|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Сите добитници на Оскар 2018

Автор: Редакција Рингераја | 5.3.2018
image

„The shape of water“ на Гиљермо дел Торо триумфираше на „Оскарите“

Закон за менструација: Три дена платен одмор

Автор: Редакција Рингераја | 30.3.2017
image

Италијанскиот парламент го разгледува предлог-законот според кој компаниите би морале да им одобрат три дена платен одмор на своите вработени жени, за време на нивниот менструален циклус

Победници на Oскар 2015-листа на добитници и фото

Автор: Редакција Рингераја | 23.2.2015
image

Заврши гламурозната 87-ма по ред манифестација на американската филмска академија за доделување на Оскари во Холивуд. Кој се закити со златна статуетка за изминатата година?

Откриен нов антибиотик кој убива супербактерии!

Автор: Редакција Рингераја | 8.1.2015
image

Научниците откриле нов вид антибиотик, кој може да убие широк спектар на опасни и резистентни бактерии, прв во последните 30 години, пишува LiveScience

ПОМОГНЕТЕ: Овој човек исчезна во Тафталиџе!

Автор: Редакција Рингераја | 13.12.2014
image

Од рано утрово, 72-годишниот Трајко Арсовски од населбата Тафталиџе, е исчезнат

Видео: ХЕРОЈСКО дело на бремена жена!

Автор: Редакција Рингераја | 6.12.2014
image

Оваа жена ги замолчи протестантите пред клиниката за абортус во Лондон! Задолжително погледнете

Зошто некои пациенти преживуваат ебола, а некои не

Автор: Редакција Рингераја | 27.10.2014
image

Луѓето кои биле цимери со првиот заразен пациент во САД излегуваат здрави од карантин. И додека Томас Ерик Данкан не преживеа, постојат и примери кој даваат надеж – медицинска сестра во Шпанија се опорави од ебола, како и четири хуманитарци од САД

Се роди бебе на автопат при брзина од 120 км/час!

Автор: Редакција Рингераја | 19.6.2014
image

После интензивна и тензична брканица со полицијата, колата која се движеше со 130 километри на час беше застаната од полицијата. Погодете што се случуваше на совозачкото седиште!

8-годишно девојче ја породи мајка си

Автор: Редакција Рингераја | 3.6.2014
image

8 годишната Јасмин Мекини, се јавила во итната служба 911, кога водењакот на нејзината бремена мајка пукнал. И мајката и ќерката биле брзо однесени во локалната болница во добра состојба

Мајка херој роди бебе во поплавениот Обреновац!

Автор: Редакција Рингераја | 17.5.2014
image

Прием! Прием! Во пожарникарскиот дом во Обреновац се породи трудница! Се роди бебе!, се слушна гласот на еден од спасителите по радио станицата

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

zenski iminja
izabelicka

najubavo zensko ime

jasmina (40%)

olivera (40%)

biljana (20%)

nagda (0%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!