|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Започнува второто полугодие за учениците

Редакција Рингераја, 21.1.2021
Заврши зимскиот распуст. Од денес, учениците им се враќаат на училишните обврски, по ист терк како и претходно - со настава на далечина

image
/11


 

Училишните клупи остануваат полупразни а училишните ходници ќе ги исполнува детскиот џагор само на учениците со физичко присуство, од пониските одделенија. 
Министерот Венко Филипче по тој повод, на својот фејсбук профил напиша : 

"Второто полугодие продолжува со истите мерки и протоколи, како и досега. Ја следиме епидемиолошката состојба и доколку следните месеци се покаже стабилизирање к?е донесеме други одлуки. Но, тоа к?е се случи откако к?е бидеме сигурни дека трендовите со намалување на новозаразени со ковид к?е продолжат. Попладнево, со министерката Мила Царовска одржавме состанок со претставници на Сојузот на средношколци."

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
4
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Рингераја времеплов
По што ќе ја паметиме годината која изминува?
2
Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?