|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 11:42:52   
Maca25
Каков бла бла клуб е ова без кафе?!?! Ајде некој нека направи па да се размуабетиме и освестиме. (јас не можам да ставам слики нешто)

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 11:45:55   
***Lide***
kakvo kafe piete odam da varam user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 11:56:00   
nadica
за мене јако без шеќер да се освестам ме чека напорен ден

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 12:02:08   
Maca25
како на надица само со малце шекер

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 12:03:48   
***Lide***
podgotveno za mene ke si svaram kakao zosto kafe ne pijam

AJ NA ZDRAVJE DA NI E user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 12:07:47   
Pepelaska *
user posted image

Eve i od mene edno kafence

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 15:41:15   
jovanka
Gledajte kanal 5 nasata Anushka na gosti kaj Marija vo emisijata Zaednicki rucek.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 15:41:30   
Maca25
Шта правите? Јас ја гледам Анушка наша на телевизија. Госитинка е на Заеднички ручек.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 16:21:52   
AnnaMolly RR
Пријателки мои, денес бев на работа од 8 и пол до 13 часот. Јас супер си поминав, муабети со колешките и кафенце, повеќе муабети помалку работа. Многу сум среќна дека Филип бил мноооогу мирен, воопшто не плачел, си пиел млекце, шетале со баба му низ населба... Кога дојдов дома спиеше и кога се разбуди ме виде и се насмеа, ги пружа рачињата и малку се галевме.
Утре ќе одам пак истото време, а од следната недела понеделник, среда и петок исто од 8 и пол до 13.

Еве по едно коктелче да наздравиме.

user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 16:25:37   
Maca25
Браво АнаМоли! Па ти гајле немаш. Мијава ѕверка не се одвојува од мене. Со мене дури и спие.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 16:29:07   
arh_diz
Bravo za Filip ,si znae deteto deka mama treba da e na rabota .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 16:31:20   
AnnaMolly RR
Многу се плашев зашто неколку пати до сега сме го оставале со баба му и ако не нема подолго од 1-2 саати, вреска плаче додека не го земам јас во раце.
Ама ептен се радувам што е вака умен, да не го мислам по цел ден на работа.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 16:33:59   
slavicav
user posted image user posted image user posted image za Filip!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 16:34:19   
Bitolcanka
Како сте друштво? Јас уморна, имав многу напорен, стресен ден ... user posted image Утре доаѓам во Скопје, па ако има некоја слободна РР-ка можеме да пиеме кафе.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 16:39:02   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Martin''''''''s mom како помина на тестирањето? Во кое училиште беше ако не е тајна? user posted image Ги имам обиколувано сите градски и приградски училишта за разни потреби, меѓу кои и за тестирањето. Тоа е формално, според новиот закон. Не влијае вооошто за огласот, ниту се гледа, ниту те известуваат за резултати ...



Тоа значи дека тестирањето е формалност? дека си примен на работа или ...? Ќе видиме...Баш се изненадив од прашањата, јас си ги одговорив сите точно, ама тешки беа. И не ми е јасно што е толку потребно за еден професор по техничко образование да знае толку многу за литератураuser posted image За граматика, правопис и тие основи некои на македонскиот јазик е ок, ама за уметничката литература...мисламuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ете мене ми се погоди да ги знам прашањата оти литературата ми е хоби, ама за еден инженер не гледам што е толку битна руската или не знам таму која книжевностuser posted image




Леле човече, не ми се верува до каде отишле ... user posted image Јас бев на тестирање пред 2 години - 2008 во неколку училишта и прашањата опфаќаа само делови од граматиката и правописот. Немаше никаква уметничка литература или нешто слично ... Инаку тестирањето е формалност - никака улога нема при вработувањето. Кога видов како е веќе не се пријавив никаде, знаев дека е залудно. Ако "некако" не влезеш во огласите пред септември - пред почетокот на учебната година подоцна нема шанси. Огласите во текот на годината (во овој период) се само за продолжување на договорите на оние што си работат. На тестирањето си беа и оние за кои беше огласот (останатите што бевме тогаш, нормално, не знаевме), ние им го исполнивме барањето - да не биде апла што велиме ... По тие огласи од МОН - Скопје наставниците добиваат согласности за продолжување на времето за работното место. Жално, ама така е кај нас ...


< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 25.11.2010 16:42:18 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 20:53:39   
Martins mom
Отприлика знаев дека така одат работите, ама ај да не ми е криво дека не сум пробала...


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 21:13:32   
mama26
steta ne se ukluciv porano za anuska da ja gledavuser posted image

martins mom vazno se proseta ti i odgovori kako sto trebauser posted image

anamolly bravo za filipce user posted image user posted image user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 21:14:22   
nadica
што се случува на а1 само што дојдов од ск и пуштив тв да гледам серија ама гледам нешто што не разбирам user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 21:19:45   
mama26
sega pustv ,ne razbiram ni jas na novinarite zabranet pristap na a1...user posted image so policii

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 21:44:17   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

sega pustv ,ne razbiram ni jas na novinarite zabranet pristap na a1...user posted image so policii


али зошто, ништа не разбирамuser posted image



(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 22:05:42   
Julie1
Колку што разбрав, прочитав и слушнав по другиве медиуми... сопственикот на А1 телевизија имал и други фирми регистрирано на исто место и денес имало финансиска инспекција на некоја од тие фирми, но бидејки им било спречено на инспекторите да ја извршат задачата и повикана била полиција да се овозможи непрекината работа на инспекцијата, е сега веќе е хаос кога не се знае сега кој влегува внатре... 

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 22:12:58   
Pepelaska *
user posted image

Bravo za Filip ama i za mama

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 22:13:27   
Џесика
да, тоа вика Иво Котевски... јас гледам од 19h полиција ги легитимира новинарите и не ги пушта да излезат нити да влезат во А1... не кажуваат зошто, Борјан Јоавновски убаво кажа- Никој не ги спречи инспекторите да си ја вршат работата...


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 22:20:28   
agnes77
Браво за мали Филип и за исто така храбра мама Анамолиuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 23:20:08   
mama26
aha te fativuser posted image pa kaj si twins se gubis nekako se navecer gledam si se uklucuvas...ama koga spijam user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?