|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Труднички маки на духовит начин

Автор: Редакција Рингераја | 12.11.2015
image

Лин Северинсен, мајка на две деца од Берген, се прослави со серија комични илустрации кои ги прикажуваат сите искушенија со кои се соочуваат идните мајки

Тамара Тодевска е бремена?

Автор: Редакција Рингераја | 5.11.2015
image

Познатата пејачка наскоро ќе стане мајка

Магично! Се породи трудница во кома

Автор: Редакција Рингераја | 4.11.2015
image

Калвина Јолина страдаше од масивно крварење на мозокот кога беше во 23 недела од бременоста и беше во кома три месеци. И додека докторите им даваа шанси за преживување 10% на мајката и бебето, Јолина се породи

Танц на контракции!

Автор: Редакција Рингераја | 19.10.2015
image

Неверојатно, но вистинито. Видеото е снимано од докторката во една болница, каде една кул мајка, чекајќи да се породи игра со нејзините пријателки цела кореографија

Мајката со најголем стомак роди најголеми бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 20.10.2015
image

Алисон Купер (34) роди огромни близнаци. Според големината на стомакот, кој го имаше, очекуваше дека бебињата ќе бидат толку големи, но немаше претстава колку. Заедно биле тешки повеќе од седум килограми

Кристина Арнаудова е бремена по втор пат

Автор: Редакција Рингераја | 14.8.2015
image

Денес македонската пејачка Кристина Арнаудова објави на својот профил на ФБ дека очекува второ, машко дете. Честитки!

Водителот Ненад и сопругата очекуваат близнаци

Автор: Редакција Рингераја | 20.7.2015
image

Дупла среќа за семејството Ѓоргиевски! Македонскиот телевизиски водител, Ненад и неговата сопруга Горана ќе добијат близнаци

Ким Кардашијан е бремена со второ дете!

Автор: Редакција Рингераја | 1.6.2015
image

Ким Кардашијан и Кание Вест го очекуваат своето второ дете

Магично! Што се случува во телото на бремена жена?

Автор: Редакција Рингераја | 20.5.2015
image

Body paint артистот Marieke Crone, направи неверојатна визуелизација на тоа што се случува во телото на жената за време на бременост. Магично!

Мајката избрала абортус – бебето живот!

Автор: Редакција Рингераја | 8.5.2015
image

Кога дознала дека е бремена по втор пат, младата жена се шокирала. Сите нејзини препорачале да направи абортус и таа се согласила. Избрала медикаментозен абортус...но се случило чудо!

СТРАНА 6 ОД 24


Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste imale sostanok na slepo?

Da (40%)

Ne (60%)

Ednas i nikogas poveke (0%)


Број на сите гласови: 10

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!