|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14 - 18.04.2014) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Детски имиња

Барате ли име за нов член на вашето семејство? Дали ве интересира изворот и значењето на името?

Пребарајте ја нашата листа на имиња:

листа на машки имиња >>

листа на женски имиња >>

или побарајте го името со пребарувачот

Внесете име
или дел од име:


Последни додадени толкувања на имиња

Последни додадени имиња:
Андреј >> , Анѓел >> , Бојан >> , Горан >> , Гордан >> , Дејан >> , Мартин >> , Михаил >> , Слободан >> , Сотир >>

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Сотир >>Петар >>
Страхил >>Звонимир >>
Христијан >>Божидар >>
Теодор >>Горан >>
Владимир >>Цветан >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Зденка >>Мартина >>
Емилија >>Ксенија >>
Маргарита >>Деспина >>
Искра >>Загорка >>
Снежана >>Орхидеја >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Поубаво име
lp136

Кое име повеќе ви се допаѓа?

Учествувај во наградната игра
помеѓу 14ти и 18ти април 2014
Вклучете се во наградната игра и со лов на производи и велигденски јајца наполнете ја велигденската кошница и освојте богати награди.

Собирајте поени со кликање на производите и шарените велигденски јајца. Освојувајте дневни и главни награди.
Повеќе за играта Пријави се СОКРИЈ ГИ ИКОНИТЕ