|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

ПОМОГНЕТЕ: Овој човек исчезна во Тафталиџе!

Редакција Рингераја, 13.12.2014
Од рано утрово, 72-годишниот Трајко Арсовски од населбата Тафталиџе, е исчезнат
Клучни зборови:

image
/11Неговото семејство е во страв и моли за помош. Последен пат е виден во близина на последната автобуска станица на 24-ка.

Кога излегол од својот дом, дедо Трајко бил облечен во тегет тренерки и маслинесто зелена јакна. На главата носи плетена црвено-бела капа.

Ве молиме, ако некој има било какви информации и го видел овој човек денес, да пријави на телефонскиот број 078-596-404

 

1

 


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
3
СРЕЌНА НОВА 2013 ГОДИНА!
Годината која иде нека биде двојно посреќна од годината која мине! СРЕЌНИ НОВОГОДИШНИ И БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ
3
Откриен нов антибиотик кој убива супербакт...
Научниците откриле нов вид антибиотик, кој може да убие широк спектар на опасни и резистентни бактерии, прв во последнит...
3
Сите добитници на Оскар 2018
„The shape of water“ на Гиљермо дел Торо триумфираше на „Оскарите“
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?