|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 11:33:57   
***Lide***
Martins mom nemam polagano samo skakv da ti posakam sreka stegame palci za tebe DA POZOZIS TI PUSTAM SREKA

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 11:44:23   
slavicav
Uf zavrshiv Pedagoshki ama ne sum bila na testiranje,a za na ispit se vikashe chinam "krshi noga"user posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 11:46:41   
AnnaMolly RR
Немај гајле, мартинс мам, сигурна сум дека ќе се покажеш во најдобро светло.
Само полека и опуштено.
Ние сите ќе ти стискаме палци.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 11:50:36   
AnnaMolly RR
Леле, видете го папагалчево!

КЛИК


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 11:56:31   
Martins mom
Отидов јас...user posted image user posted image user posted image Па ќе видиме што ќе се десиuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 13:08:16   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

kliknete mora da go vidite ova...


pozz


А зошто се сите исто облечени?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 16:59:29   
AnnaMolly RR
Се спремив и психички и физички за утре, почнувам полека полека на работа. Спремив список за свеки што и кога да јаде Филип.

Ме утеши Snowhite што рече дека Филип побрзо ќе се навикне од мене.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 17:01:55   
agnes77
Анамоли нека ти убаво помине првиот работен ден, а Филип да се побрзо навикне на нова ситуацијаuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 17:06:27   
AnnaMolly RR
Фала, агнес. Вчера некако ми беше страв како ќе биде, ама денес не толку. Мора да помине и тоа.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 17:12:56   
Bitolcanka
Hi girls, како сте денес? AnnaMolly силна девојка си, ќе издржиш user posted image user posted image user posted image Martin''s mom како помина на тестирањето? Во кое училиште беше ако не е тајна? user posted image Ги имам обиколувано сите градски и приградски училишта за разни потреби, меѓу кои и за тестирањето. Тоа е формално, според новиот закон. Не влијае вооошто за огласот, ниту се гледа, ниту те известуваат за резултати ... Како сте другите? Јас од 10 досега бев надвор, да се напијам кафенце и одморам малку, па да завршам некои други денешни предвидени обврски ...

БТВ - Добив комплимент денес - сум делувала како 19-годишна user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 24.11.2010 17:15:32 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 17:50:29   
arh_diz
Toa e dobar kompliment Bitolcanka.I jas denes sum cela den izlezena ,ia e vremeto bljak

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 24.11.2010 17:51:19 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 17:55:42   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Се спремив и психички и физички за утре, почнувам полека полека на работа. Спремив список за свеки што и кога да јаде Филип.

Ме утеши Snowhite што рече дека Филип побрзо ќе се навикне од мене.



Па кај мене така беше, Михаил се навикна за 2 дена без мене, во нова средина, односно само првиот ден плачеше, а веќе наредниот бил мирен како бајче, а јас се уште не можам да се навикнам, срцево ме боли кога го оставамuser posted image
А за тоа дека си се подготвила, ќе правиме муабет кога ќе тргнеш, не сакам сега да ти кажувам како ми беше мене, кога мислев дека сум подготвена, не сакам да ти кажувам прикаски предвреме
Се најубаво


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 17:57:23   
Snowhite RR
Во која смисла си делувала како 19 годишна Битолчанка? По изглед или однесување, зошто ако е за изгледот, тогаш може да се рече комплимент, ама за мене не ми е комплимент ако некој ми рече дека се однесувам како 20 годишна, не знам за тебе

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 18:05:21   
slavicav
http://sitel.com.mk/video/makedonija/epidemija-na-sipanici-vo-skopje-kumanovo-i-strumica

Abe luge slushnavte li user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 18:50:16   
nadica
прв пат читам и гледам баш сега ќе почнат вестите на а1 ќе гледам што и како user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 19:49:23   
Палешка РР
Луѓе, везилка ни ја нема. Да не се гушка со бебувчето? user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 20:14:31   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: slavicav

http://sitel.com.mk/video/makedonija/epidemija-na-sipanici-vo-skopje-kumanovo-i-strumica

Abe luge slushnavte li user posted image user posted image user posted image


Да, слушнав на вестите и што сега ќе треба да ги носиме бебушите на вакцина и ние од другите градови или само од овие 3?


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 20:56:07   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Се спремив и психички и физички за утре, почнувам полека полека на работа. Спремив список за свеки што и кога да јаде Филип.



АнаМоли имај убав прв работен ден утре, и најбрзо да ти помине за да си дојдеш што побрзо кај твоето сонце.user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 22:45:50   
mama26
bitolcanka,kako si deluvala na 19 god?od deluvanje do izgled ima razlika mislam...

ajde ,ajde i anamolly na rabota ni odi...user posted image  


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
24.11.2010 22:56:13   
agnes77
Ми треба ваша помош, пријателка од моје пријателке еднаш слушнала една песна и нашишала и напишала тоа од секавање, но не е сигурна дека е напишано као што треба.

Дали некој знае оваа песна и  автор?

majčice si fatif peperuga pred vrata,
vidi kolko e ubava i bela
taa ne stoeše na cveće
si ležeše na ednata strana
jaz si gi sobuf nalančinjata,
da ne tropaat......

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 1:28:59   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Во која смисла си делувала како 19 годишна Битолчанка? По изглед или однесување, зошто ако е за изгледот, тогаш може да се рече комплимент, ама за мене не ми е комплимент ако некој ми рече дека се однесувам како 20 годишна, не знам за тебе


За изгледот. Изгледа помладо = делува помладо. Можеби не се изјаснив најдобро, мислев се подразбира.


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 11:31:09   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Martin''''s mom како помина на тестирањето? Во кое училиште беше ако не е тајна? user posted image Ги имам обиколувано сите градски и приградски училишта за разни потреби, меѓу кои и за тестирањето. Тоа е формално, според новиот закон. Не влијае вооошто за огласот, ниту се гледа, ниту те известуваат за резултати ...



Тоа значи дека тестирањето е формалност? дека си примен на работа или ...? Ќе видиме...Баш се изненадив од прашањата, јас си ги одговорив сите точно, ама тешки беа. И не ми е јасно што е толку потребно за еден професор по техничко образование да знае толку многу за литератураuser posted image За граматика, правопис и тие основи некои на македонскиот јазик е ок, ама за уметничката литература...мисламuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ете мене ми се погоди да ги знам прашањата оти литературата ми е хоби, ама за еден инженер не гледам што е толку битна руската или не знам таму која книжевностuser posted image


< Поракaта ја уредил Martins mom -- 25.11.2010 11:32:08 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 11:35:06   
nadica
баш ми е мило што добро си поминала user posted image
денес јас полагам дали усно или писмено ќе видиме попладне во 5ч user posted image  некако ме фаќа паника

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 11:37:27   
arh_diz
Toa ke im bide kako izgovor da ne primaaat nekogo na rabota.
Ja nema vezilka da ne ima nesto novo kaj nejze

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.11.2010 11:40:08   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

nezz kako da prasam i kaj da najdam,zatoa ovde ke ve prasam pa ako ima takva tema upatete me...
lukas na sekoe krevanje mu krckaat kovcinjta,me interesira dali e normalno toa?


лукас не се секирај, тоа е знак дека расте детето. Јас се извадив од памет кога прв пат слушнав и за среќа истата недела имавме закажано на ортопед па го прашав докторот и ми рече дека е нормална работа, тоа е знак дека детето расте. Од тогаш не се секирам, ама забележувам од време на време и закрцкува, посебно кога ја кревам, и тоа онака чудно од кај рбетот.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?