|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Се породила дома, опкружена со петте ќерки

Редакција Рингераја, 15.3.2019
Нејзините ќерки сведочеле на доаѓањето на свет на сестричката, а токму тоа била желба на оваа мајка
Клучни зборови:

image
/11


12. годишната Одри, 10. годишната Ела, 7. годишната Лилиан, 4. годишната Золи и 2. годишната Зури едвај го дочекале моментот кога ќе ја здогледаат сестричката Талула.
Телер и последната ќерка Зури ја родила дома, но покрај себе немала и професионален фотограф кој би ги забележал сите моменти од породувањето. Сега, поради тоа ја ангажирала Ребека Барт на која ова и е прво такво искуство.

 
„Обично фотографирам венчавки, ова е нешто што никако не сакав да го пропуштам“, изјавила Барт која направила прегршт фотографии кои сега станале вирален хит.

„Породувањето не е нешто од што треба да стравувате, би требало да го славите“, смета Телер која родила пет часови после првата болка.
На сите на кои им се дава можност, а бременоста им минува без компликации, им советува да ја разгледаат можноста од породување во познато окружување.
„Постојат толку опции, треба да се распрашате, проучите и да направите онака како што најмногу ви одговара“, им порачала на другите жени.

 

Дали треба да се плашите од породувањето?
Многу често, очекувањето на новиот живот е заслепeно од стравот на идните мајки. Стравот од раѓање е особено карактерист...
6
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
3
SPIRULINA PACIFICA – суперхрана за трудниц...
Spirulina Pacifica е извонредна комбинација на бета-каротен, хлорофил, витамини на Б комплексот, комплетни протеини, гам...
3
Растење на плодот по недели, 1. тромесечје
Знаете ли дека сте бремени, или во суштина не знаете што се случува со вашето тело? Овој текст ќе се обиде да ви објасни...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali nekogas vaset_o dete pozitivno ve iznenadilo?

Da (75%)

Ne (0%)

Ponekogas (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!