|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Америка официјално доби нов претседател

Редакција Рингераја, 20.1.2021
Претседателот Џо Бајден положи заклетва како 46-ти претседател на Соединетите држави во воведувајќи нова ера на смиреност и пријатност кон Вашингтон по четири разединувачки и бурни години под власта на поранешниот претседател Доналд Трамп

image
/11


 

Тој положи заклетва на церемонија помала од вообичаените, за време на пандемијата на коронавиус.
Бајден, најстариот американски претседател, го наследи Доналд Трамп во време кога земјата се соочува со здравствени и економски кризи.
„Денес на овој јануарски ден, целата моја душа е во ова - зближување на американскиот народ, обединување на нашата нација и го замолувам секој Американец да ми се придружи во оваа кауза“, рече Џо Бајден во својот инаугуративен говор.
Бајден, најстариот американски претседател, се соочува со вителни кризи кога тој и потпретседателот Камала Харис ја преземаат власта. На 56 години, таа стана првата жена, прва црноамериканка и прва јужноазиска американка што стана потпретседател.
Околу 25.000 војници ја обезбедува церемонијата на инаугурацијата по смртоносните немири на Капитол Хил на почетокот на овој месец.
Американската химна на инаугурацијата ја отпеа Лејди Гага. 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

НОВО! Пакет подароци за трудници, бебиња и...
Ново, ново, ново на Рингераја.мк. Секој месец богати подароци на Рингераја за трудници, бебиња и мали деца. Пријавете се...
4
Известување до добитниците на награди ЛИНО
Каде да ги испратат своите податоци добитниците на награди ЛИНО?
3
Креативност во кујната со Битолски ГУСТ јо...
Покрај тоа што Битолскиот густ јогурт е суперхерој во секојдневната исхрана поради своите хранливи карактеристики и бога...
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?