na va a jas pak na taa data togaspred 5 godini go doziv eav  prviot  spontan

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Најголем бисер на дотичната
5.1.2011 15:38:28   
Pepelaska *
Мојата ги врие ако се загорени со малку прашак и стварно излегува ама убаво убаво вриење па убаво плакнење

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Најголем бисер на дотичната
5.1.2011 15:40:28   
Pepelaska *
Срам да им е ! user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Најголем бисер на дотичната
5.1.2011 15:44:08   
Martins mom
Во ред, не знаев дека прашокот служи и за тоа...некако одвратна ми е помислата да јадам од чинија миена со прашокuser posted image user posted image Во случајот кај мојата не се работеше ни за вриење нити за убаво плакнење, туку замена на сјајот за садови со прашок...
Нема врска, нас секако не може да не отруе...не јадиме заедноuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Најголем бисер на дотичната
5.1.2011 15:49:48   
Pepelaska *
Може штеди жената хахаха иако прашакот е поскап  а  и јас не знаев за ова user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?