|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 18:40:29   
Viktori
И сеа? Кој ќе го скрши мразот?

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 18:45:29   
agnes77
поздрав до сите членови на бла бла клубuser posted image user posted image user posted image
виктори дали е хладно во скопје

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 18:49:13   
Viktori
мислам дека сега да, ладничко е надвор... околу 11 степени
инаку после као бурата ноќеска, не исполажаа на вести, денес сонце грееше user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 20:43:13   
Julie1
О колку убаво ново катче за муабетење... па кажете што има ново денес видов Аnnamolly тргнала на работа, утре имаме добра тема на Раноден посвојување.... друго што се случува дај прераскажете...user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 21:19:44   
nadica
ќе не има во рано ден???

ај со среќа да си го користиме клубот па кумата да чести нешто жестоко може и ќе се смирам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 21:22:15   
mama26
oo aj so sreka novo katce user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 21:36:29   
Martins mom
user posted image

Ајде кумата чести за новото ни клубче...со здравје да си го муабетимеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 21:36:31   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

ќе не има во рано ден???можеби има одговор на наше чекањеuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 21:38:05   
agnes77
ммм мартинс мам одлично коктајл, благодарам

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 21:56:56   
anebebe
eve i jas da se pridruzam vo klubot a i da se pocastam od koktelite na Martins momuser posted image pa srekna i vesela druzba na  site user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 22:16:17   
AnnaMolly RR
Ај со среќа да си муабетиме во новово катче.

Јас чекам да ми се јават да ми кажат дали ќе почнам утре или задутре на работа._____________________________

Live and let live

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 23:37:42   
lukas
kliknete mora da go vidite ova...


pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 23:44:07   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

kliknete mora da go vidite ova...


pozzке падне ли? да знам дали да гледам user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 23:49:32   
agnes77
сум гледала и чекала да нетко падна, ама ништоuser posted image user posted image user posted image
али нисо сите исто добри, една жена на крајот реда user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 23.11.2010 23:50:40 >

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 23:51:37   
lukas
ne nema nikoj da paden no,jako e igranjeto,a najstarata nikako da go nauci,celo vreme samo gresi,i se smee..pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 23:52:12   
mama26
hahha starava kolku e srekna user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image lukas me nasmea ,sakav da legnuvam ama mi tekna nemav veceranouser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 23:54:07   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

a najstarata nikako da go nauci,celo vreme samo gresi,i se smee..pozz


таа најстарата ме насмеаuser posted image user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 23:56:03   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

a najstarata nikako da go nauci,celo vreme samo gresi,i se smee..pozzda be greota nelii??samo gresi ...c c c user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
23.11.2010 23:58:36   
lukas
nezz kako da prasam i kaj da najdam,zatoa ovde ke ve prasam pa ako ima takva tema upatete me...
lukas na sekoe krevanje mu krckaat kovcinjta,me interesira dali e normalno toa?


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 0:04:49   
mama26
lukas ne bi trebalo na sekoe da mu krckaat...na moevo pred nekoj den ja podvitka nogata pa mu krcna i pocna da panici se uplasi...toa e do kalcium mislam..neznam mleko mlecni proizvodi dali pie,jade..ama sepak mislam na lekar za ova..dodeka e malo preku izhrana....ok? ne mi e jasno toa sto rece na sekoe krevanje mu krckaat..srce malo...mislam ne e nesto strasno do kalciumot e poveke toa.toa baraat koskite,sol isto taka

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 0:09:34   
lukas
ne bas na sekoe krevanje no krckaat kaj predelot na ramenata,rbetot,koga ke go krenam pod miski,inace sme uste na adaptirano,mu davam ceden sok od mandarini,d3 mu davam kapki 5 vo mlekoto,ubavo se hrani,pojma nemam,nezz ima nekoi kapki vitamini za kalcium za bebce,jas sepak ke prasam na pedijatar,mozebi ne e nisto no sepak da si prasam...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 7:16:02   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

nezz kako da prasam i kaj da najdam,zatoa ovde ke ve prasam pa ako ima takva tema upatete me...
lukas na sekoe krevanje mu krckaat kovcinjta,me interesira dali e normalno toa?И на Миа и крцкаа до пред два месеци, сега не. Не знам, не ми се виде ништо страшно, па не ни прашав. Помина.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 9:47:40   
lukas
sega posekako ke odam na pedijatar pa ke ja prasam onaka kolku da mi zamine od misla,fala paleska..

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 11:26:17   
Martins mom
Пред малку ми стигна писмо од училиштето во кое конкурирав за работа, дека во 13 часот ќе имаме тестирање за проверка на македонскиот јазик. Дали некој од вас драги рр-ки има бидено на таков испит? Какосе одвива, во што се состоиuser posted image user posted image Одамна немам полагано, па денес ќе се потсетамuser posted image user posted image Ај, држете среќаuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 11:28:38   
Martins mom
Ајде учителки, наставнички, професорки, помогнете...Сигурно имате поминато низ такво тестирањеuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

sovet
ivonce

немам веќе три месици добиено менстуален циклус а претходно имав редовно ама патував многу нервози имав што да правам дали да одам на гинеколог а не сакам фала ви однапред

не знам (8%)

да (18%)

ке ти помине (3%)

ке добиеш (5%)

нормално е (4%)

оди на лекар (63%)


Број на сите гласови: 111

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!