|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Рингераја Бла Бла средба

Редакција Рингераја, 26.12.2010
Предновогодишната дружба со Рингераиниот Дедо Мраз и започнатите муабети во виртуелниот Бла Бла клуб поттикнаа уште една реална дружба на Рингерајки.Оваа дружба беше во знакот и на прекрасно изработените обетки од Оливиа кои ги подари на пријателките

image
/71


Виртуелни муабети, кафенца, разновидна храна и по некој пијалок во бла бла клубот ги имаме секојдневно, но реалните дружби се нешто посебно, незаменливо. Не секој пронаѓа време да присуствува на секоја дружба, но затоа присутните сликовито и со многу емоции ги опишуваат прекрасно поминатите моменти со своите Рингераја пријателки. Така беше и овој пат, дискусиите од Бла Бла клубот на Рингераја продолжија и реално во прекрасното сончево саботно пладне.

Велат по утрото денот се познава и така беше и ова саботно утро и целиот ден, по постот на Натушка85 се претчувстуваше уште еден прекрасен ден за Рингерајки:

Натушка85: „Женски видете какво ни е убаво времето, ќе си се прошетаме убаво.“

Оние кои неможеа да присуствуваат им посакаа добра забава и дружење и со нетрпение ги чекаа сликите.

Следните постови од Рингерајки најубаво ги доловуваат моментите од дружбата:

Виктори: „Се чекавме кај Ченто, пиевме кафе и јадевме пица во Ања. Имаме подарок преубави обетки од Оливиа!!! Супер изненадување за Нова Година! Голем поздрав до Беатрис, Натушка, Оливија, Маца, Џесика, АнаМоли, Лале.... и до Јованка која не поздрави преку жица. Жени прекрасни сте!!! Ве сакам најмногу!!“

Маца25: „Еве сум и јас, го почитувам договорот да се најдеме на РР за 2 саати. ги легнав децата и сега сум раат.
Супер си поминавме, се изнамуабетивме, си добивме најпрекрасни обетки (јас моите успеав да ги ставам, конечно), си се напивме кафе и каснавме пица. Мислам дека јас и Џесика најсреќни бевме, што малце ги одморивме рацете и нозете и седевме на раат, а децата домче. Со душа чекам пак да ве видам!!!“

Џесика: „Леле колку најубаво си поминав!!! Инаку обетките се уште на мене, значи до сега се акавме по лекари, Козлиња на прегледи, а јас со обетките на мене. Маца во право беше, ваков раат не сум осетила одамна, не ми се стануваше од маса... Феноменално!!!!“

Натушка85: „Супер си поминавме, времето топ ни се погоди. Си седевме надвор во ања на воздух кој си јадеше пица кој си пиеше кафенце, мх, мх, мх мераци. Си добивме обетки од Оливија,рачно изработени од неа.Фала Оливиа уште еднаш.Па си се прошетавме низ плоштад, имавме гратис гушкање и сликање со Дедо Мраз. Слики чекаме од Беатрис и Ана Моли. Едвај ја чекам наредната средба.“

Беатрис: „Дружбата ни беше топ можевме така да си седиме уште 5 саати без проблем, а мислам дека и најгласни бевме во Ања. Оливија не изненади со прекрасните обетки, фала најмногу....... Веќе ми фалите, ве сакаааааааам.“

 

И после сето ова може повторно да заклучиме дека Рингераја дружбите се посебни, единствени и прекрасни бидејќи на нив присуствуваат најпрекрасни сегашни и идни родители и дечиња.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
4
Импресии од мартовската дружба
Поминавме прекрасен ден, исполнет со многу насмевки, ведри лица, реални разговори и ветувања за повторна средба!
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?