|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 9:10:36   
Палешка РР
Драги Рингерајковци, денес нашата драга амелбебе прави свадна за својот син Мефаил. Како што и самата истакна, СИТЕ сме поканети на свадбата, а тоа го докажа со тоа што ни подготви и маса, специјално наменета за нас.

Повелете седнете! user posted image

user posted image

Дозволено ви е да правите СЕ што е нормално за една свадба. Да носите поклони, торти, да им посакате среќен брак на младенците, да ја бакнете свекрвата user posted image , да нарачате песна, да ги оговарате сватовите user posted image , да кршите чаши (се разбира пластични user posted image ) да играте ора, да се качите дури и на столица, да лепите пари на музиката......да не должам, СЕ сами си знаете....само едно не смеете, да кажете лош збор за мојата генерација - свекрвата! user posted image

Домаќините и ресторанот ни посакуваат угодна свадбена веселба user posted image
< Поракaта ја уредил Палешка -- 28.7.2010 9:11:33 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 9:46:08   
Палешка РР
Еве од мене еден скромен подарок за младоженците со желби за долг и среќен брачен живот.

user posted image
_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 9:49:05   
arh_diz
Cestitki za mladite sreka uspeh ljubov vo brakot. Cestitki i do svekrvata amelbebe

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 10:09:18   
nadica
user posted image user posted image

засега толку подоцна и песна само за другарките од рр


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 10:42:22   
Viktori
Кај ви се поклоните бе? Ќе испадне рингерајки стипси! user posted image user posted image user posted image
Инаку на некои ромски свадби и на микрофон се кажува кој што донел па мислете му user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 10:47:59   
Палешка РР
Јас ставив поклон во плико user posted image Кога ќе се загрее атмосферата ќе нарачам и песна кај маж и на надица user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 11:04:52   
beki RR
Со среќа и за век!
Да ги благослови Господ со многу дечиња.

Од мене поклон за невестата , бело злато со малку дијаманатиuser posted image
user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 11:25:30   
Bogdancanka

user posted image

user posted imageSvetové....
user posted image   

eve i od mene skromen poklon,cestitki za maladiteuser posted image user posted image user posted image_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 13:26:25   
Martins mom
Нека им е среќен заедничкиот живот...многу љубов и разбирање...

user posted image

user posted image

user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 15:07:59   
Тања РР
Многу среќа на младенците
user posted image
user posted image

Три пати user posted image   user posted image     user posted image за свекрвата. Ајде сега пуштете ме да седнам додека не ме заболеле нозете од штиклитеuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 15:50:05   
baby mama
Со среќа нека им е, да имаат долг и среќен брак и многу дечиња!

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 18:04:55   
Bitolcanka
Среќен нека им биде бракот, се' да им тече како мед и млеко. Честитки Амелбебе user posted image user posted image user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 18:25:42   
niki
Свекрвоооооооооооооооо, нека ти се среќни и полни со љубов младенците! Нека те чува снашката, нека е мирна, добра и послушна! Имајте највесела свадба и убав помин за сите гости и домаќини!

user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 21:03:18   
Палешка РР
Каква е оваа свадба без музика? user posted image

Специјално за невестата КЛИК


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 21:05:33   
Палешка РР
Оваа е специјално за мојата генерација...ех, па и солзи ми надојдоа! user posted image

КЛИК


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 21:12:20   
suzeto
cestitki i neka e veselo

user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 22:03:51   
Bitolcanka
Прекрасна песна user posted image user posted image user posted image Палешке, само идеи си user posted image
Ај, па и за мене вакви честитки да ми посакувате, со убави песни user posted image user posted image user posted image Ќе ми бидете special gests user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 22:10:02   
Палешка РР
За тебе ќе ги донесам, Агушеви од Струмица user posted image ..Тања може да ти објасни кои се user posted image и ќе ја нарачам КЛИК user posted image
Мора да бидеме расположени Битолчанка, нели сме на свадба user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 22:28:38   
Bitolcanka
Не ги знам Агушеви, сигурно еден ден ќе ги запознаам user posted image Од мене за Амелбебе - КЛИК

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 22:57:44   
niki

Море ајде весело играааааааааајтееееееееееее!

http://www.youtube.com/watch?v=D6EbNIWHSgg&feature=related


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 23:00:22   
niki
 Ова е за Амелбебе! Оппаааааааааааааааааааа ихаааааааааааа! Ју,ју,ју,ју!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=nt1r_9vdoSQ&feature=related


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 23:05:42   
Martins mom
Само за свекрватаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 23:08:36   
melody
Cestitki amelbebe za svadbata  so eden turski cocek i plus ke  ja zapejam Dzurdzevdan specijalno od mene za mladencite poklonuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 23:31:08   
Twins
СРЕЌЕН БРАК на младите, многу успех и љубов,
еве поклон и од мене
user posted image
user posted image
user posted image
ова за свекрвата и веселото РР друштвоuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Twins -- 28.7.2010 23:32:03 >

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Рингераја сватови на свадба кај амелбебе
28.7.2010 23:40:53   
Палешка РР
Ух, се изнаиграв..да одморам, па јас не сум млада како вас user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

So sto?
Jana9

So sto ke odite na letuvanje?

Avtomobil (0%)

Avtobus (0%)

Avion (0%)

Voz (0%)

Brod (100%)

Nesto drugo (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!