|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

"Во мојот свет" ја доби наградата 13 Ноември

Автор: Во мојот свет | 17.11.2022
image

Оваа година со голема чест и задоволство здружението ја прими Награда „13 Ноември“, која се доделува на физички и правни лица како знак на признание на Градот Скопје

image

„Пoдаруваме и донираме со FaceDesign“ - моќна кампања за жените од интернационалниот бренд за трајна шминка и медицински козметички третмани

Хуманитарната акција на Софија Петковска заврши успешно

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 20.1.2022
image

Збирката "Снежни стихови" е распродадена, а донациите се однесени во Дневниот центар за деца на улица во Скопје

"Јас во СуперлаТИв" на Јована Матевска Атанасова

Автор: Јована Матевска Атанасова | 10.9.2021
image

Ова е интерактивен дневник за мотивација и саморазвој, наменет за силните девојки и жени, впуштени во трката со животот, за нескротливите, кои не се плашат да постават стремеж, но и да признаат пораз, притоа извлекувајќи ја најдобрата верзија од себе

Ликовна колонија „Де Ниро“ - Збратимување и изложба

Автор: Редакција Рингераја | 24.8.2021
image

Меѓународната ликовна колонија „Де Ниро“ и уште една институција со високо реноме, Меѓународно графичко триенале Битола, денеска, потпишаа Повелба за збратимување

image

Ликовни уметници од Германија, Србија, Саудиска Арабија, Црна Гора, Грција и Македонија ќе бидат дел од 17-тото издание на Меѓународна колонија „Де Ниро“ Битола, која што ќе се одржи од 20-ти до 27-ми август

image

Со голема радост Ве информираме дека започна со работа www.sreknobebe.mk! Среќно Бебе е огласник за бебешка и детска опрема, облека, играчки и останати производи

Започнува второто полугодие за учениците

Автор: Редакција Рингераја | 21.1.2021
image

Заврши зимскиот распуст. Од денес, учениците им се враќаат на училишните обврски, по ист терк како и претходно - со настава на далечина

image

Компанијата Бучен Козјак инвестираше во 10 мерни станица за апликацијата AirCare (МојВоздух). Десет од мерните станици се веќе поставени во Скопје, Куманово, Крива Паланка и Охрид, а најaвено е и поставување на уште 11 нови во останатите градови

Првото бебе во 2021 година е машко

Автор: Редакција Рингераја | 1.1.2021
image

Првото бебе во 2021 година се роди на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје во 00.01 часот

СТРАНА 1 ОД 8


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?