|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Видео: Жена се породи на паркинг во Флорида

Автор: Редакција Рингераја | 1.7.2020
image

Сузан Андерсон брзаше кон болницата, кога почувствува дека бебето се раѓа. Само што стигна на паркингот од болницата, истрча бабицата Сандра Ловаина, која и помогна на Сузан да се породи стоечки. Се роди здраво и живо бебе!

Пејачот Маријан Стојаноски ќе стане татко

Автор: Редакција Рингераја | 25.6.2020
image

Пејачот Маријан Стојаноски вчера во Скопје се ожени со својата долгогодишна девојка, охриѓанката Наташа Каранџулоска. Среќната двојка го очекува и своето прво дете

Бремената Кети Пери го покажа трудничкото стомаче

Автор: Редакција Рингераја | 25.6.2020
image

Додека го очекува своето прво дете со Орландо Блум, Кети Пери се забавува. Погледнете го нејзиниот труднички танц

Јелена Јованова од серијата Преспав стана мајка!

Автор: Редакција Рингераја | 12.6.2020
image

Актерката Јелена Јованова стана мајка. Ѕвездата од серијата „Преспав“ во болница во Загреб на свет го донесе своето прво дете

2020 година: Најубави фотографии од породување

Автор: Редакција Рингераја | 3.6.2020
image

Објавени се победниците на меѓународниот натпревар за слики од породување во 2020 година. Ви ги претставуваме најмоќните слики кои покажуваат колку се силни мајките

Најдобрите фотографии од породување во 2019

Автор: Редакција Рингераја | 27.5.2020
image

Сликите навраќаат поплава од спомени за оние од нас кои имаа доволно среќа да родат дете. За оние моменти за време на породилните болки, кога сме целосно вон себе. Во моментот кога ќе погледнеме на бебето, кое го чекавме толку долго...

Од зачнување до раѓање низ 23 фотографии

Автор: Редакција Рингераја | 19.5.2020
image

Фотографот Ленарт Нилсон поминал 10 години од животот снимајќи го развојот на човечкиот ембрион, почнувајќи од зачнување до раѓање

Мајка роди четворка по неколку спонтани абортуси

Автор: Редакција Рингераја | 15.5.2020
image

Линдзи Хеј стана вирален хит откако објави колаж од фотографии од третиот триместар од бременоста со четворка и по раѓањето на четирите бебенца

Видео: За сите мајки кои се породија во карантин!

Автор: Редакција Рингераја | 11.5.2020
image

Бев родена во време на карантин. Не се сеќавам на тоа, секако, но мајка ми ми кажа дека било многу тешко време

Бремена докторка во борба со Ковид-19

Автор: Редакција Рингераја | 27.4.2020
image

Ова е докторката Тејлор од Чикаго која е во 31-вата недела од бременоста и понатаму во првата борбена линија со коронавирусот

СТРАНА 1 ОД 26


Анкета

.
Jana9

Dali ovaa godina planirate letniot odmor da go pominete nadvor od drzavata?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!