|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Некои од вас може да бидат малку исплашени, во ред, преплашени од раѓање. Секој сака да ви раскажува за ужасните породувања, па затоа мислев дека би било убаво да споделам приказна од породување што е прекрасна и што знам дека е вистинска

Mamamegi: Останав бремена 5 месеци по царскиот рез

Автор: Редакција Рингераја | 16.6.2020
image

Приказна од породување на @mamamegi

Херојот Лука, роден 720 грама, прослави 1 роденден

Автор: Редакција Рингераја | 4.8.2020
image

Породилната приказна на Надица Ристова @mommyofonehero

me_mother_of_three: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 27.5.2020
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

Елена Мазниковска: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 21.5.2020
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

Жена го роди бебето на најдобрата пријателка

Автор: Редакција Рингераја | 5.10.2018
image

„Никогаш нема да можам да ? се оддолжам на Рејчел за најголемиот подарок кој може да се добие“ – вели Ерин Болховер, која со нејзиниот сопруг 6 години се бореше со неплодност, имаше 9 неуспешни инвитра и 6 спонтани абортуси

MajaKojc: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 22.6.2016
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

taanjee: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 16.6.2016
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

За Милица, која ја запознав во породилната сала...

Автор: Редакција Рингераја | 13.10.2015
image

Влегувам во породилната сала...На столот за породување стои млада личност која има дваесет години, слаба, со пропаднато лице и темни подочници. Не се слуша што зборува...

image

Солзите течат додека го пишувам ова, кое го потиснав во некое забаталено ќоше од мојата глава. Можеби така е подобро. Можеби заради тоа ми требаше толку време за да ја напишам својата приказна

СТРАНА 1 ОД 13


Анкета

koi smoki vi se poubavi?
moni teo

koi smoki vi se poubavi na vas, i na vasite decinja

stobi flips (88%)

smoki stark (12%)


Број на сите гласови: 33

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!