|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Рингераја во списанието "Досие сино"

Редакција Рингераја, 14.11.2014
Здружението за третман на лица со Аутизам, АДХД и Аспергеров синдром “Во мојот свет” го издадоа вториот број на првото списание за аутизам, АДХД и Аспергеров Синдром “Досие Сино” во Република Македонија. А во него - Рингераја.мк

image
/11На страниците на "Досие сино" ќе можете да прочитате текстови од наши и странски стручни лица, ќе можете да ги споделите искуствата со други луѓе кои имаат членови со овие нарушувања, ќе можете да добиете совети од педагози, логопеди, дефектолози, психопедагози, ќе споделите искуства и со луѓе од други земји кога станува збор за аутизмот, АДХД и Аспергеровиот синдром, ќе можете да дознаете за сите најнови достигнувања во светот на ова поле.

Сето ова се прави со една единствена цел, да помогнеме, да поддржиме, да подучиме, да бидеме похумани, навистина големи луѓе.

 

Рингераја.мк изразува голема благодарност што се најде на страниците на списанието "Досие сино". Нашата цел е иста, да помогнеме, да поддржиме, да подучиме, да бидеме похумани, навистина големи луѓе.

Рингераја.мк е секогаш тука за поддршка на Здружението "Во Мојот Свет"!!!

 

 

1

 

2

 

3

 

4

 


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Дружбата Мама`с - Рингераја помина одлично!
Имавме магична дружба со децата од здружението Во Мојот Свет, деца кои имаат аутизам.Ни подарија незаборавни моменти, а ...
3
Информација за реализираниот проект Детско...
Инпрес информира за реализираниот проект Детско каче на Рингераја.мк
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?