|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ФОТО: Убавината на породувањето - Чудо на животот

Автор: Редакција Рингераја | 16.9.2020
image

Породувањето е навистина чудо на природата, најинтимниот и најсреќниот момент во животот на жената, па затоа не е изненадување што фотографиите од породување стануваат многу попопуларни

Фото: Кети Пери го покажа телото после породување

Автор: Редакција Рингераја | 1.9.2020
image

Ова е реалноста која треба да ја видат мајките!

image

Иако одлучи дека за време на втората бременост ќе биде секс божица и ќе се препушти во интимни моменти со партнерот, блогерката Мел Вотс сфати дека реалноста е малку поинаква ...

2020 година: Најубави фотографии од породување

Автор: Редакција Рингераја | 3.6.2020
image

Објавени се победниците на меѓународниот натпревар за слики од породување во 2020 година. Ви ги претставуваме најмоќните слики кои покажуваат колку се силни мајките

Најдобрите фотографии од породување во 2019

Автор: Редакција Рингераја | 27.5.2020
image

Сликите навраќаат поплава од спомени за оние од нас кои имаа доволно среќа да родат дете. За оние моменти за време на породилните болки, кога сме целосно вон себе. Во моментот кога ќе погледнеме на бебето, кое го чекавме толку долго...

Од зачнување до раѓање низ 23 фотографии

Автор: Редакција Рингераја | 19.5.2020
image

Фотографот Ленарт Нилсон поминал 10 години од животот снимајќи го развојот на човечкиот ембрион, почнувајќи од зачнување до раѓање

Мајка роди четворка по неколку спонтани абортуси

Автор: Редакција Рингераја | 15.5.2020
image

Линдзи Хеј стана вирален хит откако објави колаж од фотографии од третиот триместар од бременоста со четворка и по раѓањето на четирите бебенца

Бремена докторка во борба со Ковид-19

Автор: Редакција Рингераја | 27.4.2020
image

Ова е докторката Тејлор од Чикаго која е во 31-вата недела од бременоста и понатаму во првата борбена линија со коронавирусот

Се породи турската актерка Бергузар Корел

Автор: Редакција Рингераја | 11.3.2020
image

Бергузар Корел се породи. Според информации од турските медиуми, познатата актерка роди момче тешко 3,5 килограми и долго 51 сантиметар

Нора Шаќири: Тешко забременив заради болеста

Автор: Редакција Рингераја | 30.9.2019
image

Нора Шаќири-Марковиќ и нејзиниот сопруг Марко, во моментов ги живеат најсреќните денови. Нора искрено раскажа дека кога дознала дека е бремена, таа и најблиските биле збунети и заплакале од среќа

СТРАНА 1 ОД 6


Анкета

koe ime e poubavo?
aleksandra90

Melani ili Marijana

melani (68%)

marijana (32%)


Број на сите гласови: 497

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!