|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Хуманите и се поклонија на хуманоста

www.kurir.mk, 6.3.2012
Патот на хуманата акција „Прегратка на дар“ организирана од Рингераја водеше кон многу лекции за учење.

/11


 

Лекциите на возрасните им ги одржаа деца. Тие несебично се вложија и изработуваа играчки за своите другарчиња кои новогодишната ноќ ја минаа во болница.

Беа изработени над 5000 играчки кои предизвикаа исто толку насмевки.

Дека хуманоста за Рингераја е доблест која заслужува пофалба, не беше ставено во прашање.

Денес беше ставен симболичен крај на хуманата приказна „Грам љубов за тон здравје“.

Медиумските покровители добија благодарница за хуманост.

Кога сумиравме што направивме со акцијата, сфативме дека вложивме малку за да направиме премногу.

Хуманите се поклонија на хуманоста.

Во организација на Рингераја денес свечено беше одбележано завршувањето на хуманата акција, а таму беа поканети сите кои дадоа свој придонес.

Министерот за труд и социјална политика, Спиро Ристовски, ја понуди својата безрезервна поддршка за било каква хумана иницијатива.

-Хуманоста треба да ни се случува секој ден. Затоа ние, заедно треба да придонесеме таа да стане секојдневен, природен и составен дел од нашата култура на живеење. Токму затоа како министерство, одлучивме да дадеме поддршка на овој проект, чија крајна цел е развој на хуманоста кај децата уште од најрани години, истакна Ристовски.

Јулијана Василевска ја раскажа приказната на Прегратка на дар, со многу емоции. Диригентот на оваа хумана мелодија, не остави простор да се верува дека тука навистина е крајот.

„Прегратка на дар“ нека биде само пружена рака за сите следни прегратки кои заедно ќе ги дадеме.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Рингераја дружење во Битола
Рингераја поврзува, Рингераја зближува
3
Рингераја доби Национална награда за ООП
Координативното тело за општествена одговорност на претпријатијата (ООП) денес, 26 октомври 2011 година, на 10 претприја...
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?