|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Васил Гавранлиев претставник за Евросонг 2021

Редакција Рингераја, 20.1.2021
Изборот за песна на Евровизија 2021 година треба да биде 65-то издание на Евровизија. Натпреварот ќе се одржи во Ротердам, Холандија, по победата на земјата на натпреварот во 2019 година со песната „Аркада“ од Данкан Лоренс

image
/11


 

Минатогодишниот претставник останува непроменет и годинава.
Васил Гавранлиев ќе н? претставува и годинава. 
"Втора година по ред со прекрасен почеток и покана од МРТВ.
Ретко кој добива една, а не три шанси да го реализира својот сон. Во ‘19-та застанав ГОРДО позади нашата Тамара, ‘20-та ја посветив на сите ВАС, но Ковид рече не! Во ‘21-та ја користам мојата животна приказна, за да ви го подарам срцето на дланка преку мојот глас.
До сите сонувачи: верувај, сонувај и не се предавај! Вистината, трудот, енергијата, и чистата љубов СЕКОГАШ победуваат. Сите имаме своја ПриКазна и Патека која е наша СудБина, и време е ова темно и тешко секојдневие да го исполниме со светлина, љубов и чиста енергија.
Огромно благодарам до МРТВ која и понатаму верува во мене и ми ја дава одговорноста и можноста да бидам нашиот, македонски преставник годинава на Евровизија во Ротердам.
Верувам. Ве сакам. К?е пеам за сите вас ама и вие да запеете со мене!
Со душа чекам да ги споделам со вас нашите планови како македонски тим за Евровизија 2021. " - напиша на својот фејсбук профил Васил. 
Македонската Радио Телевизија објави отворен повик до автори и музички продуценти од земјава и странство за избор на оригинална, необјавена, современа, авторска композиција, којашто ќе биде изведена на Изборот за Песна на Евровизија, 2021 во Ротердам, Холандија.  
"Со цел квалитетно и достоинствено претставување на МРТ и Северна Македонија на најпрестижното музичко натпреварување во Европа, Избор за Песна на Евровизија, Македонската Радио Телевизија како носител на лиценцата, ги повикува сите еминенти, но и млади автори да ги испратат своите креативни музички дела и на тој начин да ја зголемат конкуренцијата во селекцијата на песната, којашто Васил Гарванлиев, како македонски претставник, ќе ја изведе на 65-тото издание на Изборот за Песна на Евровизија 202, во Ротердам, Холандија.
Демо снимката со максимално времетраење до 3 минути, според евровизиските пропозициите треба да е квалитетно изработена, со разбирлива вокална линија и хармонија.
Демо снимката може да се испрати на следната е-маил адреса: eurosong.macedonia@gmail.com
Отворениот повик трае до 27.01.2021 година." 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
5
Почина големата дива Милена Дравиќ
Големата српска глумица Милена Дравиќ почина синоќа во Клиничкиот центар Бежаниска коса во 79-та година од животот, дозн...
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?