|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Рингераја во списанието "Досие сино"

Автор: Редакција Рингераја | 14.11.2014
image

Здружението за третман на лица со Аутизам, АДХД и Аспергеров синдром “Во мојот свет” го издадоа вториот број на првото списание за аутизам, АДХД и Аспергеров Синдром “Досие Сино” во Република Македонија. А во него - Рингераја.мк

ДАНУ Филантропија и БиМилк наградени!

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2013
image

Министерството за економија им ја додели Националната награда за општествена одговорност на претпријатијата (ООП) на ДАНУ Филантропија и БиМилк за успешно одработениот партнерски проект Прегратка на дар

image

Патот на хуманата акција „Прегратка на дар“ организирана од Рингераја водеше кон многу лекции за учење.

Рингераја доби Национална награда за ООП

Автор: Министерство за економија на Р.М | 26.10.2011
image

Координативното тело за општествена одговорност на претпријатијата (ООП) денес, 26 октомври 2011 година, на 10 претпријатија им ја додели Националната награда за ООП за 2010 година. Уште 26 претпријатија добија плакети за постигнувањата во ООП.

Рингераја - промотивно видео

Автор: Редакција Рингераја | 5.3.2011
image

Заедно, Ти, Јас ...тоа е приказната за нашето семејство - семеен портал www.ringeraja.mk

Медиумите за хуманитарната роденденска акција

Автор: Редакција Рингераја | 30.12.2010
image

Подолу може да видите дел од нашата архива, како медиумите информираа за хуманитарната роденденска акција органзирана на 22. Март 2010 во домот за деца без родителска грижа „11. Октомври“

Информација за реализираниот проект Детско Катче

Автор: Редакција Рингераја | 30.12.2010
image

Инпрес информира за реализираниот проект Детско каче на Рингераја.мк

Хуманоста на Рингераја на МТВ

Автор: Редакција Рингераја | 29.12.2010
image

На Утринската програма на Македонска Телевизија преку кратко видео е доловена атмосферата на акцијата од младите за младите - Рингераја дружење, микс на игра, забава и хуманост.

Почетоците на Рингераја

Автор: Редакција Рингераја | 29.12.2010
image

Почетоците на Рингераја беа забележани од ТВ медиуми и пишани медиуми, за жал само дел од нив ги имаме во нашата архива.

Рингераја дружење–микс на игра, забава и хуманост

Автор: Редакција Рингераја | 18.11.2010
image

24 октомври 2009, игротека “Тиквичка”, многу игра, забава, изразување хуманост, наградување и многу, многу насмевки беа дел од Рингераја дружењето.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?